#KOCHANIEprzezCZYTANIE

#KOCHANIEprzezCZYTANIE

Kampania społeczne promująca codzienne czytanie dzieciom

Mam zaszczyt wziąć udział w Kampanii społecznej #KOCHANIEprzezCZYTANIE, której celem jest promocja codziennego czytania swoim pociechom. Jest to akcja bardzo bliska memu sercu z kilku powodów: 1. Kocham czytać swoim dzieciom, a moje dzieci uwielbiają gdy się im czyta; 2. Kocham książki od zawsze i uważam, że książka jest lekiem na całe zło; 3. Książka uczy, jest cierpliwa, pociesza, rozśmiesza i nigdy nie zawodzi. Długo zastanawiałam się o jakiej książeczce Wam napisać, aż w końcu postanowiłam, że wybiorę dwie, które przez ostatnie 2 lata wracały do nas jak bumerang i które przepełnione są taką dawką miłości, że bardziej się już nie da. Są to „Kołysanka o piersiach mamy” oraz „Będziemy mieli Drugie Dziecko!”. Organizatorką akcji jest Magdalena, autorka bloga Save the Magic Moments.

 • „Kołysanka o piersiach mamy” Monica Calaf, Mikel Fuentes wyd. Mamania

"Kołysanka o piersiach mamy"
„Kołysanka o piersiach mamy”

O czym to historia? O bliskości jaką daje karmienie piersią, o tym jaka więź wytwarza się pomiędzy matką a dzieckiem od pierwszych chwil razem. Książka przeprowadza nas przez piękną opowieść o rodzicielstwie bliskości, o trudach każdego dnia razem. Pokazuje w cudowny sposób jak to każdą czynność matki potrafią wykonywać jednocześnie trzymając i karmiąc piersią swoje dziecko. Tomek bardzo lubi pytać w trakcie lektury czy my też tak robiliśmy i upewniać się, że też go nie odkładałam (co akurat było po prostu niemożliwe, bo był absolutnie nieodkładalnym dzieckiem). Pierś nie jest tylko barem mlecznym otwartym 24h na dobę, ale jest również pocieszeniem w trudnych chwilach dla dziecka, formą relaksu i odprężenia. Książka porusza nawet temat wprowadzania pokarmów i stopniowego odstawiania od piersi do momentu gdy zamiast piersi na dobranoc jest bajeczka.

"Kołysanka o piersiach mamy"
„Kołysanka o piersiach mamy”

Urzekające są ilustracje. Przepełnione miłością, czułością, zmysłowością. Na mnie wpływają kojąco. Są takie wyciszające. Jednak nie brakuje też negatywnych komentarzy. Z rozbawieniem czytam gdy ktoś zadaje sobie trud i porównuje książkę do Kamasutry (ocenę zostawiam Wam, drodzy czytelnicy).

"Kołysanka o piersiach mamy"
„Kołysanka o piersiach mamy” wyd. Mamania
 • „Będziemy mieli drugie dziecko” Ewa Zubrzycka Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne dla dzieci

"Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości" Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
„Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości” Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Oj, dzieje się…narodziny Malucha to ogromna sprawa w życiu każdej pary. Niby 9 miesięcy ciąży to szmat czasu na przygotowanie się, przemyślenie i poukładanie sobie w głowie nowej rzeczywistości…ale jak to jest gdy przyjeżdżamy z tym Nowym Małym Człowiekiem do domu – tego nikt nie potrafi sobie wyobrazić wcześniej…to trzeba przeżyć, trzeba tego doświadczyć i na nowo przeanalizować priorytety, plany i domową rzeczywistość. Taki mały człowiek zmienia wszystko.
"Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości" Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
„Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości” Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Pierwsze dziecko jest wyjątkowe, niepowtarzalne i najukochańsze. Wszystko podporządkowuje się noworodkowi. Zmieniamy umeblowanie mieszkania, robimy szalone zakupy  wyprawkowe, planujemy jego przyszłość z wyprzedzeniem na kilka dobrych lat…i rozkoszujemy się tym rodzicielstwem. Czasami jest lepiej, czasami gorzej, ale ogromna miłość, która rozgościła się w naszym sercu wynagradza wszystko: brak snu, jedzenia, czasu tylko dla siebie czy tylko we dwoje. Jesteśmy w stanie poświęcić wszystko dla Maleństwa, które rośnie i rozpogadza każdy nasz dzień. Aż nagle przychodzi taki moment gdy okazuje się, że będziemy mieli drugie dziecko…
"Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości" Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
„Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości” Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Książka w cudowny sposób przedstawia wszystkie obawy, które spędzały sen z powiek moich i mojego Męża. Jak to z tą miłością? Czy drugie dziecko na pewno będzie miało jej od nas wystarczająco? Czy pierwszemu dziecku tej miłości nie zabraknie? Czy wystarczy nam czasu dla obydwóch Maluchów i żadne z nich nie będzie z tego powodu stratne?
Mnie ta książka bardzo wzrusza. Porusza moje serce tak mocno, że nie potrafię czytać jej bez dyskretnego otarcia łzy. Historia o sercu z wieloma kieszonkami, które wypełniają się miłością wraz z rosnącymi dziećmi jest dla mnie ukojeniem i balsamem na duszę. Jest to zapewnienie, którego szukałam od pierwszych chwil gdy dowiedziałam się, że jestem drugi raz w ciąży.
Drugie dziecko kolejny raz wszystko zmieni w naszym życiu. Znowu przemeblowanie, znowu planowanie, znowu porządki w szafach by zrobić miejsce nowemu mieszkańcowi, ale co najważniejsze:
„W sercu nic się nie zmienia, POJAWIA SIĘ TYLKO JESZCZE WIĘCEJ MIŁOŚCI.”
Identyczne emocje, obawy i troski tylko z potrójną mocą budzą się wraz z pojawieniem się trzeciego dziecka. I wiecie, co Wam powiem? Każde słowo, które Elżbieta Zubrzycka napisała na stronach tej książki to prawda!
„Żadne dziecko drugiemu nie będzie odbierać miłości! Bo serce ma mnóstwo kieszonek. (…) Serce pomieści WSZYSTKIE dzieci i KAŻDE będzie miało SWOJE MIEJSCE I SWOJĄ WIELKĄ MIŁOŚĆ.”
"Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości" Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
„Będziemy mieli Drugie Dziecko! Magia serca i miłości” Gdańskie Wydawnictwo Psychologiczne
Dlaczego wybrałam właśnie te książki? Bo są wyjątkowe, przepełnione czułością, uczą miłości nas i nasze dzieci. Dają ukojenie rodzicom i dzieciom. Wprowadzają magię. Są wspaniałą lekturą przed snem, by po lekturze przytulić do siebie te małe ciałka potrzebujące bliskości i razem zasnąć. Doceniajmy te chwile razem, za kilka lat będziemy wspominać te momenty z wielkim rozrzewnieniem.

33 thoughts to “#KOCHANIEprzezCZYTANIE”

 1. Ja swemu szkrabkowi codziennie czytam. 🙂 Czy to bajki czy wierszowe rymowanki, zawsze dzień zaczynamy od wspólnej czytanki.

  1. Może warto mu podrzucić jakieś interesujące komiksy? albo jakieś albumy tematyczne? Na pewno znalazłoby się coś, co by go zainteresowało 😉 warto próbować!

 2. Nie wiedziałam, że takie książeczki w ogóle istnieją. Dziękuję za tą jakże inspirującą recenzję.

 3. Ale fantastyczna pozycja! Chcę ją mieć 🙂 Ciekawe czy moje córki zachwycą się podobnie jak aj po przeczytaniu tej recenzji <3 Wybrałaś fenomenalną ksiażkę 🙂

  1. Dziękuję! Cieszę się, że moje wybory spotkały się z takim entuzjazmem. Zapraszam po więcej 😉

 4. Pierwszą książeczkę mamy w domu. Wygrałam w konkursie, jak Młoda była malutka. Podobała jej się 🙂 Drugiej nie znałam. Też ciekawa pozycja 🙂

 5. Bardzo chciałabym je kupić…. dla siebie! 🙂 cały wpis emanuje ciepłem. Dziękuję za polecenia!

 6. Czytamy codziennie, od zawsze 🙂 Książeczka o piersiach mamy bardzo mi się spodobała, jestem mamą bardzo długo karmiącą, w sumie od 2011 z małą przerwą (4 m-ce) w drugiej ciąży, i końca nie widać. Może tak a książeczka pomoże przekonac Panienkę, że już jej wystarczy.

  1. Powodzenia! Ja pierwszego syna karmiłam ponad dwa lata i odstawienie od piersi było trudnym doświadczeniem, ale też przerwy miałam właściwie 6 msc i znowu karmiłam. Drugi syn odstawił się sam, nagle z dnia na dzień – był to dla mnie ogromny szok, ale znowu karmię już 9 miesięcy i całe szczęście córeczka póki co nie wykazuje oznak braku zainteresowania. Cieszymy się bliskością;-)

 7. Żadnej jeszcze nie znamy, więc jest co nadrabiać na przyszłość 🙂

 8. Bardzo fajna i potrzebna akcja, bo przypomina chociażby o codziennym nawyku czytania książeczek dzieciom.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.