100 Pierwszych słówek i Zwierzaki Bystrzaki

Kapitan Nauka

Zwierzaki Bystrzaki

100 Pierwszych słówek

wyd. Edgard

Kapitan Nauka

Co robią chłopcy gdy równo o godzinie 5.00 wyskakują z łóżek? Grają w „Zwierzaki Bystrzaki”! Tak, tak…już skoro świt rozkładają grę i wyszukują zwierzaki. Nawet czasami udaje się im przez chwilę pograć w harmonii, nie trwa to długo, ale zawsze coś…Ta gra „budzi ich oczka”. Czy oczka Waszych dzieciaków również potrzebują się obudzić?

Gra edukacyjna Zwierzaki Bystrzaki

Zawartość pudełka:

⇒80 kart zwierząt;

⇒24 żetony;

⇒plansza;

⇒instrukcja.

Wg producenta gra przewidziana dla dzieci w wieku ok 5 lat, a czas rozgrywki to od 5 – 20 minut. U nas w Zwierzaki Bystrzaki wymiata 2-letni Leo, więc pamiętajcie, że warto przy wyborze gier wziąć pod uwagę preferencje i umiejętności dziecka, a nie tylko sugerować się wiekiem podanym na opakowaniu.

Zwierzaki Bystrzaki karty do gry

Jest to gra oparta głównie na zapamiętywaniu, spostrzegawczości, sprycie, rozwoju zmysłu obserwacji. Gra wymaga od nas również zręczności – należy szybko działać – w końcu często wygrywa ten, który wykona zadanie szybciej. W instrukcji przedstawiono 11 wariantów rozgrywki. Podzielono je w zależności od komponentów, które są wykorzystywane w grze. Jedne propozycje są ciekawsze inne mniej, niektóre spodobały nam się od razu, a z drugimi musimy poczekać. Dla każdego coś dobrego, a dodatkowo wyobraźnia dziecka nie zna granic, więc gdy zostawicie dziecku wolną rękę to na pewno powstaną kolejne warianty gry. Zwierzaki Bystrzaki oferują bardzo rozbudowaną opcję popularnego memory – możemy zbierać pary jednokolorowe, wielokolorowe czy nawet możemy zaszaleć i szukać czwórek zamiast klasycznych par. U nas najwięcej radości sprawia dopasowywanie żetonów do planszy. Niestety w  tym miejscu przychodzi czas na jedyny minus gry…Mianowicie chodzi o planszę, która jest piękna kolorowa, energetyczna, ale wykonana z cienkiego papieru – plakatu. Nie jest to plansza z grubej tektury, jak przeważnie jesteśmy przyzwyczajeni. Przy ciągłym rozkładaniu, składaniu i graniu na czas bardzo łatwo ją uszkodzić, a bez planszy możliwości grania się nam zmniejszą.

Kapitan Nauka
Zwierzaki Bystrzaki – plansza do gry

Gra Zwierzaki Bystrzaki jest pięknie zilustrowana, przyciąga wzrok mocnymi kolorami. Karty są wykonane świetnie, na błyszczącym, kredowym papierze. Potrafią znieść całkiem wiele – chłopcy przetestowali, a nawet Julianna skosztowała. Gra w „czwórkowe” memory będzie wyzwaniem nawet dla dorosłego, więc dzięki tylu opcjom rozgrywki szybko się na pewno nie znudzi.

100 Pierwszych Słówek

Edgard
100 Pierwszych słówek Kapitan Nauka

Ta seria to ukłon w stronę najmłodszych, którzy dopiero poznają otaczający ich świat. Kapitan Nauka przygotował trzy solidnie opracowane i pięknie zilustrowane książeczki kartonowe, które mają na celu zaznajamianie z nazwami zwierząt, pojazdów oraz z domem i ogrodem. Niby najprostsze i banalne, ale autor dodał kilka swoich smaczków, trudniejszych wyrazów, z którymi dziecko może spotkać się podczas słuchania bajek czy oglądania tv.

