Blog Matters 2018

Sarbinowo

Blog Matters 2018

Jak zaplanować urlop z trójką małych dzieci i nie zwariować?

Sarbinowo
Uczestniczki Blog Matters 2018

„Normalni” ludzie często planują wyjazdy wakacyjne wiele miesięcy wcześniej. Przygotowując każdy szczegół, robiąc odpowiednie zakupy itd. My absolutnie nie mieliśmy w planach żadnych wyjazdów/urlopów dalej niż 30km od domu, bo po zeszłorocznym ciężkim okresie letnim obfitującym w nieprzyjemne wydarzenia nie mieliśmy odwagi czegokolwiek planować. I wiecie co? 3 dni temu wróciliśmy z nad morza, było cudownie ciepło, pięknie, smacznie i merytorycznie(!).

Ha! Dlaczego na urlopie było merytorycznie? A to za sprawą dwóch kobiet, które pewnego burzowego, majowego popołudnia przysłały mi wiadomość, że 2.czerwca zapraszają do Sarbinowa na spotkanie Blog Matters 2018. Lampki w oczach mi się zapaliły, ale jednak obawa przed długą podróżą(jednak te 8h w samochodzie to nie przelewki) studziły mój entuzjazm skutecznie… Rozmyślaliśmy nad tym dobre kilka dni, analizowałam wszystkie za i przeciw i w końcu postanowiliśmy: raz kozie śmierć, albo dzieciaki prześpią podróż, albo zwariujemy, ale jedziemy! Perspektywa spędzenia kilku dni nad naszym polskim, pięknym morzem była najsilniejszym bodźcem.

W mgnieniu oka się zorganizowaliśmy i nadszedł ten cudowny dzień kiedy to opuszczaliśmy nasze mieszkanie by wyruszyć w pierwszą tak daleką podróż w składzie 5-osobowym. Sarbinowo przywitało nas piękną pogodą i relaksującym szumem morza. Kilka dni beztroskiego leniuchowania na plaży minęło bardzo szybko, aż nadszedł dzień spotkania Blog Matters 2018. Pomysłodawczyniami i organizatorkami były Monika (www.konfabula.pl) i Milena (www.cytryniaki.pl). Absolutnie pozytywnie zakręcone babki, które znalazły świetne miejsce na prelekcje, czyli Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie.

Gwiazdy dnia

Prelegentkami spotkania były 3 gwiazdy blogowego świata: Lena Murawska, Paulina Pamuła i Anna Chomiak. Każda z nich zupełnie inna i poruszająca zgoła różne tematy. Wysłuchanie każdej z nich było bardzo inspirujące i motywujące do rozwoju działań internetowych.

♥Lena Murawska >>klik<<opowiadała o skutecznej strategii działań na Facebook’u. Ten wykład był bardzo konkretny i nastawiony na rozmowę i wymianę doświadczeń. Lena podzieliła się z nami materiałami, które mają ułatwić nam planowanie i wdrażanie nowych projektów. Ja planować uwielbiam, więc idealnie wstrzeliła się w mój sposób pracy. Co prawda jeśli chodzi o bloga to często są to działania bardzo spontaniczne i z doskoku, więc Lena jest takim motywatorem dla mnie żeby pracę z blogiem usystematyzować i żeby pewne rzeczy ułożyć. Czy się uda? Przekonamy się!

Lena Murawska

♥Paulina Pamuła, autorka grupy Wszystkiego Kreatywnego >>klik<< przedstawiła nam prezentację o dumnym tytule: Nie taki webinar straszny jak go malują. Dla mnie temat bardzo abstrakcyjny, ponieważ zupełnie nie czuję póki co potrzeby prowadzenia webinarów czy tzw. live-ów. Jednak słuchając Pauliny wszystko wydawało się bardzo proste i takie oczywiste. Przekazała nam sporo wiedzy i myślę, że z tą dawką informacji każdy kto planuje wprowadzenie webinaru do swojej działalności bez problemu sobie poradzi.

Paulina Pamuła

♥Anna Chomiak, czyli nikt inny jak Nieidealna Anna . Szalona kobieta, która w pół roku podbiła sieć i zagościła w rankingu Jasona Hunta. Opowiadała o mitach i faktach związanych z rankingiem, o którym każdy bloger w cichości serca marzy. Cóż…dowiedzieliśmy się, że „niestety” zapłacić się nie da by dostać nominację 😉 a trzeba po prostu ciężko, systematycznie pracować, działać i planować, czyli historia zatoczyła koło. Cieszę się, że miałam okazję poznać Anię osobiście, bo jest bardzo sympatyczną i pozytywnie nastawioną osobą.

Anna Chomiak

Wykłady dały mi wiele do myślenia. Była to duża dawka wiedzy w pigułce i potwierdziły tylko tezę, że bez pracy nie ma kołaczy. By osiągnąć sukces trzeba pracować, trzeba się zaangażować i kuć żelazo póki gorące.

Pora by przedstawić partnerów spotkania, sponsorów i patronaty. Zapraszam:
Blog Matters 2018
Blog Matters 2018
Partnerzy:

⇒Transgraniczne Centrum Edukacji Ekologicznej w Sarbinowie http://tcee.pl/

⇒MPS Plastic Packaging & Private Label Cosmetics Manufacturer http://mps.koszalin.pl/

Patronat:

⇒Miasto Mielno http://www.mielno.pl/

⇒Portal Mądrzy Rodzice http://madrzy-rodzice.pl/

⇒Miasto Koszalin http://www.koszalin.pl/

⇒Portal Reachablogger http://reachablogger.pl/

Blog Matters 2018
Blog Matters 2018
Sponsorzy:

Amaloo https://amaloo.pl/84-poduszki-ozdobne

Topgal https://www.topgal-plecaki.pl/

Redro https://redro.pl/

Oleofarm http://oleofarm.pl/

Wydawnictwo Zysk i Spółka http://www.zysk.com.pl/

Cocomilo https://cocomilo.pl/

Craftoholoc Shop https://craftoholicshop.com/

Gosia Przymuszała Coach https://malprzymuszala.wixsite.com/coaching

Agile Commander https://agilecommander.com/pl/

Digital Karabela https://digitalkarabela.com/pl/

Blog Matters 2018
Blog Matters 2018

 

Dziękuję za zaproszenie i mam nadzieję, że będziemy mieli możliwość spotkać się za rok!

20 thoughts to “Blog Matters 2018”

  1. super. Lenę i Anię kojarzę z blogosfery. Widzę też Izę Kornet na zdjęciu, Fajne grono. „Zazdraszczam” (lubię przekrętki wyrazowe- jeśli kogoś urażą przepraszam) uczestnictwa w tym wydarzeniu 🙂

  2. Oo super sprawa takie spotkanie! 🙂 Szkoda, że my na żadne jeszcze się nie wybrałyśmy :/

  3. Chciałabym wziąć udział w takim spotkaniu, ale na pomorzu jest ich niewiele, albo dowiaduję się o wydarzeniu już po fakcie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.