Ile śniegu zmieści bombka?

Fun Snow

Zabawka eksperyment

Fununiveristy

Fununiversity
Wyprodukuj sobie sztuczny śnieg!

Ile śniegu zmieści bombka? Zastanawialiście się kiedyś? U nas padło to pytanie podczas ubierania choinki. „Mamo, a ile śniegu mogłoby się zmieścić do takiej bombki?” Przypadek chciał, że akurat w swoich „zbiorach” miałam małe pudełeczko z odpowiednim eksperymentem. Bez ogródek przystąpiliśmy do sprawdzenia zagadki.

Śniegu w tym roku moje dzieci jeszcze nie widziały. Był chyba jedną noc w znikomej ilości. Bałwana nie lepili, na sankach nie zjeżdżali. Po prostu żadnych z zimowych atrakcji nie mieli szansy wypróbować. Pewnie z tego też powodu tak często Tomek o śnieg wypytuje i zadaje tyle pytań z nim związanych. Jego pytanie z bombką zaskoczyło mnie tak bardzo jak i zachwyciło, a to z tego powodu, że sam stworzył taki fantastyczny wstęp do wykonania nowego eksperymentu, który czekał na odpowiedni moment.

Fununiversity
FUN snow Ile śniegu zmieści bombka?

FUN snow – Ile śniegu zmieści bombka?

Zawartość zestawu:

  • probówka poliakrylanu sodu;
  • brokat;
  • bombka akrylowa;
  • instrukcja.
Sztuczny śnieg
Zawartość zestawu FUN snow

Wystarczy wsypać „magiczny proszek” do miski, zalać odpowiednią ilością wody i nagle śnieg „rośnie”. Chłopcy byli zafascynowani. Od razu ich rączki zanurzyły się w  powstałym śniegu. Ich radości nie było końca. Gdy troszkę ich emocje ochłonęły Tomek zajął się wykonywaniem eksperymentu. Wsypywał brokat, śnieg i próbował ile jeszcze zmieści się w bombce. Zabawa była rewelacyjna.

FUN snow
Ile śniegu zmieści bombka? Fununiversity

Śnieg jest delikatny, chłodny, puszysty i bardzo przyjemny w dotyku. Z tej małej probówki powstało tyle śniegu, że obaj byli usatysfakcjonowani ilością „materiału” do zabawy, a obawiałam się, że będzie  za mało i zabawa ich poróżni zamiast zająć. Chłopcy wykonali eksperyment, a później stworzyli śnieżną krainę, w której zamieszkały zwierzaki z całego świata. Dodatkowym atutem jest szybkość sprzątania. Po skończonej zabawie wystarczy zamieść i nie ma śladu.

FUN snow fununiversity
Śnieżna kraina

Takie zabawy świetnie stymulują zmysły. Zdecydowanie warto zainwestować kilka złotych w to magiczne pudełko. Nie jest to droga zabawka, a dostarcza bardzo dużo wiedzy praktycznej i teoretycznej. W każdym zestawie  znajduje się opis wykonania eksperymentu, wyjaśnienie zachodzących reakcji i poruszanego zagadnienia. Dla starszych dzieci będzie to ciekawy wstęp do szkolnych lekcji chemii. W końcu wiedza przekazywana przez zabawę jest najlepiej zapamiętywana!

Polecam zajrzeć na stronę Fununiverity. Znajdziecie tam mnóstwo ciekawych eksperymentów, które na pewno zachęcą każde dziecko do pogłębiania wiedzy i poznawania tajników zjawisk zachodzących w przyrodzie.

12 thoughts to “Ile śniegu zmieści bombka?”

  1. Takie eksperymenty to fajny sposób spędzania czasu z dziećmi i pewnie dużo nowych doświadczeń i mnóstwo radości dla obu stron. A stworzenie krainy to super kreatywne zajęcie! Pewnie sama bym się wciągnęła 🙂

  2. Jaka ciekawa zabawka! Dzieciaki z pewnością miały mnóstwo frajdy. A śnieg pewnie pojawi się jak ostatnio zawsze – na wiosnę 😉

  3. polecam sztuczny snieg z pianki do golenia i sody oczyszczonej 😉 świetnie sie lepi 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.