Od kiedy możemy „czytać” takie kartonówki? My od ok 6 miesiąca życia. Od momentu gdy dziecko leży na brzuchu i w wygodnej dla siebie pozycji i patrzy przed siebie. Trzy tematy spasowały nam idealnie. Leo jako pasjonat pojazdów wszelakich z ogromnym naciskiem na wozy strażackie i maszyny budowlane porwał książeczkę „Pojazdy”, Tomek jako wielbiciel zwierząt dorwał się do „Zwierząt”, a Julianna jako najmłodsza w rodzinie i do tego mała kobietka pozostała z częścią pt.: „W domu i w ogrodzie”.

Ja jestem zauroczona ilustracjami i pomysłem. Zwierzaki zostały pokazane w swoich naturalnych środowiskach. Każda rozkładówka to inne miejsce. Mamy zwierzaki domowe, leśne, żyjące na wsi i w górach, na łące, w morzy, na Antarktydzie, Arktyce, Afryce, w terrarium oraz w ZOO. Zwierzaki są pokazane w sposób naturalny, patrząc na nie nie mamy wątpliwości, że kot to kot, a jaszczurka to jaszczurka.

Kapitan Nauka
100 pierwszych słówek – Pojazdy

„Pojazdy” również uporządkowane są wg miejsc, czyli jezdnia, powietrze, woda, budowa, wieś, miasto, park, kosmos, góry oraz różne – gdzie przedstawiono pogotowie czy straż pożarną.

Kapitan Nauka
100 pierwszych słówek – W domu i w ogrodzie

Ostatnia w serii „W domu i w ogrodzie” urzekła mnie najbardziej. Tutaj ilustracje są przepiękne. Dlaczego? bo bije od nich ciepło, miłość, przywodzą na myśl taką bezpieczną przystań, wielu by powiedziało, że kojarzą się z domem babci. Pani Katarzyna Fus wypełniła swoje zadanie znakomicie. Mamy tutaj podział na pomieszczenia: kuchnia, sypialnia, pokój dziecka, łazienka oraz na miejsca przy domu, czyli ogród i dodatkowo planszę z owocami, warzywami, narzędziami ogrodniczymi oraz rozkładówka opisująca przyrodę. Ps. spotkaliście się z opisem narzędzi ogrodniczych w książkach dla dzieci? Prawda, że temat poruszany bardzo rzadko? dlatego „Piątka!” za pomysł. Ta książeczka daje również możliwość zabawy w wyszukiwanie gdyż jedna strona to przedmioty umieszczone w swoim „naturalnym środowisku”, a po drugiej stronie na białym tle poszczególne elementy zostały dokładnie podpisane.

edgard
100 pierwszych słówek – W domu i w ogrodzie

Podsumowanie:

Zbliża się Dzień Dziecka zapewne wielu z was zastanawia się nad upominkiem dla dzieciaków. Ja z całego serca polecam produkty z wydawnictwa Kapitan Nauka. Kupując czy to grę dla starszego dziecka czy książeczkę dla Malucha mamy pewność, że wydajemy pieniądze na produkt niosący podwójną wartość. Po pierwsze gwarantuje dobrą zabawę, a po drugie oferuje dawkę wiedzy oraz nowych umiejętności.

O Kapitanie Nauka pisałam również >>tutaj<<.

7 thoughts to “100 Pierwszych słówek i Zwierzaki Bystrzaki”

  1. Widzę, że ta pierwsza propozycja bardzo przypadłaby do gustu mojej trzylatce. W domu mamy sporo produktów Kapitana Nauki i bardzo często wracamy po więcej. Uwielbiam ich propozycje!

  2. ooo tak 🙂 Zwierzaki Bystrzaki są super. Nawet młodsze dzieci u nas świetnie sobie radziły

    1. Może jeszcze nie znalazła takich, które ją zainteresują 😉 Myślę, że wszystko przed wami 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.