Króliczki!!!!!! CzyTam

Kevan Atteberry

Króliczki!!!

Wydawnictwo CzyTam

Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam
Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam

Króliczki!!! to zdecydowanie książka, którą polecam jako komiks dla najmłodszych! Jednak nie jest to książka tylko dla najmłodszych dzieciaków, bo by w pełni zrozumieć sens książki trzeba już być troszkę starszym czytelnikiem. Książka może Was zaskoczyć ilością tekstu, którego jest naprawdę malutko i właściwie jest to kilka powtarzających się słów.

Głównym bohaterem historii jest sympatyczny potworek o imieniu Declan. Niebieski, z różowym pomponikiem na końcu ogonka i pomarańczowymi rogami. Jest bardzo przyjaźnie nastawiony do wszystkiego, co spotyka na swojej drodze. Wita się z chmurkami, z drzewem – uśmiech nie schodzi mu z twarzy.

Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam
Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam

Jednak radość Declana staje się jeszcze większa gdy na swej drodze spotyka króliczki. Cztery kolorowe króliki, które na widok potwora zmykają, gdzie pieprz rośnie.

Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam
Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam

Ta sytuacja bardzo zasmuca naszego bohatera, wędruje dalej, rozglądając się dookoła i szukając Króliczków. Jego mina jest coraz smutniejsza, plecy coraz bardziej zgarbione, a kolejne powitania brzmią coraz smętniej. W końcu przysiada na pniu drzewa i gdy z tego smutku zasypia Króliczki postanawiają po dłuższej obserwacji podejść do niego i się zaprzyjaźnić. Jak możecie sobie wyobrazić sprawia mu to ogromną przyjemność. Jednak to nie koniec historii. Wędrując dalej z Króliczkami zauważa ptaszki…a jak potoczą się losy Declana z ptaszkami musicie zobaczyć już sami…

Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam
Króliczki!!! wydawnictwo CzyTam

Zapytacie: no i co to za niesamowita historia? Właściwie nic specjalnego…prosta fabuła, proste, nieprzerysowane ilustracje – idealnie trafiające do młodego czytelnika – prosty tekst, a jednak ta bajka zwraca uwagę na coś bardzo ważnego, o czym warto rozmawiać z dzieckiem od najmłodszych lat. Ta bajka uczy nas tolerancji! Tak! W tak prosty sposób pokazuje, co to znaczy nie oceniać kogoś po wyglądzie. W pierwszym momencie Potworek wydawał się straszny i przerażający dla Króliczków, jednak po chwili gdy Króliczki go poobserwowały zauważyły, że nie ma się czego bać i warto podejść, spróbować się zaprzyjaźnić. Tomek po przeczytaniu od razu stwierdził, że przecież każdy z nas inaczej wygląda i nie każdy człowiek musi się nam podobać z wyglądu, ale może być fajny z charakteru i możemy się z nim dobrze bawić. Trafił w sedno. Idealnie oddał sens tej opowieści.

Jak czyta Leo i Julia? Przede wszystkim analizują emocje. Pokazują, nazywają i starają się naśladować emocje, które przeżywa Declan. Leo przejął zwyczaj witania się ze wszystkim, co spotyka na swej drodze – nie pytajcie ile teraz zajmuje dojście do jakiegokolwiek celu 😉 Wyszukują poukrywane Króliczki, nazywają ich kolory, śledzą gdzie leci motylek. Zabawy z tą książką jest co niemiara. Bardzo cenne jest dla mnie to, że mając dzieci z taką różnicą wieku tak dobrze widać na jakich poziomach analizują to, co czytamy. Tomek dostrzega już ukryte sensy, potrafi zinterpretować tekst i ilustracje. Leo próbuje zrozumieć emocje Declana, przejmuje się bardzo jego smutkiem. Naśladuje nawoływania i okrzyki powitań – wchodzi w tą historię. Natomiast Julianna, 19 miesięczna dziewczynka skupia się na ilustracjach, dostrzega szczegóły, na które my nie zwracamy uwagi, pociesza potwora głaszcząc go po pleckach i bijąc mu brawo gdy się uśmiecha. Każdy z nich znalazł w tej książce coś dla siebie.

Z całego serca polecam Króliczki!!! tym całkiem małym, jak i trochę starszym dzieciaczkom.  Z pewnością się nie rozczarujecie. Zwłaszcza, że książka jest pięknie wydana w twardej oprawie, z dobrym jakościowo papierem w dużym formacie.

Więcej książek dla dzieci znajdziecie >>tutaj<<

22 thoughts to “Króliczki!!!!!! CzyTam”

  1. Moja siostrzenica uwielbia króliczki ponieważ mam w domu jednego, i myślę że gdyby usłyszała o takiej książce to z pewnością by ją chciała mieć;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.