Małe Myszki kartonówki dla najmłodszych

Odile Bailloeul

Małe Myszki

Wydawnictwo Literackie

Małe myszki
Małe myszki Wydawnictwo Literackie

Małe dzieci od najwcześniejszych chwil powinno otaczać się pięknem, pokazywać piękne, wartościowe lektury by wyrabiać w nich poczucie smaku i gust. Takimi małymi dziełami sztuki są książeczki kartonowe z serii Małe myszki wydane przez Wydawnictwo Literackie. Są to 4 części uroczych książeczek dla najmłodszych dzieci, jednak gwarantuję, że niejeden starszak czy dorosły z przyjemnością zawiesi na nich oko.

Małe myszki
Agnieszka łakomczuszka

Seria składa się z 4 tytułów: „Roksana zabiegana”, „Franciszek strachliwy”, „Maniek maniak” oraz „Agnieszka łakomczuszka”. Każda z części porusza jeden z wielu „problemów”, który może dotknąć Malucha. Książeczka jest kartonowa, liczy 16 stron, w twardej oprawie. Autorka Odile Bailloeul stworzyła piękny świat małych stworzonek z gałganków. Myszki zapraszają nas do swojego świata złożonego z mnóstwa szczegółów. Wszystko jest doprecyzowane, że zapiera dech. Zbudowanie takich światów musiało zająć autorce naprawdę mnóstwo czasu. Ułożone kompozycje sfotografowała Claire Curt. Obie panie stworzyły idealny duet.

Małe myszki
Roksana zabiegana

Roksana zabiegana to mała myszka, która lubi robić wiele rzeczy na raz. Nie potrafi skupić się na jednej czynności, ciągle gdzieś biegnie i ciągle się spieszy. Franciszek jest małą wystraszoną myszką, która wszystkiego się boi. Jednak gdy musi uratować swoją przytulankę nawet zejście do piwnicy nie wydaje się aż tak straszne. Maniek Maniak stał się nam szczególnie bliski. Uwielbia robić porządki. Wszystko w jego pokoju musi być na swoim miejscu i nie lubi gdy ktoś przestawia jego rzeczy. Ostatnią bohaterką jest Agnieszka, która uwielbia jeść….słodkości, bo gdy ma zjeść szpinak zupełnie nie czuje jego smaku. Śni o drzewach, które kwitną ciastkami oraz marzy o lizakach z okazji urodzin.

Małe myszki
Maniek Maniak

Jest to fotograficzna opowieść, która ujmuje pomysłowością. Wprowadza nas w świat estetyki, smaku i artystycznej jakości. Tekstu jest niewiele, jednak ilustracje są tak szczegółowe, że można je analizować godzinami. W tych małych książeczkach ukryty jest ogromny potencjał. Koniecznie sprawdźcie to sami!

 

 

26 thoughts to “Małe Myszki kartonówki dla najmłodszych”

    1. Tak…to książeczki, z których czasami nawet 😉 Mamusie czerpią większą przyjemność niż dzieciaczki 😉

  1. Piekne te książęczki. Nie wiem czy obecnie na rynku jest dużo kartonówek, ale jak moje dzieci były małe to tylko takie książki im kupowaliśmy. najlepsza z nich to Lokomotywa i Skarżypyta. Dzieci do dziś je pamiętają

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.