Książeczki kreatywne wydawnictwo Pryzmat

Wydawnictwo Pryzmat

Książeczki kreatywne

Wydawnictwo Pryzmat książeczki kreatywne

Koniec wakacji za pasem, więc pełną parą przygotowujemy się do nowego roku w przedszkolu. Jednak przez wakacje nie próżnowaliśmy. Wraz z wydawnictwem Pryzmat chłopcy mieli okazję rozwiązywać przeróżne zagadki i łamigłówki, poznać sztukę origami, a nawet poznać ciekawostki oraz legendy z różnych części Polski. Zobaczcie sami.

Zacznę od hitu, który jest codzienne w użyciu i niezmiennie zajmuje Tomka na długi czas, czyli Teczka małego artysty.  Jest to tekturowa teczka, która kryje w sobie dwie książeczki formatu a4. Są to książki do nauki rysowania. Dzięki tym publikacjom młody artysta może krok po kroku nauczyć się jak narysować poszczególne rzeczy. Są tutaj zwierzaki, pojazdy, domki, zamki, postacie. Bardzo inspirująca pozycja.

wydawnictwo pryzmat
Teczka małego artysty – Uczę się rysować

Druga książka, która stała się ulubioną chłopców to Papierowe zwierzaki. Był to nasz pierwszy kontakt z origami i okazał się świetną zabawą. „Obawiam się”, że wkrótce będziemy musieli zaopatrzyć się w kolejną książkę z origami – Tomciu zdecydowanie połknął bakcyla. Dlaczego origami jest tak korzystne dla małego odkrywcy? Bo uczy logicznego myślenia, doskonali zdolności manualne, rozwija wyobraźnię przestrzenną i kreatywność. Dziecko musi wycinać, zginać papier, a dzięki temu doskonali ruchy rąk, zapamiętuje kształty oraz wykształca swoją pomysłowość.

wydawnictwo Pryzmat
Papierowe zwierzaki wydawnictwo Pryzmat

Zabawa papierowymi zwierzakami nie kończy się na złożeniu ich. Świetnie nadają się do zabaw narracyjnych, do zabawy w teatrzyk i odgrywania scenek. U nas dodatkowo posłużyły jako dekoracja na przyjęciu urodzinowym Tomka.

wydawnictwo Pryzmat
Papierowe zwierzaki wydawnictwo Pryzmat

Ciekawska ekipa zajączka Filipa to komplet trzech książeczek dla trzech różnych grup wiekowych. Najmłodsza grupa to 4-6lat i odwiedzamy wieś, 5-7 lat to wyprawa do lasu oraz 6-8 lat wyruszamy do miasta. Są to łamigłówki, kolorowanki, labirynty oraz nieśmiertelne i ulubione przez wszystkie dzieci naklejki. Zadania różnią się stopniem trudności. Warto dobrać odpowiednią część dla swojego dziecka i wraz z nim porozwiązywać zagadki. Jest to fajna okazja do spędzenia razem czasu i do nauczenia się dziecka nowych rzeczy. Jak wiadomo podczas zabawy dziecko uczy się najlepiej. U nas podział zadań jest prosty. Leo nakleja naklejki, Tomek rozwiązuje zadania, a kolorują wspólnie.

wydawnictwo Pryzmat
Ciekawska ekipa zajączka Filipa

Ostatnie dwie pozycje zaadresowane są do dzieci, które rozpoczynają przygodę z czytaniem oraz rozwijają umiejętność czytania ze zrozumieniem. Moja mała i duża Ojczyzna czytam, rozumiem i wiem składa się z krótkich legend i baśni dotyczących poszczególnych regionów Polski. Po każdym tekście dziecko musi wskazać właściwą odpowiedź na zadane pytanie oraz odpowiedzieć na kilka otwartych pytań. Myślę, że dla szkolnego dziecka jest to niezła ciekawostka. Zwłaszcza, że kształtowania tożsamości regionalnej właściwie nie ma w szkole.

wydawnictwo Pryzmat
Moja mała i duża Ojczyzna. Czytam, rozumiem i wiem.

Poznajemy naszą Ojczyznę to również książeczka do nauki czytania ze zrozumieniem. Tym razem dziecko wyrusza w podróż po stolicach poszczególnych województw. Trasa rozpoczyna się w Warszawie i prowadzi  przez Łódź, Kielce, Kraków i wiele innych miejsc. Każdy opis to rys historyczny miasta oraz miejsca warte obejrzenia. Po opisie miasta znowu na dziecko czeka krótki quiz do rozwiązania. Jestem pewna, że takie wspólne czytanie może rozbudzić w dziecku chęć poznawania historii i geografii swojego kraju. W końcu czym „skorupka nasiąknie za młodu…”

wydawnictwo Pryzmat
Poznajemy naszą Ojczyznę wydawnictwo Pryzmat

Zapraszamy do wspólnej zabawy!

22 thoughts to “Książeczki kreatywne wydawnictwo Pryzmat”

    1. Dokładnie u nas tak było. Tomek ciągle rysuje, ale nie do końca można było się dopatrzyć co to takiego,a dzięki tej książce bardzo rozwinął swoje umiejętności!

    1. To bardzo fajnie.Ja nigdy nie przepadałam za legendami, więc mam teraz okazje nadrobić.

    1. Może spokojnie poczekać na odpowiedni moment…a także zwierzątka mogą być zrobione przez rodziców, a dziecko może bawić się gotowymi zwierzakami.

  1. Książeczki są bardzo fajne do zabawy i nauki. Moja mała dzięki codziennemu czytaniu w wieku niespelna 2 lat wszystko wyraźnie mówi

    1. Super, to jest niesamowite ile dobra może dziecku przynieść wspólne czytanie 😉

  2. O ja! 😮 Jesteśmy szczerze mówiąc w nich zakochane. Super forma dla dzieci na wakacjach, gdy nudy!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.