Nela Mała Reporterka

Nela Mała Reporterka

Nela na wyspie rajskich ptaków

wyd. Burda Książki

Nela Mała Reporterka
„Nela na wyspie rajskich ptaków”

10 książka w kolekcji Neli: „Nela na wyspie rajskich ptaków”. Kolejna obowiązkowa lektura w repertuarze Tomka, bo czy dla miłośnika dzikich zwierząt i świata może być coś ciekawszego? I to jeszcze autorką oraz narratorka jest dziewczynka! Zaledwie dwunastoletnia! Przedstawiamy dziś Nelę Małą Reporterkę, z którą poznajemy Nową Gwineę.

Kilka słów na temat dzisiejszej autorki…

Najnowsza książka Neli liczy prawie 200 stron. Jest to poważna lektura, która opowiada o poważnych sprawach w taki sposób, że 3-latek słucha z otwartymi ustami i nie chce uronić ani słowa. Nela Mała Reporterka to prawdopodobnie najmłodsza podróżniczka. Swoje podróże rozpoczęła w wieku 5 lat i od tego czasu rozwija swoją pasję. Odwiedza miliony ciekawych miejsc, nurkuje, poszukuje nowych gatunków zwierząt, wspina się na wulkany, a do tego robi tysiące zdjęć i kręci reportaże, by każde dziecko i każdy dorosły mógł choć przez chwilę poczuć się jak ona. Dzięki jej pracy mamy szanse rozbudzić w dzieciakach ciekawość świata, pokazać mu miejsca, które najprawdopodobniej nigdy samo nie odwiedzi. Jej pierwsza książka ukazała się w 2014 roku, gdy Nela miała 8 lat. Ma swój program telewizyjny na kanale dla dzieci TVP ABC oraz prowadzi audycję radiową w Radiu Dla Ciebie. Ta zapracowana dziewczynka w 2015 roku zdobyła Nagrodę Bestsellera Empiku i co roku udaje się jej utrzymać na szczycie list bestsellerów.

Nela Mała Reporterka
„Nela na wyspie rajskich ptaków” wyd. Burda

„Nela na wyspie rajskich ptaków”

„Nela na wyspie rajskich ptaków” zabiera nas w jeden z najdalszych zakątków świata. Papua Nowa Gwinea to wyspa, która ciągle kryje w sobie wiele tajemnic. Wśród setek dzikich plemion i niezbadanych nowych gatunków zwierząt znajduje się Ona – mała dziewczynka, która opowiada świat.

Żyją tam też przedziwne stworzenia i dzieją się niecodzienne rzeczy. Krokodyle pływają w morzu, rekiny wpływają do rzek, kangury skaczą po drzewach… Istnieją tam też rajskie ptaki, nazywane kiedyś mitycznymi feniksami, z piórami jak promienie słońca.

Tomek z wypiekami na twarzy wraz z Nelą poszukuje kangurów nadrzewnych. Dowiaduje się wielu ciekawostek, którymi później dzieli się ze wszystkimi. Galeria pięknych ptaków zachwyca, a wiadomości na temat kazuarów zadziwiają. A to jeszcze nie wszystko, bo Nela tym razem zabiera nas także na papuaską rafę, która jest jedną z najlepiej zachowanych na świecie.

Nela Mała Reporterka
„Nela na wyspie rajskich ptaków” wyd. Burda

Książka zachwyca pięknymi fotografiami. Zdjęcia są zachwycające, okraszone świetnymi opisami. U nas cała rodzina lubi oglądać Nelę, a później żywo dyskutować na tematy związane z treścią książki.

Decyzją Ministerstwa Edukacji Narodowej z 2016 jej książka pt. Nela na kole podbiegunowym w 2017 została włączona do kanonu lektur w polskich szkołach jako lektura uzupełniająca w VIII klasie szkoły podstawowej.

I ciekawostka…!

Zapraszamy do lektury!

13 thoughts to “Nela Mała Reporterka”

  1. Jak byłyśmy małe zawsze lubiłyśmy z mamą oglądać tego typu książeczki 🙂 Super sprawa !

  2. Takie książki są super dla dzieci. Wg mnie jako biologa powinno się jak najwięcej kupować takich książeczek na temat zwierząt to wzbudza miłość do przyrody.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.