Interaktywne puzzle od Albi

Puzzle interaktywne

Wszechświat

Czytaj z Albikiem

Puzzle Albi
Puzzle interaktywne Wszechświat Albo Polska

Lubisz układać puzzle? Twoje dziecko lubi układać puzzle? A może wręcz przeciwnie? Nie lubicie puzzli lub dziecko nie odkryło w sobie jeszcze miłości do takich układanek? Ja mam prawdziwą petardę! Jedyne na polskim rynku PUZZLE INTERAKTYWNE – PUZZLE MÓWIĄCE! O, tak! Jest szał, prawda?

Czytaj z Albikiem

Zacznijmy od początku. Kilka miesięcy temu pisałam, mówiłam i ciągle pokazywałam na Ig książki z serii Czytaj z Albikiem z mówiącym piórem, o które u nas od ponad pół roku jest regularna walka. O tych zestawach pisałam >>tutaj<< Po tym wpisie był spory odzew, że książki robią duże wrażenie i że Wasze dzieci są bardzo zainteresowane. Ja po 7 miesiącach przyglądania się zabawie jakie mają moje „trojaczki” uczciwie przyznaję, że jest to zabawka, w którą warto zainwestować. I tak, jest to zabawa dla dzieci. Dzieciaki nie czują, że się uczą. Siadają z książką, oglądają, słuchają ciekawostek, rozwiązują zadania i wiedza sama wchodzi im do głowy. Do tego zabawny kształt pióra Albika, przypominający duszka bardzo wygodnie trzyma się w rączce.

Czytaj z Albikiem
Czytaj z Albikiem

Wszechświat w puzzlach ukryty

Nasza przygoda z Albikiem ciągle się rozwija. Do rodziny dołączyły 100-elementowe puzzle, które zdradzają nam tajemnice o Wszechświecie. Tak, najpierw układamy puzzle, a później łapiemy pióro do ręki i klikamy na poszczególne elementy. Jest to skarbnica wiedzy na temat kosmosu, gwiazd i galaktyki. Tomek zafascynowany tematem dowiedział się między innymi, że pierwszą żywą istotą na orbicie był pies o imieniu Łajka, a pierwsi ludzie na księżycu to Amerykanie. Informacji jest naprawdę sporo i są dobrym wstępem do rozniecenia ciekawości dziecka. Na układance zakodowane są informacje o planetach, gwiazdach, kosmicznych obiektach i wynalazkach. Dla Tomka, 5-latka są to super wiadomości, o których już gdzieś czasami słyszał, ale może nie do końca sobie zapamiętał. Puzzle to nie tylko ciekawostki czy dłuższe opisy, ale też możliwość sprawdzenia swojej wiedzy. Każde dziecko lubi quizy i zagadki. Po wysłuchaniu już wszystkich tekstów możemy wybrać tryb testu. Puzzle oferują nam 3 stopnie trudności. Pierwszy to wyszukiwanie odpowiedz spośród wszystkich puzzli, drugi to odpowiedzi „prawda/fałsz” oraz trzeci najtrudniejszy to test wielokrotnego wyboru (a, b, c).

puzzle interaktywne
Puzzle interaktywne Czytaj z Albikiem

Układając obrazek układamy również panel ikon. „Obsługa” jest bardzo intuicyjna i każdy sobie poradzi – nawet młodsze dziecko. Puzzle działają w oparciu o czujnik optyczny do odczytywania ukrytych kodów. Pióro wyposażone jest w wysokiej jakości głośnik dzięki czemu wszystkie informacje, dźwięki i muzyka są bardzo dobrze i wyraźnie słyszalne. Ach i co najważniejsze! Pliki z oprogramowaniem można bezpłatnie pobrać ze strony www.czytajzalbikiem.pl, a później wgrać go na nasze pióro, więc tak: warunkiem koniecznym by zabawa była 100% musimy posiadać pióro Albika, które możemy kupić >>tutaj<<

 

Albi
Wszechświat Interaktywne puzzle

17 thoughts to “Interaktywne puzzle od Albi”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.