Czytaj z Albikiem

Czytaj z Albikiem

Albi

Mówiące pióro
Czytaj z Albikiem

Kim jest Albik? Albik to nowy przyjaciel moich synów. Budową ciała przypominający duszka, stojący na jednej nóżce. Czy Albik przyjaźni się tylko z dziećmi? O, nie! Z nim chętnie zaprzyjaźnią się i nastolatki i dorośli, ponieważ ma on tyle fantastycznych tematów do rozmowy. Czytaj z Albikiem zawojował rynek nowości rynku dziecięcego i wiecie co? Wcale się nie dziwie…zresztą zobaczcie sami…

Czytaj z Albikiem – co to jest?

Jest to magiczne pióro, kształtem przypominające duszka. Dzięki swojemu obłemu kształtowi bardzo wygodne do trzymania przez małą rączkę. Pióro w połączeniu z książkami skrywa w sobie prawie 8000 dźwięków, słów, dialogów i odgłosów. By wydobyć głos z pióra wystarczy jego końcówkę delikatnie przybliżyć do wybranego miejsca w książce.

Każda książka to całe morze możliwości. Na pierwszy rzut oka może wydawać się niepozorna. 8 rozkładówek, proste, dobrze nasycone ilustracje, bez zbędnych udziwinień i fajerwerków, ale wystarczy przybliżyć Albika i zaczyna dziać się magia. Otwiera się przed nami fascynujący świat dźwięków. Nagle strony zaczynają do nas mówić różnymi głosami, śpiewać, recytować, czytać. Raz po razie odkrywamy kolejne nowe wiadomości. Książki naszpikowane są informacjami, które w większości zaciekawią każde dziecko.

Zdecydowanie jest to zabawka edukacyjna. Zabawka z misją. Zabawka, która nie znudzi się po dniu zabawy. Zresztą jeden dzień to za mało, by móc odkryć wszystkie tajemnice. Albik nie zdradza sam wszystkiego. To my jak odkrywcy nieznanych lądów krok po kroku przechodzimy i odnajdujemy kolejne i kolejne dźwięki zaklęte w papierze.

Albik jest ekologiczny! Nie ma baterii. W zestawie dołączona jest ładowarka, dzięki której naładujemy pióro, ale i zaktualizujemy gdy będzie taka potrzeba.

Pióro jest bardzo proste w obsłudze. Jest intuicyjne. Przycisk włącz/wyłącz, powtórz oraz opcja głośniej/ciszej. Leo, jako świeżo upieczony dwulatek świetnie sobie z nim radzi i nikt wcześniej go obsługi nie uczył. Albik posiada także gniazdo do podłączenia słuchawek, więc jest to bardzo dobre udogodnienie.

Kolekcja książek

Do tej pory ukazało się 5 części: Mój pierwszy elementarz, Świat Zwierząt, Język Angielski, Części ciała i Atlas świata. Do każdej z nich przypisana jest dolna granica wieku, choć ja uważam, że każdą z nich może bawić się młodsze dziecko. Fakt, nie wykorzysta pełnego potencjału, ale zawsze pogłębi swoją wiedzę.

Każda książka oferuje nam:

 • nazwanie wskazanej ilustracji;
 • odtworzenie dźwięku/odgłosu;
 • odtworzenie dialogu;
 • quiz z 3 poziomami trudności;
 • plus w wersji z j. ang tłumaczenie na j. polski.

„Mój pierwszy elementarz” 3 – 7 lat (1000 dźwięków i tekstów)

Czytaj z Albikiem
„Mój pierwszy elementarz”

Elementarz przeznaczony jest dla najmłodszego odbiorcy. Przewodnikiem po książce jest miś Tedi. Książka uczy literek, cyferek, pór roku i miesięcy. Wraz z rodziną Tediego odwiedzamy lekarza, robimy zakupy, czy uczestniczymy w balu przebierańców, bawimy się na placu zabaw i odwiedzamy dziadków na wsi. To jedyna książka w zestawie, która określoną górną granicę wieku i myślę, że jest trafnie oceniona. Starsze dziecko mogłoby się już troszkę nudzić.

