Bazgraki – przyjaciele każdego przedszkolaka

Bazgraki

Kapitan Nauka

Bazgraki
Bazgraki Kapitan Nauka

Dzieci w wieku przedszkolnym odkrywają w sobie bardzo dużo nowych umiejętności i rozwijają te, które sprawiają im najwięcej przyjemności. U nas Tomek nieustająco rysuje, rozwiązuje zagadki i zużywa tony kartek… Dla wszystkich twórczych i lubiących rozwiązywanie łamigłówek z pomocą przyszedł Kapitan Nauka. Zobaczcie sami!

Bazgraki, a co to?

Bazgraki to seria 4 książeczek z zagadkami i łamigłówkami dla dzieci w wieku od 3 – 6 lat. Na stronie Kapitan Nauka znajdziemy: Bazgraki wśród zwierząt, Bazgraki w podróży, Bazgraki w kosmosie, Bazgraki w przedszkolu. UWAGA! dwie z nich są do wygrania >>tutaj<<

Bazgraki
Bazgraki do wygrania na naszym Instagramie!

Są to książeczki stworzone przez Annę Zych, a zilustrowane przez Polę Augustynowicz. Dlaczego są wyjątkowe? Czym różnią się od innych? Wyróżniają się swoimi magicznymi stronami, po których dziecko pisze mazakiem suchościeralnym. Dziecko może rysować, ścierać i zaczynać zabawę od początku! Gwarantuje to wielogodzinną zabawę, która długo się dziecku nie nudzi. Pozwala to na doskonalenie umiejętności i kształcenie prawidłowych ruchów ręką.

Bazgraki
Bazgraki Kapitan Nauka

Książeczki oferują różnorodne zadania graficzne, od malowania po śladzie, odwzorowywanie, samodzielne malowanie po rozwiązywanie kodów i dorysowywanie brakujących elementów. Jest to świetny trening spostrzegawczości i koncentracji. Większy format sprzyja pierwszym próbom malowania szlaczków, a wszelkie niepowodzenia łatwo można zmazać i zacząć od nowa. Doskonale przygotowują do wyzwań wczesnoszkolnych, których żadne dziecko nie uniknie.

Dodatkowym elementem zachęcającym dzieciaki do sięgnięcia po książeczki są bardzo sympatyczni bohaterowie – tytułowe Bazgraki. W każdej z serii stworki zapraszają do nowej przygody. Wyruszamy w kosmos, poznajemy zwierzaki, podróżujemy różnorakimi pojazdami czy bawimy się w przedszkolu.

Kapitan Nauka
Bazgraki Kapitan Nauka

U nas przyjęły się naprawdę dobrze. Chłopcy chętnie sięgają po łamigłówki z wielkim zaangażowaniem wypełniają zagadki. Należy tylko pamiętać, że po skończonym zadaniu warto od razu wyczyścić stronę, by mazak nie zasechł zbyt mocno. Mazak suchościeralny jest dodany do książeczki jednak bardzo brakuje ściereczki w zestawie. Niby nie jest to dużym problemem by jakąś gąbeczkę czy ściereczkę dać dziecku, jednak by zestaw był kompletny ściereczka byłaby mile widziana 😉

 

17 thoughts to “Bazgraki – przyjaciele każdego przedszkolaka”

    1. To by się mu spodobało, bo może bazgrać, zmywać i znowu bazgrać…i tak w nieskończoność 😉

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.