Nowi przyjaciele w bibliotece najmłodszych

Krok po kroku

Miś Koralik

Wydawnictwo Wilga

wydawnictwo Wilga
Nowości dla najmłodszych

Wydawnictwo Wilga po raz kolejny stawia na najmłodszych czytelników. Wybór pierwszych książeczek jest bardzo ważny. Może to zainteresować dzieciaki lub przeciwnie nieodpowiednie publikacje mogą na dłuższy czas zniechęcić  od czytanek. Całe szczęście obecnie na rynku jest taki wybór nowości, że każdy może znaleźć coś dla siebie. Nawet ten najmłodszy, roczny szkrab.

Nowe tytuły w serii Krok po kroku wydane przez wydawnictwo Wilga właśnie ujrzały światło dzienne. Są to 4 książeczki, w twardej oprawie z kartonowymi stronami i zaokrąglonymi rogami – (Polecam zwracać uwagę na ten niby mało istotny szczegół. Znacznie poprawia to bezpieczeństwo użytkowników). Nowe tytuły podzieliłabym na dwa działy: Mówi się i Koci łapci – dotyczą mówienia, nauki mówienia, wyrazów dźwiękonaśladowczych oraz Mój dzień dobry oraz Hop! do kąpieli – dotyczące codzienności, planu dnia. Tekstu w książeczkach nie jest wiele, jednak są to bardzo przyjemnie napisane rymowanki, które wpadną w ucho i na pewno będą chętnie powtarzane przez dzieciaki.

wydawnictwo Wilga
Seria Krok po kroku
  • W Mówi się skupiamy się na odgłosach dźwiękonaśladowczych, na odtwarzaniu głosów zwierząt i powtarzaniu pierwszych słów. Tekstu jest niewiele, ale za to naszpikowany jest prostymi dźwiękami, które każdy Maluch z radością powtórzy. Jej układ bardzo przypomina mi popularnego do nauki mówienia Pucia.
wydawnictwo Wilga
Mówi się seria Krok po kroku
  • Koci łapci to zbiór pierwszych, najpopularniejszych rymowanek, które rozbawią każde dziecko.  Znajdziemy tutaj wierszyki takie jak:  Idzie rak, Lata osa koło nosa czy Tu, Tu sroczka kaszkę warzyła. Dodatkowo pamiętajmy przy czytaniu tych wierszyków, że w parze z czytaniem bawimy się paluszkami, pokazujemy, tańczymy jak kaczuszka czy nadymamy się jak baloniki!
wydawnictwo wilga
Koci łapci z serii Krok po kroku
  • Mój dzień dobry wprowadza temat planu dnia. Rodzeństwo, Hania i Antoś wstają z łóżek, ubierają się, wychodzą do przedszkola. Książeczka w prosty sposób pokazuje kolejne etapy, które następują po sobie w życiu każdego człowieka, małego i dużego. Kiedy jest pora zabawy jedzenia obiadu, zabawy na placu zabaw. Może to być też wzmocnienie dla każdego początkującego przedszkolaka, po dniu pełnym zabawy przychodzą rodzice i zabierają dzieci do domu. Gdzie odbywają się kolejne wieczorne rytuały.
wydawnictwo Wilga
Mój dzień dobry z serii Krok po kroku
  • Ostatnia część, Hop! do kąpieli w zabawny sposób tłumaczy, że po dniu pełnym atrakcji należy z radością wskoczyć do wanny i zmyć z siebie brudek, który nagromadziliśmy podczas zabawy. Wesoła rymowanka może na stałe wejść do naszego repertuaru i być wskazówką dla dziecka jak należy się myć i o czym nie należy zapomnieć podczas wieczornego rytuału.
wydawnictwo Wilga
Hop do kąpieli z serii Krok po kroku

Kliknij, by poznać resztę serii Krok po kroku

Miś Koralik to propozycja dla nieco starszego czytelnika, bo takiego w okolicach 2 – 2,5 roku życia. Głównym bohaterem jest sympatyczny, żółty miś ubrany w niebieską bluzeczkę. Tekst jest prosty, dotyczy codziennych spraw i zawiera wartość edukacyjną. Książeczka wydana jest w miękkiej oprawie, w nieco większym formacie. Bardzo wygodna do przeglądania dla dziecka. Ilustracje są barwne, żywe i na tyle proste by młody odkrywca dokładnie mógł prześledzić przygody Misia. Na końcu każdej historyjki znajduje się zadanie plastyczne dla dziecka oraz pytania kontrolne, które pomogą sprawdzić czy dziecko właściwie zrozumiało treść bajki. W serii ukazały się: Miś Koralik okulary, Miś Koralik rysa, Miś Koralik bulbul, Miś Koralik skarpetki.

Wydawnictwo Wilga
Miś Koralik
wydawnictwo Wilga
Miś Koralik „Skarpetki”
wydawnictwo Wilga
Miś Koralik Bul bul
wydawnictwo Wilga
Miś Koralik Rysa

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.