Super Quiz Zwierzęta i Puzzle Pojazdy od Kapitan Nauka

Kapitan Nauka

Puzzle Pojazdy dla najmłodszych

SuperQuiz Zwierzęta

Kapitan Nauka
SuperQuiz Zwierzęta, Puzzle Pojazdy

Okres ferii trwa. Pierwsze województwa bawią się już beztrosko podczas zimowego odpoczynku. Zima w tym roku nie dopisała i dzieciaki zbyt wiele na nartach i sankach nie poszaleją, dlatego warto podrzucić im ciekawe zabawy i rozrywki by nie był to czas nudy. Ja dziś przychodzę z dwoma propozycjami od niezawodnego Kapitana Nauki. Dla malucha i starszaka. Jest to SuperQuiz Zwierzęta oraz Puzzle Układam  i Opowiadam.

Puzzle Układam i Opowiadam  Pojazdy Kapitan Nauka

Obrazek składa się z 10 elementów. Po ułożeniu wszystkich fragmentów wyruszamy w podróż wszystkimi możliwymi środkami lokomocji. Startujemy rakietą, lecimy samolotem, jedziemy pociągiem, samochodem, autobusem, traktorem, a nawet płyniemy statkiem. Zdecydowanie jest to układanka dla najmłodszych dzieci. Sugerowana na pudełku granica wieku 2 – 3 lat jest zawyżona. Moim zdaniem jest to zabawa dla 1,5 – 2-letniego dziecka. Puzzle są duże, wygodne, trwałe oraz bardzo płynnie dopasowują się z pozostałymi częściami. Wykonanie z grubszej tektury zdaje egzamin. Na dodatkowy plus zasługuje dopasowanie wielkości pudełka do rozmiaru zabawki po złożeniu. Nie ma zbędnych wolnych przestrzeni, które zabierają nam miejsce na półce. Choć u nas jeszcze na półce nie były odłożone, ponieważ Leoś układa nieustająco.

Kapitan Nauka
Puzzle Pojazdy Kapitan Nauka

Dzięki takim układankom dziecko ćwiczy motorykę małą, koncentrację, logiczne myślenie. Musi usiąść, pomyśleć, zaplanować kolejny ruch, ocenić ilustrację i podjąć decyzję „co teraz pasuje”. Oprócz tych oczywistych plusów wypływających z układania puzzli jest motywacją do rozmowy, do analizy obrazka oraz możliwość poznania nowych słów. Nasza zabawa puzzlami nie kończy się na etapie ułożenia obrazka, to dopiero początek zabawy, która może rozwinąć się we wspaniałą przygodę. Możemy z dzieckiem analizować szybkość, wielkość, sposób poruszania się poszczególnych środków transportu. Tylko od granic naszej wyobraźni zależy dokąd zawędrujemy bawiąc się tymi puzzlami.

W serii ukazały się jeszcze: Łódeczki, Strażacy i Pory Roku.

SuperQuiz Zwierzęta Kapitan Nauka

Kapitan Nauka
SuperQuiz Zwierzęta

Jeśli macie w domu jakiegoś zwierzoluba to jest to pozycja wprost stworzona dla niego. Niepozorna z wyglądu prostokątna książeczka zawiera w sobie tak solidną porcję wiedzy, że każdy dowie się czegoś nowego. Co więcej, po przeczytaniu historii na temat wybranego zwierzęcia będzie miał szanse sprawdzić się w teście. Jest to dobry sposób na sprawdzenie na ile dziecko słucha i czyta ze zrozumieniem. Po wcześniejszym przeczytaniu krótkiej charakterystyki zwierzęcia pytania nie są trudne, jednak bez uprzedniego zapoznania się z treścią mogą stanowić nie lada wyzwanie. Wydawnictwo sugeruje wiek od 6 – 99 lat i myślę, że to zdecydowanie dobre dopasowanie. Jeśli dziecko potrafi samo czytać może samodzielnie rozwiązywać zagadki.

Kapitan Nauka
SuperQuiz Zwierzęta

Jest to świetny pomysł na zajęcie dziecka podczas podróży. Zajmuje mało miejsca, a będzie mogła zając dziecko na dłuższy czas, a co więcej nie będzie to nudna zabawa dla rodzica, bo przeczytamy tyle ciekawostek, poznamy tyle faktów, że gwarantuję dobrą zabawę dla każdego.

Inne świetne produkty od Kapitan Nauka, o których pisałam możecie znaleźć tutaj:

Memory na 3 sposoby >>klik<<

Lotto Kolory >>klik<<

10 thoughts to “Super Quiz Zwierzęta i Puzzle Pojazdy od Kapitan Nauka”

  1. Ten Quiz posiadamy i Córcia lubi sobie do niego od czasu do czasu zajrzeć a puzzle byłyby idealne dla mojego Siostrzeńca 🙂

  2. Wiem, że wstyd, ale jakoś nie mieliśmy okazji próbować Kapitana Nauki, a tyle widziałam różnych gier! Jakoś zawsze sięgaliśmy po Czu Czu i inne, że te jakoś umknęły. A widzę, że bardzo fajne i pomocne przy nauce przez zabawę 🙂

  3. Kapitan Nauka wszedł na rynek z bombą edukacyjną. Bardzo cenimy sobie dbalosc o wysoką jakość produktów przez wydawnictwo i przywiązywanie wagi do szczegółów. Najbardziej lubimy serię do nauki języka angielskiego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.