Przeplatanki Alexander

Przeplatanki

Wydawnictwo Alexander

Przeplatanki Alexander
Przeplatanki Alexander

Lubimy zabawki edukacyjne. Lubimy takie produkty, które pod pozorem zabawy kryją w sobie wiele nowych umiejętności. Lubimy takie rzeczy, które są ładne i przyciągają wzrok. Lubimy to, co zwraca uwagę naszych dzieci i sprawia, że zatrzymują się przy tym na dłużej. Te wszystkie „wymogi” spełniają Przeplatanki z wydawnictwa Alexander – zobaczcie sami.

Można powiedzieć, że to najprostsza zabawka świata. Kartoniki z dziurkami, jakiś obrazek i sznurek – każdy mógłby to zrobić. Trochę inwencji twórczej i jest, ale jednak nie każdy ma ochotę czy czas by samodzielnie przygotowywać takie pomoce dla swoich dzieci. Z pomocą przychodzi firma Alexander i jej produkt Przeplatanki. Jest to zdecydowanie must have każdego Malucha.

Przeplatanki – co to jest?

W pudełku znajdziemy 8 tabliczek z otworami oraz 4 sznurki.  Tabliczki wykonane są z grubszej tektury z nadrukowaną ilustracją. U nas typowo dziewczęcy zestaw z syrenką, zamkiem, wielorybem itp w różowych odcieniach.

Zadaniem dziecka jest przeplecenie sznurka przez otwory. Wydaje się proste, jednak czy rzeczywiście takie jest? Okazuje się, że niekoniecznie. Dla małego dziecka takie precyzyjne ruchy mogą być całkiem dużym wyzwaniem. Jest to niesamowity trening cierpliwości – również dla rodzica, który przynajmniej na początku powinien troszkę pomagać by dziecko się za szybko nie zniechęciło.  Wymaga koncentracji, skupienia uwagi  i odpowiedniego planowania jak tym sznurkiem operować by cel się powiódł. Jest to dobry wstęp do nauki nawlekania, wiązania czy przeplatania.

Przeplatanki Alexander
Przeplatanki Alexander

Tomek, czyli 5,5 latek radzi sobie z tym świetnie i potrafi się zająć na dłuższą chwilę, nie nudzi go ta zabawa. Sam chętnie sięga po Przeplatanki w przerwie jakiejś innej intensywniejszej zabawy. Jest to dobry pomysł na wyciszenie dziecka, na uspokojenie rozemocjonowania. Leo z Julią natomiast muszą się skupić i bardzo precyzyjnie wykonywać ruchy by sznurek został przepleciony jak należy. Przeplatanki przyjęły się u nas bardzo dobrze. Świetnie sprawdzają się do zaspokojenie potrzeby ruchu np przy słuchaniu bajki. Dziecko może słuchając czytanej bajki Polecamy je z całego serca.

12 thoughts to “Przeplatanki Alexander”

  1. Jak byłam młodsza zawsze robiłam z takich kabelków zawieszki do kluczow!;) W takiej postaci nigdy nie widziałam, jak dla mnie jest to fajny pomysł dla tych starczych jak i młodszych;)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.