Cała ja Augusta Docher

Augusta Docher

Cała ja

wydawnictwo OMG Books

OMG Books
Cała ja Augusta Docher

Premiera książki „Cała ja” odbędzie się 23 maja 2018 roku. Jest to 12 książka Augusty Docher vel Beaty Majewskiej i uważam, że to najlepsza historia jaka wyszła spod pióra autorki. Każdą dotychczasową książkę przeważnie łykałam w jeden wieczór byłam rozbawiona albo poirytowana (do dziś nie mogę przeboleć „Zdążyć z miłością”), a tutaj było inaczej, ładunek emocjonalny był taki, że tego nie dało się od tak przeczytać i zapomnieć. Lekturę skończyłam kilka dni temu i szczerze zastanawiałam się co można napisać by nie zdradzić zbyt wielu tajemnic, a równocześnie zachęcić czytelników do przeczytania. Książka wpisuje się do nurtu Young Adult.

Słów kilka o treści…

Dwie bohaterki Milena i Paula. Milena bogata dziedziczka fortuny. Dziewczyna, której nigdy niczego nie brakowało. Wychowana w zbytku z pozornie szczęśliwą historią dzieciństwa. Dziewczyna żyjąca w złotej klatce, która za naturalne uważa, że wystarczy by powiedzieć: „Ja chcę” i już ma. Jedyne czego jej brakuje to bliskości, której rozpaczliwie szuka. Potwierdzenia, że jest piękna, pociągająca i kobieca. Udowadnia to gdy udaje się jej uwieść i rozkochać w sobie do szaleństwa Jacka, długoletniego przyjaciela rodziny o 30 lat starszego od siebie. Brnie w ten związek nie myśląc o konsekwencjach. Spełnia swoją potrzebę miłości, akceptacji i miłości bez względu na krzywdę jaką może wyrządzić innym.

Paula, młoda kobieta, która ledwo co osiągnęła pełnoletność. Absolutne przeciwieństwo Mileny. Zamknięta w sobie, zamknięta na świat, na nowych ludzi i na miłość. Chcąca żyć tylko i wyłącznie swoim życiem. Pokiereszowana przez los, bojąca się otworzyć na czekające na nią możliwości. Mimo zupełnego braku doświadczenia zawodowego nie bojąca się wyzwań i nowej pracy. Praca ma być lekarstwem i ukojeniem zbolałej duszy. Również poszukująca bliskości i ciepła.

Podsumowanie…

Nie mogę napisać nic więcej. Los tych dwóch dziewczyn okropnie z nich zakpił, ale jak i jakie to miało konsekwencje musicie przeczytać sami. Książka daje do myślenia, zaskakuje i daje satysfakcję z rozwikłanej tajemnicy. Ja w miarę czytania domyślałam się, że coś jest na rzeczy i stopniowanie napięcia, odsłanianie kolejnych kart wyszło autorce bardzo dobrze. Powtórzę raz jeszcze, ja uważam, że jest to najlepsza książka Augusty Docher vel Beaty Majewskiej, a że ta tak podniosła poprzeczkę to z niecierpliwością czekam na kolejną. Już nie mogę się doczekać, co to będzie, a tymczasem wypatrujcie premiery i miłego czytania!

Ps. Koniecznie zajrzyjcie tez tutaj >>klik<<

 

29 thoughts to “Cała ja Augusta Docher”

  1. Wydaje mi się, że z tej książki będzie mozna wynieść wiele wartości. Chciałabym ją przeczytać

    1. Na tym polega cały urok tej książki, trzeba ją samemu przeczytać. Gdybym zdradziła więcej nie byłoby przyjemności z czytania.

  2. Oj sama okładka bardzo przykuwa uwagę 🙂 Zapisałyśmy sobie tą książkę w notatkach.

  3. To nie mój klimat plus z recenzji bardzo mało się dowiadujemy więc chciałabym troszkę wiecej nawet kilka cytatów aby zobaczyć trochę stylu pisania autorki. Pozdrawiam

    1. Też tak bywa, dlatego ja lubię czytać bardzo różne książki by mi się tak szybko nie nudziły 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.