Czytaj z Albikiem
„Mój pierwszy elementarz”
Czytaj z Albikiem
„Mój pierwszy elementarz”

 

„Świat zwierząt” 5 – 99 lat (900 dźwięków i tekstów)

Czytaj z Albikiem
„Świat zwierząt”

Zdecydowanie ulubiona książka Tomka. Na 8 rozkładówkach poznajemy zwierzęta zamieszkujące lasy, rzeki i jeziora, góry, sawannę, puszczę amazońską, morze, Arktykę i pustynię. Uwielbia słuchać odgłosów zwierząt, które brzmią świetnie! Poznaje nowe zwierzaki, szczególnie niektóre zamieszkujące morze są dla nas nowością, a na deser rozwiązuje quizy.

Czytaj z Albikiem
„Świat Zwierząt”
Czytaj z Albikiem
„Świat Zwierząt”

„Atlas świata” 6 – 99 lat (1800 dźwięków i tekstów)

Czytaj z Albikiem
„Atlas świata”

Druga ulubiona część Tomka. Jest to doskonały przewodnik po świecie. Zaczynamy od mapy świata, by na kolejnych stronach zwiedzić poszczególne kontynenty. Tutaj na każdej stronie ciekawostki geograficzne oraz informacje na temat poszczególnych państw. Naprawdę sporo informacji, które dziecko zapamięta w mig, a i dla nas dorosłych będzie to niezłą powtórką.

Czytaj z Albikiem
„Atlas świata”
Czytaj z Albikiem
„Atlas świata”

„Ciało człowieka” 7 – 99 lat (2000 dźwięków i tekstów)

Czytaj z Albikiem
„Ciało człowieka”

Ta część porusza bardzo ważne tematy, bo dotyczą każdego z nas. Nie ma cenniejszej wiedzy niż wiedza na temat naszego ciała i jego funkcjonowania. Poznajemy serce i płuca, układ trawienny, kości i mięśnie, mózg, zmysły, układ rozrodczy,  a także znajdziemy kilka informacji na temat walki z chorobami i higieny.

Czytaj z Albikiem
„Ciało człowieka”
Czytaj z Albikiem
„Ciało człowieka”

„Język angielski” 6-99 lat (2200 dźwięków i tekstów)

Czytaj z Albikiem
„Język Angielski”

To jest mój faworyt. Mega skarbnica wiedzy z idealnie dobranym słownictwem dla uczącego się języka angielskiego(czy to dziecka czy dorosłego). Tutaj dodatkową opcją jest tłumaczenie. Możemy wysłuchać całej książki w języku angielskim, ale także możemy sobie to przetłumaczyć na język polski. Poruszane tematy to: at home, at the cottage, at the zoo, at the market, at school, at the park plus pory roku.

Czytaj z Albikiem
„Język Angielski”
Czytaj z Albikiem
„Język Angielski”

Zestawy z mówiącym piórem można kupić w >>klik<<  oraz  >>klik<<

21 thoughts to “Czytaj z Albikiem”

 1. My ogólnie też zachwyceni, młody dostał w niedzielę na urodziny i zabawie nie ma końca, ale… nie działa funkcja regulacji głośności, musimy reklamować

  1. Ojej..a to przykra sprawa, ale reklamujcie na pewno sprawę da się szybko załatwić 😉

  1. Na pewno! to podoba się każdemu 🙂 wiesz, ile dorośli potrafią nad nią spędzić czasu?;-)

 2. najwspanialsze ksiazki na swiecie, dzieci sa rzeczywiscie zainteresowane, to niezwykle pioro jest magnesem a potem juz zabawa sama sie toczy

  1. Obecnie jest promocja na smyku! zestaw z piórem 199zł zamiast 249zł! pojedyncze książeczki 55,99zł zamiast 69,99zł. warto skorzystać!

 3. Dziękuję za recenzję. Mamy komplet książek, córcia zachwycona. Niestety jedyne do czego mogę się przyczepić to w naszej książce do języka angielskiego wiersze i piosenki nie są tłumaczone, czy powinnam sciagna aktualizacje? Czy we wszystki wersjach brak tłumaczenia? Myślę, że to istotna kwestia biorąc pod uwagę, że dzieci najszybciej uczą się z rymowanek i piosenek.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.