Wielkie mycie zębów w ZOO Esteri

Schoenwald Sophie

Wielkie mycie zębów w ZOO

Wydawnictwo Esteri

Wielkie mycie zębów w ZOO wyd. Esteri
Wielkie mycie zębów w ZOO wyd. Esteri

Rzecz się stała niesłychana…do ZOO nikt nie chce przychodzić! Nikt nie chce odwiedzać ulubionego ogrodu zoologicznego! A dlaczego? Z banalnej, a tym samym bardzo poważnej przyczyny… W ZOO zapanował brzydki zapach, po prostu śmierdzi… Pan dyrektor, Alfred Niecierpliwiec postanawia zrobić z tym porządek. Od razu. Natychmiast!

Mycie zębów – jedne dzieci bez problemu myją ząbki, pamiętają o codziennym obowiązku i nie trzeba im tego przypominać. Inne dzieciaki nie lubią, nie potrafią – jak ognia chcą uniknąć i rodzice muszą toczyć codzienną walkę o wykonanie czegoś, co nie zajmuje wiele czasu, a może zaoszczędzić wiele bólu, cierpienia i w gruncie rzeczy pieniędzy… A jak zachęcić dziecko do mycia ząbków? Wydawnictwo Esteri znalazło na to sposób! Jest to książka pt.: Wielkie mycie zębów w ZOO.

wielkie mycie zębów
Wielkie mycie zębów w ZOO wyd. Esteri

Alfred Niecierpliwiec szuka pomocy u Ignacego Miętusa, tylko on jedyny w ZOO cały czas się krząta i zaprowadza porządki w swoim domku. Jeż z zawstydzeniem odpowiada dyrektorowi, że za wszystko odpowiada brak higieny – zwierzęta przestały myć zęby! Pan Alfred bierze sprawy w swoje ręce i ogłasza Wielki dzień mycia zębów.  Początkowo zwierzaki nie są zbyt chętne, jednak gdy Ignacy zabiera się z zapałem do pracy nagle wszystko idzie jak z płatka! Zwłaszcza, gdy jedno z najgroźniejszych zwierząt Jego Wysokość Wielce Szanowny Pan Lew stwierdza:

„Jakie czyste, jakie gładkie, jakie białe!

Mycie zębów jest doprawdy super wspaniałe!”

Wielkie mycie zębów w ZOO jest świetnie zilustrowana. Dzieciaki bardzo chętnie ją czytają i za każdym razem poziom emocji gdy Miętus myje zęby rekinowi czy krokodylowi jest taki sam. Ta historia bawi i uczy. Dziecko przyswaja sobie podstawową wiedzę na temat higieny osobistej jakby przypadkiem. W sposób niezauważony. Świetnym dodatkiem jest plakat i reakcja dzieciaków. Przeczytaliśmy, przeanalizowaliśmy po czym absolutnie od razu Tomek zarządził, że idą do łazienki umyć zęby i będą to robić wg instrukcji Ignacego Miętusa, który stał się ich absolutnym bohaterem.

Wielie mycie zębów w ZOO
Wielkie mycie zębów w ZOO wyd. Esteri

Moim zdaniem książka Wielkie mycie zębów w ZOO jest genialną pomocą np w przedszkolach i powinna być pozycją obowiązkową w biblioteczce przedszkolaka.

Polecamy!

Lubisz książki dla dzieci? Koniecznie kliknij >>tutaj<<

25 thoughts to “Wielkie mycie zębów w ZOO Esteri”

    1. Moje dzieci zachęca…ile razy spojrzą na książkę biegną myć zęby…już ją chyba muszę zacząć chować 😀

  1. To prawda, powinna być obowiązkowa w przedszkolu, bowiem do mycia zębów trzeba uczyć dzieciaki od najmłodszego, a poprzez zwierzaczki dzieciaki będą bardziej chętne 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.