Książki na Dzień Mamy

Dzień Mamy

moja mama

Super M

Pokochaj mnie

Wydawnictwo Babaryba

babaryba
Książki na Dzień Mamy

Dziś 26.maja, czyli Dzień Mamy, Mamusi, Matki…W każdym wieku obchodzimy ten dzień inaczej. Małe dzieci gorączkowo przygotowują laurki i przedstawienia w przedszkolach, starsze dzieci tworzą drobne upominki, a dorosłe dzieci będące już również matkami w pełni potrafią zrozumieć wszystkie emocje, które nasi rodzice przeżywali gdy to my wymagaliśmy opieki. Wydawnictwo Babaryba wydało piękne historie opowiadające o mamach właśnie. Każda z nich to książeczka interaktywna, która zaprasza dziecko i mamę do wspólnej zabawy. Zobaczcie sami….

„moja mama” Mayana Itoïz

Babaryba
moja mama wydawnictwo Babaryba

Każdego wieczoru dziecko przed snem chce przytulić się do najdroższej dla niego osoby, czyli do mamy. Ta historia opowiada nam o chłopcu, który za pomocą kolorów maluje mamę. Używa różnych barw i przemienia ją w najróżniejsze zwierzątka i postacie. Biorąc czarny na paluszek zamienia mamę w lamparta, a biorąc żółty w lwicę.

dzień mamy
moja mama wydawnictwo Babaryba
Babaryba
moja mama wyd. Babaryba

Jest to kilkustronicowa książka o tym jak dziecko przygotowuje się do snu. Usypianie to cały proces. Każdy kto usypiał kiedyś dziecko wie, że rzadko się zdarza by dziecko położyło się i bezszelestnie zasnęło. Ta książka jest pomysłem na uprzyjemnienie tych ostatnich chwil przed zamknięciem oczu.

„A kiedy zostanie nam

już tylko szary kolor,

powiemy sobie…

dobranoc.”

dzień mamy
moja mama wyd. Babaryba
dzień mamy
moja mama wyd. Babaryba

Jest to pomysł na zabawę – usypiankę. Może i Ty spróbujesz dziś zabawić się tak z własnym dzieckiem?

„Super M” Dawid Ryski

dzień mamy
„Super M” Dawid Ryski

Czy znacie jakiegoś superbohatera? czy Wasze dziecko zna jakiegoś superbohatera? Czy wiecie, drogie mamy, że to Wy jesteście superbohaterami? O, tak! Każdego dnia wasza praca, Wasze zaangażowanie, troska i umiejętność pogodzenia miliona spraw czyni z was superbohaterki.

dzień mamy
„Super M” Dawid Ryski

Książka formatu a4, w twardej oprawie, wydana na grubszym papierze. Ilustracje proste, charakterystyczne i kryjące w sobie wiele znaczeń. Ta pozycja jest wielowymiarowa, ilustracje idealnie oddają sens słów i dodają im głębi. Dla mnie to taki hołd i ukłon w stronę matek. Kto inny wymyśla najlepsze zabawy, rozwiązuje wszystkie problemy czy potrafi wszystko naprawić? Mama ma cały świat na głowie!

dzień mamy
„Super m” Dawid Ryski

„Pokochaj mnie” Ramadier&Bourgeau

dzień mamy
Pokochaj mnie wyd. Babaryba

„Pokochaj mnie” to siostra popularnej książeczki ułatwiającej zasypiania „Zaśnij ze mną” >>kliknij<< Książeczka, która rozmawia z nami.

dzień mamy
„Pokochaj mnie” wyd. Babaryba

Mała, zgrabna, różowa książeczka o miłości! Twardostronicowa, o zaokrąglonych rogach – idealna dla małych czytelników. Historia to niesłychana…:

„Ojej, co się stało?

Książka jest smutna…

Zapytaj ją dlaczego?

Och…wyszeptała.

że się zakochała.

Ale jest nieśmiała

i wstydzi się

powiedzieć w kim”

Przez bajkę przeprowadza nas mała myszka, znana nam już z pierwszej części. Podpowiada dzieciom jakie pytania zadać książeczce i  co zrobić by ją uszczęśliwić. O czym to historia? O uczuciach i zakochaniu, o nieśmiałych uśmiechach i o empatii. O pierwszych emocjach, z którymi  taki maluch się spotyka.  Jest to pierwsza książka o emocjach KSIĄŻKI. Prosta, nieskomplikowana, zachęcająca do wspólnego czytania i ucząca szanowania innych książek.

DZIEŃ MAMY
„Pokochaj mnie” wyd. Babaryba

Po więcej książek z wydawnictwa Babaryba zapraszam >>tutaj<<

7 thoughts to “Książki na Dzień Mamy”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.