Niezwykła seria o zwierzętach od wydawnictwa Esteri

Zwierzęta architekci, Zwierzęta muzycy

Zwierzęta lekarze, Zwierzęta podróżnicy

Wydawnictwo Esteri

Esteri
Niezwykła seria o zwierzakach dla każdego ciekawego świata wyd. Esteri

U nas każda książka opowiadająca o zwierzętach jest pożądana przez Tomka. Gdy do jego rąk trafiła seria, o której chce dziś napisać kilka słów nie można go było od niej „odgonić”. Kilkakrotnie je oglądał, spał z nimi i od razu czytaliśmy.  Właściwie ten stan trwa do dziś i raczej szybko się to nie zmieni. Jest to seria 4 książek napisana przez 4 różnych autorów. To, co je łączy to ilustracje, które wykonał Julio Antonio Blasco.  Cykl składa się z czterech części. Są to: Zwierzęta architekci, Zwierzęta lekarze, Zwierzęta podróżnicy oraz Zwierzęta muzycy.

Budowa książki

Każda z części zredagowana jest w taki sam sposób, co bardzo uprzyjemnia lekturę i czyni serię spójną. Książki składają się z 14 rozdziałów, a każdy z nich opowiada o innym gatunku. W środku znajdziemy opis i cechy charakterystyczne bohatera rozdziału, dowiemy się kilku ciekawostek oraz poznamy tajniki ich super mocy. Świetnym pomysłem jest zakładka na każdej stronie, na której ukryte są dodatkowe informacje w formie zlecenia, biletu, recepty czy biletu podróżnego. Książki mają wysoką wartość merytoryczną. Napisane są prosto i przejrzyście. Gwarantuję, że zaciekawią każdego kto po nie sięgnie. Od dziecka, które dopiero zaczyna interesować się zoologią po dorosłego, który wiele tematów odkryje po raz pierwszy czy przypomni sobie z lat szkolnych.

Zwierzęta architekci Daniel Nassar

wydawnictwo Esteri
„Zwierzęta architekci” wyd. Esteri

Są to niesamowite historie o budowniczych w świecie zwierząt.  Książka składa się z 14 rozdziałów. Każdy z nich poświęcony jest innemu zwierzęciu i jego architektoniczno – konstrukcyjnym zdolnościom. Czytelnik może poznać tajniki budowy termitiery, podziemnych ogrodów mrówek liściarek czy mikrokawalerek zbudowanych przez kolibra. Zwierzęta zadziwiają swoimi umiejętnościami konstrukcyjnymi, manualnymi oraz materiałami jakich używają do budowania. Śmiem twierdzić, że człowiek powinien chylić czoła przed pomysłowością zwierząt.

wydawnictwo Esteri
Gniazdo pszczół – Zwierzęta architekci

Na każdej stronie oprócz opisu gatunku, konstrukcji i ciekawostek znajdujemy zakładkę, która kryje w sobie spis użytych materiałów budowlanych oraz zlecenie z wyszczególnionym rodzajem konstrukcji, architektem, zawartością, datą realizacji oraz z podpisem projektanta, który jest najczęściej odbiciem łapy.

Zwierzęta podróżnicy Quim Tomàs

Esteri
„Zwierzęta podróżnicy” wyd. Esteri

Zdecydowanie jest to ukochana część Tomka. Z zapartym tchem słucha opowieści o dalekich wyprawach zwierząt. Przeczytamy tutaj o zwierzakach, które pokonują ogromne kilometry w poszukiwaniu cieplejszego klimatu, szukając pożywienia czy miejsca na złożenie jaj. Na zamieszczonych mapach możemy zobaczyć jakie tysiące kilometrów zwierzaki potrafią pokonać. Autor zdradza nam jakie techniki nawigacji zwierzęta stosują. Czy wiecie, że żółwie karetta do nawigacji używają pola magnetycznego Ziemi, a donaid wędrowny (motyl) trasę jaką musi pokonać ma zapisaną w genach? Natomiast słoń afrykański w wyjątkowo suchych latach przemierza nawet 325km, aby znaleźć wodę.

Zwierzęta podróżnicy wyd. Esteri
Zwierzęta podróżnicy wyd. Esteri

Zwierzęta lekarze Angie  Trius & Mark Doran

Zwierzęta lekarze wyd. Esteri
Zwierzęta lekarze wyd. Esteri

Są to niesamowite historie o tym, jak zwierzęta leczą się same. Nie od dziś wiadomo, że człowiek poprzez obserwacje zwierząt odkrył wiele właściwości ziół i zaczął je stosować. Jeśli coś pomagało rannemu zwierzęciu wypróbowywano to na sobie. Wszystkim chyba znana jest kocia metoda na oczyszczenie żołądka przez zjedzenie trawy czy wykorzystanie błota jako naturalnego filtra przeciwsłonecznego. Ta część podobnie jak poprzednie liczy sobie 14 rozdziałów, w których opowiada o naturalnych metodach leczenia zwierząt. Jedną z metod, którą przejęły kobiety z lokalnych plemion jest spożycie rośliny o nazwie Burkea africana w ostatnim tygodniu ciąży. Samica Słonia potrafi przejść nawet wiele kilometrów w celu odnalezienia owego drzewa by go zjeść i wydać na świat zdrowe słoniątko.

Zwierzęta lekarze wyd. Esteri
Zwierzęta lekarze wyd. Esteri

Zwierzęta muzycy Pedro Alcalde

Zwierzęta muzycy wyd. Esteri
Zwierzęta muzycy wyd. Esteri

Ostatnia książka w serii opowiadająca o największych artystach i kompozytorach świata. Gdy się o nich czyta to aż się prosi o podkład muzyczny lecący gdzieś w tle. Do tej książki powinna być dołączona płyta z nagraniami poszczególnych bohaterów 😉 Znacie lirogona? Jest to ptak zamieszkujący dno lasów deszczowych w Australii. Potrafi tworzyć piękne koncerty z zasłyszanych melodii innych ptaków, ale także z dźwięku piły łańcuchowej, szczekania psa czy alarmu samochodowego. Jego skala głosu to aż 5 oktaw! A kto z was nie słyszał koncertu z udziałem kilku gatunków cykad? Mi kojarzy się to z egzotycznymi wakacjami i pełnym relaksem. Książka podobnie jak pozostałe zdradza tajemnice zwierząt, opowiada o ich niesamowitych umiejętnościach muzycznych i zachęca do wsłuchania się w przyrodę.

Zwierzęta muzycy wyd. Esteri
Zwierzęta muzycy wyd. Esteri

Świat zwierząt jest niezwykle fascynujący. Przyglądając się życiu zwierzaków możemy się od nich wiele nauczyć. Jednak poznając ich tajemnice musimy pamiętać o szacunku i dbałości by nie naruszać ich naturalnych środowisk życia. Polecamy serię z całego serca. Czytanie ich to prawdziwa przygoda!

Chcesz poznać więcej ciekawych książek dla dzieci? >>kliknij<<

13 thoughts to “Niezwykła seria o zwierzętach od wydawnictwa Esteri”

  1. Fajne i przedewszystkim ciekawe :-). Swojego czasu Dusia też uwielbiała książki o zwierzętach :-).

  2. Fajne, bardzo podoba mi się ten pomysł przedstawienia zwierząt. To zawsze jest bardzo fajne dla dzieci.

  3. Muszę przyznać, że pierwszy raz słyszę o tym wydawnictwie i tej serii książeczek, a wyglądają bardzo ciekawie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.