Kosmiczne święta – kalendarz adwentowy

Ingelin Angerborn

Kosmiczne święta

Wydawnictwo Zakamarki

Kosmiczne świeta
Kosmiczne święta wyd. Zakamarki

Wydawnictwo Zakamarki kochamy za wyjątkowe książki i autorów, których nie było mi danych spotkać u innych wydawców. Co roku Zakamarki w listopadzie prezentują wyjątkową książkę do czytania w tym wyjątkowym czasie jakim jest Adwent. Jest to fantastyczna odmiana od wszędobylskich czekoladowych kalendarzy, które oprócz dawki cukru nic nie wnoszą.

Kalendarz Adwentowy w wydaniu książkowym

Kosmiczne święta to książka podzielona na 24 rozdziały do czytania od 1. – 24. grudnia. Na każdy dzień adwentu przypada jedna część historii. Jest to piękne wydanie w dużym formacie, twardej oprawie z materiałowym grzbietem. No szyk i elegancja. Już samo wykonanie książki świadczy o jej wyjątkowości. W środku jest równie dobrze. Poszczególne strony z twardszego papieru z charakterystycznymi ilustracjami Per Gustavssona. Obłożenie tekstu w sam raz, choć dla zaprawionego czytelnika czytanie po jednym rozdziale może być bardzo dużym wyzwaniem.

Kosmiczne święta
Kosmiczne święta wyd. Zakamarki

Dlaczego kosmiczne święta? Dlatego, że w okres przygotowań do Świąt wkrada się tajemniczy gość, który ma specyficzne upodobania. Metalowy, z antenką na głowie lubiący na deser przekąsić widelec, nożyce czy metalową ubijaczkę.

Rutka, bohaterka tegorocznej opowieści ma jedno marzenie: chciałaby dostać pod choinkę przyjaciela. Odkąd przyjaciółka się przeprowadziła brakuje jej kogoś bliskiego. Do listy marzeń dopisuje też psa…który może być nawet metalowy… Czy jej marzenie zostanie spełnione? Kosma, z planety Koncypiusz staje się niezwykłym towarzyszem. Ich wspólne przygody będą rozśmieszać, wzruszać i bawić. Będziemy wraz z nimi poznawać inne religie, wyznania. Natomiast wątek z dzieckiem poruszającym się na wózku inwalidzkim może być wspaniałym wstępem do rozmowy. Koniecznie musicie przeczytać te lekturę i dać ponieść się emocjom, które w Was obudzi ta lektura. Takie wspólne czytanie dzień po dniu buduje bliskość, motywuje do spędzenia choć kilku chwil razem. Jest to też dobry pomysł dla dzieci, które niekoniecznie lubią czytać. Takie krótkie wspólne czytanie może rozbudzić w nim na tyle ciekawość, że będzie samo chciało poznać historię dalej, a zapewniam Was, że żadne dziecko nie przejdzie obok tej lektury obojętnie!

Kosmiczne święta
Kosmiczne święta wyd. Zakamarki

Zeszłoroczna książka Hurra, są święta! była u nas czytana już kilka razy. Wzruszała, bawiła i budziła grozę. Ja osobiście uwielbiam Rufusa i jego przyjaciół – jeśli jeszcze nie czytaliście to zapraszam >>klik<<

kalendarze adwentowe
Kosmiczne święta oraz Hurra, są święta! – książki kalendarze adwentowe

 

22 thoughts to “Kosmiczne święta – kalendarz adwentowy”

    1. Ja nie wytrzymałam i sama przeczytałam, ale z dzieciakami czytam po jednym rozdziale. Tomek pilnuje zasad 😉

    1. Tak, może być pomocny w wypadku gdy dzieci nie lubią czytać. Czytanie po jednym krótkim rozdziale, co wieczór przez miesiąc może dziecko zachęcić.

  1. Chętnie przeczytałabym dzieciom obie historie 🙂
    Od jakiegoś czasu czytam im właśnie rozdziałami, a nie pojedyncze, oderwane od siebie bajki.

  2. Mamy mnóstwo tego typu książeczek z dzieciństwa i najbardziej właśnie lubiłyśmy te o świętach 🙂 Super klimat dają.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.