Książeczki kreatywne dla każdego przedszkolaka

Magiczne kolorowanki

Książeczki kreatywne

Wydawnictwo Olimp

wydawnictwo Olimp
Książeczki edukacyjne dla każdego dziecka

Wakacje za pasem, pogoda raz lepsza raz gorsza, więc odkrywamy coraz to nowsze pomysły na spędzenie czasu na zabawie i nauce jednocześnie. Od kilku dni bawimy się razem z wydawnictwem Olimp i ich publikacjami. W tytule napisałam, że to pozycje dla każdego przedszkolaka, ale gwarantuję Wam, że magiczna kolorowanka Hokus – pokus podbije serce nawet zdecydowanie młodszemu dziecku.

⇒Magiczna kolorowanka Hoku-pokus Zwierzaki w zasięgu wzroku

wydawnictwo Olimp
Hokus-pokus. Zwierzaki w zasięgu wzroku.

Jest to wyjątkowa kolorowanka, która zainspiruje każde dziecko. Do zabawy wystarczy tylko magiczny pisak napełniony wodą i świetna zabawa gwarantowana. Jest to 8 stron zabawy. Mogłoby się wydawać, że to bardzo mało, ale te strony są wielokrotnego(!) użytku.

Po dotknięciu napełnionym wodą pędzlem strony zaczyna wyłaniać się piękny, kolorowy obrazek. Zwróćcie uwagę, że obrazek jest naprawdę kolorowy, barwy są soczyste i wyraźne. Efektu nie da się porównać z klasycznymi książeczkami do malowania wodą.

wydawnictwo Olimp
Hokus Pokus – magiczna kolorowanka

 

wydawnictwo Olimp
Hokus – pokus. Zwierzaki w zasięgu wzroku wyd. Olimp

Kolorowanka jest wyjątkowa, bo po kilku minutach obrazek znika i dziecko od początku może malować. U nas testowanie trwało dwa tygodnie, było bardzo intensywne i czasami zdarzało się, że nawet troszkę za dużo wody się wylało, ale kartki nadal są w świetnej formie, a kolory wychodzą równie intensywne jak na początku. Wydawnictwo zapowiada dwa nowy tytuły: Księżniczki i pojazdy, w które na pewno się zaopatrzymy!

⇒ Książeczki edukacyjne z naklejkami: „Poznajemy pory roku”, „Mój zwierzyniec”, „Środki lokomocji”

Co dzieciaki lubią najbardziej? Oczywiście, że naklejki! Książki z naklejkami zawsze zajmą dziecko. Zwłaszcza jeśli naklejanie połączone jest z zadaniami kreatywnymi. Każdy z trzech wymienionych wyżej tytułów czymś się wyróżnia.

wydawnictwo Olimp
Książeczki kreatywne – zabawa w wypełnianie

„Mój zwierzyniec” to 26 stron zadań z naklejkami i 24 strony z zadaniami do kolorowania, dostrzegania różnic, liczenia, rysowania czy porównywania. Zwierzęta opowiadają tu same o sobie, o tym co lubią, jakie są ich zwyczaje, jaki klimat preferują. Każda strona to połączenie wiedzy z zadaniem praktycznym. O jakich zwierzakach to książeczka? Dziecko spotka tu nasze leśne zwierzaki, które dobrze zna i może je spotkać podczas spacerów, ale także dzikie zwierzaki żyjące daleko od nas. Dla każdego wielbiciela przyrody będzie w sam raz!

„Poznajemy pory roku” to 36 stron łamigłówek. Ta książeczka podzielona jest na cztery części, czyli na cztery pory roku. Pełna jest urozmaiconych zabaw graficznych i umysłowych. Publikacja inspiruje do nauki i zabawy.  Przewodnikami są Kasia i Staś, którzy  podpowiadają, jak rozwiązywać łamigłówki. Dziecko poznaje tropy zwierząt, rozróżnia ptaszki czy wyszukuje różnice. Polecenia są proste, jasno sformułowane i 4-latek nie ma problemu ze zrozumieniem ich.

Olimp
Poznajemy pory roku wydawnictwo Olimp

Ciekawym dodatkiem jest dołączony Quiz. Są to 32 kartoniki z pytaniami dla najmłodszych. Obrazki można wyciąć i zawsze zabrać ze sobą na wycieczkę.

wydawnictwo Olimp
Poznajmy pory roku wyd. Olimp Quiz obrazkowy

„Środki lokomocji Kalkuj, kopiuj, koloruj” to książeczka z …kalką! Kiedyś kalka to był obowiązkowy element wyposażenia dziecka w szkole. Kalkowaliśmy wszystko i była to niezła zabawa! Dlatego tak spodobał mi się pomysł na urozmaicenie zabawy i zapoznanie dziecka z tak prostą metodą kopiowania. Tomkowi się to bardzo spodobało. Do tego pomyślmy jakie to świetne ćwiczenie usprawniające małą rączkę.

wydawnictwo Olimp
Środki lokomocji Kalkuj, kopiuj, koloruj wyd. Olimp

W tej części nie ma naklejek, za to znajdziemy tu sporą dawkę wiedzy na temat bezpiecznego poruszania się po drodze, określania kierunków. Najmłodsi poznają pojazdy poruszające się w powietrzu, po wodzie i na lądzie. Dla małych miłośników pojazdów wszelakich to pozycja obowiązkowa 😉

książeczki kreatywne
Środki lokomocji kalkuj, kopiuj, koloruj wyd. Olimp

Czas wakacji to najlepszy moment by zainteresować dziecko rozwiązywaniem przeróżnych łamigłówek, quizów i zadań bez napięcia i stresu. Takie pozycje rozwijają w dziecku zdolność rozumienia poleceń i wykonywania ich. Są świetną bazą do przygotowania do szkoły, gdzie wszelkie zadania w podręcznikach tak właśnie wyglądają. Gdy dziecko w zabawie oswoi się z rozumieniem poleceń to zdecydowanie łatwiej będzie  mu w szkole gdzie stopień trudności zadania może być wyższy czy bardziej skomplikowany. Polecamy takie zabawy!

Wszystkie prezentowane książeczki możecie kupić tutaj >>klik<<

 

26 thoughts to “Książeczki kreatywne dla każdego przedszkolaka”

  1. W książeczki „kreatywne” nie do końca wierzę (podobnie jak w zabawki nazywane kreatywnymi), ale bardzo mi się podobają publikacje rozwijające kreatywność dzieci 🙂

  2. Oj jakie urocze! 🙂 Gdy nasz kuzyn trochę podrośnie, to mu na pewno sprawimy taki prezent 🙂

  3. Książeczki wyglądają fantastycznie są doskonałą zabawą dla najmłodszych Muszę się za nimi rozejrzeć w sklepach. Zawsze można je podarować dziecku na jakąś okazję.

  4. Kopiowanie i malowanie wodą z pewnością spodobałoby się moim dzieciom. Dzięki za pokazanie tych książeczek 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.