Nela i sekrety dalekich lądów

Nela mała Reporterka

Nela i sekrety dalekich lądów

Wydawnictwo Burda Książki

Nela i sekrety dalekich lądów
Nela i sekrety dalekich lądów

I jest! Hurra! Kolejna, 11 już część Neli małej Reporterki zagościła na półce Tomka, który jest jej wiernym fanem. Nela i sekrety dalekich lądów to zapis przygód  z dalekiej wyspy jaką jest Borneo. Dodatkową atrakcją książki są tajemne kody, które odczytane specjalną aplikacją wzbogacają treść książki filmami video.

Borneo to azjatycka wyspa, którą zamieszkują niesamowite zwierzęta takie jak karłowate słonie, najmniejsze nosorożce na świecie czy nosacze.  W pierwszym rozdziale Nela opowiada trochę o historii wyspy i tłumaczy dlaczego kiedyś wyspą nie była oraz skąd te różnice w rozmiarze zwierząt. Dzięki lekkości z jaką opowiada tekst czyta się jak najlepszą bajkę na świecie, a równocześnie dowiadujemy się wiele ciekawostek i poznajemy dzieje ziemi.

Nela Reporterka
Nela i sekrety dalekich lądów

Najmłodsza reporterka nie marnuje ani chwili czasu swej podróży, już od wylądowania na lotnisku rozpoczyna swoją wędrówkę i wyrusza wgłąb dżungli na poszukiwanie pantery mglistej. Jednak to nie jest taka prosta sprawa, najpierw czeka na nią przeprawa przez rzekę pełną krokodyli różańcowych. Nela w bardzo prosty i przejrzysty sposób tłumaczy co to są hybrydy zwierząt i z pomocą ilustracji przedstawia jak owe zwierzęta wyglądają. Z bardzo dużym zainteresowaniem Tomka spotkał się również rozdział na temat orangutanów, zwanych leśnymi ludźmi. Wiele emocji wzbudziły przytoczone legendy na temat  dziwnych potworów np. o Wielkiej Stopie, o Yeti czy o Chupacabrze.

Nela mała Reporterka
Nela i sekrety dalekich lądów

Nie będę przytaczała treści każdego z rozdziałów, ale gwarantuję, że robi się jeszcze ciekawiej. Nela podczas swojej podróży nie próżnuje i buszuje po dżungli nawet nocą. Emocje rosną w miarę czytania. Jest inspiracją do wyszukiwania kolejnych szczegółów na tematy, o których opowiada dziewczynka.

Książki Neli małej Reporterki to skarbnice wiedzy o świecie. Opatrzone wspaniałymi zdjęciami i kolorowymi rysunkami autorki zachęcają każde dziecko do poznania jej przygód. Jest to świetna propozycja dla dzieci, które nieszczególnie zainteresowane są zwierzętami czy geografią. Myślę, że samo oglądnięcie tej książki już zmotywuje je do posłuchania i do skupienia. To jest książka, która jest bardzo porządnie i ładnie wydana. Twarda okładka z gąbką plus dodatkowo ze świecącym w ciemności skorpionem porusza wyobraźnię! Gwarantuję każdemu, że pieniądze wydane na kolejną część Neli nie będą zmarnowane. Czytanie jej wraz z dzieckiem wzbogaca wiedzę dziecka i czytającego dorosłego. Tutaj każdy znajdzie informacje, które będą nowością. Polecam!

>>Nela na wyspie rajskich ptaków<<

 

10 thoughts to “Nela i sekrety dalekich lądów”

  1. Kolekcja rzeczywiście duża 🙂 Jak do tej pory nie słyszałyśmy o tych książkach 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.