Granna Domki

Granna

Domki

seria: już gram

Granna
Granna Domki

Jeśli masz w domu ciekawego świata dwulatka, a ten dwulatek ma starszego brata i we wszystkim chce go naśladować, co powoduje mniejsze lub większe afery mam dla Ciebie rozwiązanie! Zaproponuj mu grę! Będzie mógł poczuć się tak dorosło jak starszy brat/siostra. Zasiądą obok siebie i zaczną grać. Wspólnie lub osobno…nastanie błoga cisza i harmonia…no może prawie, ale zabawa będzie na pewno przednia!

Gra „Domki” od Granna należy do serii już gram, która skierowana jest do najmłodszych graczy. Zasady są najprostsze jakie tylko mogą być, a to po to by dziecko mogło rozbudzić w sobie miłość do planszówek oraz rozwijać podstawowe umiejętności. Gra polega na dobieraniu kolejnych elementów i dopasowywaniu ich w odpowiednie okienka. Niby proste, a jednak trzeba wybrać obrazek(podjąć decyzję), znaleźć właściwą planszę, wpasować „puzzel” w odpowiednim miejscu – czyli całkiem sporo konkretnych działań do wykonania.

Zawartość pudełka:

  • 8 dwustronnych plansz;
  • 8 dwustronnych żetonów;
  • plakat edukacyjny;
  • instrukcja.

Temat gry jest bardzo przyjemny i bliski sercu dwulatka. Dom to miejsce, które kojarzy się z bezpieczeństwem, schronieniem i z bliskimi. Już nawet dziecko w tym wieku doskonale wie, że zarówno ludzie jak i zwierzęta mają swoje domki. Jest to bardzo dobry temat wyjściowy do rozmowy i zainteresowania grą dziecko.

Granna
Granna Domki

Granna proponuje trzy typy rozgrywki:

I. Domki układanka:

rozkładamy na stole duże plansze, żetony ze zwierzątkami układamy na środku kolorowym tłem do góry. Zadaniem jest dopasowanie zwierzątek do ich domków. Koń mieszka w stajni, piesek w budzie.

Na końcu z dużych plansz możemy stworzyć dwa obrazki – obrazek lasu i gospodarstwa.

II. Domki zabawa z cieniem:

Rozdzielamy plansze pomiędzy graczy, odwracamy je stroną zawierającą cień zwierzątka. Dobieramy żetony tak by dopasować zwierzę do jego cienia. Wygrywa ta osoba, która zrobi to jako pierwsza.

Domki
Granna Domki

III. Domki dla bystrzaków:

W tej rozgrywce rodzice/starsze rodzeństwo zadaje pytania, a Maluchy odpowiadają lub wskazują paluszkiem odpowiedzi. Poziom trudności pytań należy dopasować do poziomu wiedzy dziecka. Przykładowe pytania: Gdzie śpi piesek? Co budują mrówki? Gdzie mieszkają pszczoły?

Można również zabawić się w wyszukiwanie szczegółów. dziecko będzie miało za zadanie wskazać spacerującego ślimaka, biedronkę czy kurczaki.

Granna
Granna Domki

Podsumowanie

Gra jest prosta, ma bardzo przyjemną dla oka grafikę. Ilustracje są dokładne  i nie budzą wątpliwości, co do przedstawionego zwierzątka.  Niewątpliwą zaletą jest też gruba tektura, z której wykonane są elementy. Przy małych rączkach staje się to  czasami kluczowe 😉 Leoś bardzo chętnie sięga po grę.  Od dłuższego już czasu gra jest w ciągłym użyciu i właściwe dopasowanie wszystkich zwierzaków oraz ułożenie lasu i gospodarstwa daje mu dużo satysfakcji.

Polecam dla każdego Malucha!

ps. klikając >>tutaj<< znajdziesz inne wpisy z grami firmy Granna

13 thoughts to “Granna Domki”

  1. Fajna gra, ale myślę, że żeby rzeczywiście grała w nią dwójka dzieci to różnica wieku pomiędzy nimi nie może być duża. W moim przypadku jest to 7 lat i nie wyobrażam sobie, żebym wraz z moim młodszym bratem grała w tą grę 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.