Książeczki dla najmłodszych wyd. Wilga

Książeczki dla najmłodszych

Nieśmiały kotek

Mały piesek

wyd. Wilga

Książeczka dźwiękowa wyd. Wilga
Wykrojniki wyd. Wilga

Tematy świąteczne za nami i zgodnie z obietnicą ruszamy. Książeczki dla najmłodszych wyd. Wilga są pierwszymi jakie chcę pokazać i przekazać do styczniowego rozdania. Niesforne maluchy na pewno zaciekawią Waszych milusińskich.

Wykrojniki hitem od trzech lat!

Tak, książeczki dla najmłodszych wyd. Wilga, popularnie nazywane wykrojnikami są u nas hitem już od trzech lat. Tomek zbierał całą kolekcję tych właśnie bajek. Ukazało się kilka serii. Mamy w swoich zbiorach historyjki o zwierzątkach, o pojazdach ratunkowych, o zawodach, kolekcję zimową, a nawet opowiastki na Wielkanoc.

Nie są to górnolotne bajki  z ambitną treścią, co to to nie, ale w bardzo prosty sposób opowiadają o problemach, które spotykają każde dziecko. Krówka niejadek, nieśmiały kotek czy kurczaczek poznający wielkanocne zwyczaje. To jest siłą tych wydań. Historyjka jest rymowana. Tekst jest melodyjny, łatwo wpadający w ucho, z rytmicznie powtarzającym się refrenem. Dziecko w mig zapamiętuje i powtarza.

książeczki dźwiękowe wyd. Wilga
Wykrojniki wyd. Wilga

Dodatkowym atutem są ilustracje. Książeczki są kolorowe, przyciągające wzrok i z takimi ilustracjami, że jeden rzut oka wystarczy by zauważyć setki szczegółów, które zainteresują każdego Malucha. Świetnie nadają się do pierwszego przeglądania bajek. Mimo niewielkiej ilości tekstu obrazki są tak bogato ilustrowane, że dziecko może poznać naprawdę wiele nowych słów czy poćwiczyć opisywanie obrazków.

Ponadto przy wyborze pierwszych książek dla najmłodszych należy kierować się jakością wydania. Ne ukrywajmy, że książki są łatwym celem dla dzieciaków. Sprawne rączki często najpierw są zainteresowane potarganiem stron niż czytaniem, tej książki nie potargają. Naprawdę! Grube tekturowe kartki, zaokrąglone rogi – nie ma szansy na zaginanie, targanie… ewentualnie mogą zabrać się za obgryzanie, ale to już wasza w tym głowa by za dużo czasu nad obgryzaniem książki dziecko czasu nie spędziło. Ostatnią zaletą, na którą chciałabym również zwrócić uwagę to fakt, że książeczkę łatwo można wyczyścić. Przetarcie delikatnie wilgotną ściereczką książki nie uszkodzi, a wiadomo, że Maluchy lubią czytać w przeróżnych sytuacjach.

Książeczki dla najmłodszych wyd. Wilga

Wydawnictwo Wilga końcem roku wydało nową serię „wykrojników”. Wzbogacili historyjkę dźwiękiem. Każda z nich zawiera moduł dźwiękowy, który w zależności od tytułu miauczy lub szczeka. Dla najmłodszych rewelacyjne rozwiązanie. Każde małe dziecko cieszy się gdy ich akcja powoduje reakcję. Wystarczy delikatne naciśnięcie, a ulubiony piesek z bajki przyjemnie szczeka – ogromny uśmiech gwarantowany!

Mam dla Was konkurs. Z okazji Nowego Roku zapraszam na fb >>tutaj<<, a tam niespodzianka dla obserwatorów. Do wygrania dwie książeczki. Zapraszam!

UWAGA, UWAGA

Rozwiązanie konkursu. Książeczki wygrywają:

p. Kamila Piątek oraz p. Anna Firkowska

Gratuluję!

Na adresy czekam na priv 3 dni.

logo wydawnictwo Wilga

16 thoughts to “Książeczki dla najmłodszych wyd. Wilga”

  1. Kupuje książeczki swojemu 3,5 letniemu bratankowi. Niestety te chyba byłyby dla niego za proste. Zresztą on już chce aby mu czytać. W każdym razie kupując prezenty maluchom będę pamietała o tej serii.

    1. 3,5-latek raczej za duży. To jest propozycja dla tych najmłodszych, początkujących czytelników;)

  2. Najsłabszą stroną tego typu książek jest tekst. Jakość wydania, oprawa, papier, rysunku – wszystko oki, ale teksty pisane na kolanie albo słaby przekaz. Nie ma jak Brzechwa i Tuwim.

    1. Tak, zgadzam się z Tobą, ale też nie samym Brzechwą człowiek żyje 😉 Uważam, że dziecko również musi poznać różne teksty. W końcu gust wyrabia sobie od najmłodszych lat.

  3. Ciekawe propozycje, zastanawiałem się czemu te książki są wydawane w takiej właśnie formie 🙂 mam pytanie czy odczuwasz że mały czytelnik zaczął przywoływać historie i wyrażenia z tych książek?

    1. Tak, zdecydowanie tak. Tomek zapamiętuje cały tekst i często go przywołuje. Ma tak ze wszystkim,co czytamy.

  4. Mamy kilka książeczek z tej serii. Zostały nam po starszej corkce wiec na pewno sięgniemy po nie wkrótce jak będziemy czytać synkowi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.