Jedź! Jedź! Stój! Babaryba

Charise Mericle Harper

Jedź! Jedź! Stój!

Babaryba

Babaryba
Jedź!Jedź!Stój! wyd. Babaryba

Wiosna rozpieszcza nas piękną pogodą, a wydawnictwa nowościami książkowymi. Kolorowy zawrót głowy gwarantowany gdy patrzymy na te wszystkie piękne historie, które tylko czekają by miały okazję zaprezentować się małym czytelnikom. Dziś chciałabym zaprosić na nowość z wydawnictwa Babaryba. Jak to zwykle z tego wydawnictwa nie pojawiają się buble, tutaj zawsze wszystko trafia do kanonu ulubionych. Tylko spójrzcie…

„Jedź! Jedź! Stój!” Charise Mericle Harper wyd. Babaryba

Kwadratowa książeczka w twardej oprawie, niby niepozorna, a niosąca ważną treść. Zasady ruchu drogowego. Tego uczą się już przedszkolaki, a przecież już młodsze dzieci zainteresowane są zmieniającymi się światłami na drodze.

Poznajemy Małego Zielonego, który potrafi wypowiedzieć tylko jedno słowo: „Jedź!”. Mały Zielony kieruje ruchem maszyn budowlanych podczas budowy mostu. Wszystkich motywuje do działania, ciągle krzyczy: „Jedź, jedź”, maszyny pracują jak szalone: „buldożer spychał, betoniarka mieszała, wywrotka gromadziła”.

„Im głośniej Mały Zielony krzyczał:

JEDŹ! JEDŹ! JEDŹ!

tym szybciej wszyscy się poruszali.

Ale nagle…coś zaczęło iść nie tak”

Babaryba
Jedź!Jedź!Stój! wyd. Babaryba

Okazuje się, że wszyscy pracują za szybko i nawzajem sobie przeszkadzają, Mały Zielony próbuje cichutko wypowiadać swoje „Jedź”, ale i to nie przynosi pożądanego efektu. Nikt nie zwalnia, a dzieje się coraz gorzej. Nagle wkracza nieznajomy, Mały Czerwony, który podskakuje jak najwyżej potrafi i wykrzykuje jedyne słowo, które zna: „STÓJ!”. Okazuje się, że to to słowo, którego wszyscy potrzebowali. Mały Zielony i Mały Czerwony bardzo starali się współpracować i po kliku próbach w końcu się im udało:

„Dzięki odpowiedniej ilości

STÓJ! JEDŹ!

każda praca była wykonana na czas i nikt nikomu nie przeszkadzał.”

Współpraca wychodziła im tak dobrze, że dzięki nim most został wybudowany, wspólne działanie dało świetny efekt, lecz pewnego dnia dołączył do niech jeszcze Mały Żółty, który też znał tylko jedno słowo: „ZWOLNIJ!”.

Babaryba
Jedź!Jedź!Stój! wyd. Babaryba

Książka urzekła nas prostymi ilustracjami i formą w jaki przedstawia podstawowe zasady ruchu drogowego. Leo jako wielbiciel pojazdów, a w szczególności maszyn budowlanych przegląda książeczkę strona po stronie kilkanaście razy dziennie i odgrywa scenki z bajki. Tomek analizuje tekst i rozmawia na temat zasad panujących na drodze, dopytuje i pogłębia informacje. Dla mnie ta książka ma jeszcze jedno przesłanie: jeśli współdziałamy, pracujemy razem, dzielimy się swoimi doświadczeniami i umiejętnościami możemy więcej. Pokazuje jak ważne jest planowanie pracy i tempa w jakim działamy. Dla mnie strzał w 10!

Kliknij >>tutaj<< jeśli chcesz poznać inne fantastyczne książki z wydawnictwa Babaryba.

32 thoughts to “Jedź! Jedź! Stój! Babaryba”

  1. Świetnie, że pojawiają się takie książki dla maluchów. Z pewnością najlepiej uświadamiać od najmłodszych lat 🙂
    Pozdrawiam!

    1. O,tak. estetyczne i proste ilustracje są pożądane w zalewie wszechobecnego kiczu.

  2. Książki, które nie tylko bawią ale i uczą są zawsze dobrym pomysłem! A widzę, że ta dodatkowo ma fajne, kolorowe ilustracje.

  3. Podchwytuję jako pomysł na prezent książkowy dla najmłodszych czytelników. 🙂

  4. Za dziecka bardzo lubiłyśmy jak mama nam czytała takie super opowiadania! 🙂 Niektóre książeczki przeczytałyśmy po kilka razy <3

  5. Super książeczki bo bawią i uczą jednocześnie czegoś. Pobudza wyobraźnie malucha.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.