Pośród róż Myra Johnson

Myra Johnson

Pośród róż

z serii Kwiaty Edenu

Wydawnictwo Dreams

 

Pośród róż
„Pośród róż” Myra Johnson zdjęcię pochodzi ze strony wydawnictwa Dreams

Lubie książki o silnych kobietach, które odważnie podchodzą do życia i biorą sprawy w swoje ręce. Taka jest Rose Linwood – główna bohaterka 3 tomu serii Kwiaty Edenu, czyli części pt.: Pośród róż. Jest to kobieta, która nie boi się fizycznej pracy, wysiłku i poświęcenia by w odpowiednim momencie zebrać plony. Takie kobiety inspirują i motywują do walki o siebie.

Rose jest najmłodszą z sióstr, zadziorna, harda, buntownicza. Piękna, rudowłosa dziewczyna nie zdająca sobie sprawy z siły z jaką działa na mężczyzn. Wychowana na farmie, która skradła jej serce jest w stanie poświęcić wszystko by ocalić dorobek ukochanego dziadka. Uprawa bawełny spędza jej sen z powiek. Kryzys w państwie, stale rosnące ceny i włóczący się w okolicy bezdomni przyprawiają o dreszcze nawet czytającego. Rose się jednak nie poddaje  z ogromnym poświęceniem oddaje się pracy i każdego dnia od świtu do nocy wypełnia swoje obowiązki jako gospodyni i farmer w jednym. Po śmierci dziadka zostaje tylko ona do prowadzenia „interesu”, starsze siostry wiodą już spokojne życie przy boku swoich mężów. Rose jest piękna i kłująca jak prawdziwa róża. Szczególnie dla swojego wieloletniego przyjaciela, który kocha ją całym sercem i chce spędzić z nią resztę życia. Niestety jak to w życiu bywa, nic nie jest takie proste. Rose  nie bez złośliwości odmawia przyjęcia zaręczyn.

„- Możesz się na mnie wściekać,  ile chcesz, jednak nie powstrzyma mnie to od tego, bym troszczył się o Ciebie. – „Ani tego, że zależy mi na tobie tak, iż gotów jestem oddać życie” – dorzucił w myślach.”

Celeb Wieland jest zdolnym cieślą, wierzącym młodym mężczyzną, który chce oddać swoje życie Rose. Odziedziczona po zmarłym ojcu farma nie przynosi zysków, zadłużenie rośnie proporcjonalnie do frustracji mężczyzny. Odrzucone zaręczyny i brak efektów pracy na gospodarstwie przyczynia się do podjęcia decyzji o zmianie swojego życia. Postanawia udowodnić wybrance swojego serca, że jest wart więcej niż się jej wydaje. Wyjeżdża do pracy i tam zaczyna życie od nowa. Dzięki wypłatom spłaca długi, odzyskuje wiarę w siebie, a równocześnie jego miłość do Rose stale rośnie.

Często uświadamiamy sobie ile ktoś lub coś dla nas znaczy gdy to tracimy. Tak jest i w tym przypadku. Dopiero po wyjeździe Caleba Rose małymi kroczkami dochodzi do tego ile oddany przyjaciel dla niej znaczył i zaczyna mieć odwagę przyznać się przed sobą, że znaczy dla niej więcej niż myślała.

Książka przemyca wiele mądrości życiowych, pokazuje ile wsparcia w codziennym życiu daje wiara w Boga. Uświadamia jaką wartością są rozmowy z bliskimi oraz pokazuje, że proszenie o pomoc nie jest oznaką słabości, a siły. Ja bardzo lubię takie książki, które w przyjemny, normalny i nie moralizatorski sposób mówią o życiu zwykłych ludzi, którzy przeżywają swoje rozterki, problemy i znajdują rozwiązania w miłości do swoich najbliższych i w Bogu.

Polecam całą serię na długie zimowe wieczory. Gwarantuję, że rozgrzeje Wasze serca i skłoni do refleksji.

Cykl Matka też czyta >>kliknij<<

22 thoughts to “Pośród róż Myra Johnson”

    1. Nie, akurat dwóch poprzednich nie czytałam, ale mam zamiar nadrobić. Polecam też „Brzoskwiniowy świt” również o ambitnej kobiecie, która stawia wszystko na jedną kartę.

  1. Również lubię książki, w których są silne dziewczyny, i biorą sprawy we własne ręce, to dla nas po części również nauka. Zaciekawiła mnie ta książka bardzo:)

    1. zawsze mnie cieszy fakt, że kogoś zainspirowałam do przeczytania nowej książki. Przyjemnej lektury!

  2. Niestety nie mój klimat totalnie, dodatkowo okładka nie w moim typie, więc raczej bym się z nią nie polubiła 😀

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.