Zasady Zwycięzców Bodo Schäfer

Bodo Schäfer

Zasady Zwycięzców

Tak spełniają się Twoje marzenia

Wydawnictwo Aktywa

Zasady Zwycięzców Bodo Schafer
Zasady Zwycięzców Bodo Schafer

Początek Nowego Roku dla wielu osób jest czasem postanowień, „nowych początków” i planowania swojego życia od nowa. Dlatego pomyślałam, że świetną lekturą na styczeń jest książka autora, który w wieku 30 lat stał się milionerem. Jest to poradnik, w którym Bodo Schäfer przedstawia 30 zasad, które otwierają nam oczy i mogą mieć realny wpływ na życie, które prowadzimy.

Kim jest Bodo Schäfer?

Bodo Schäfer to człowiek, który dzieląc się swoim doświadczeniem edukuje innych ludzi jak postępować z pieniędzmi. Mając 16 lat wyjechał do USA, gdzie poznał swojego pierwszego mentora. Tam też w wieku 26 lat przeżył swój pierwszy poważny kryzys finansowy. Właściwą drogę wskazał mu coach, dzięki któremu 4 lata później osiągnął niezależność finansową. Nie zatrzymał tej wiedzy tylko dla siebie. Prowadzi firmę, która zajmuje się doradztwem dla zamożnych inwestorów oraz prowadzi wykłady na całym świecie na temat postępowania z pieniędzmi. Jest autorem kilku książek, mówcą motywacyjnym, money coachem, autorem seminariów wydanych na DVD. Jego książka Droga do finansowej wolności pobiła rekordy popularności.

Książka podzielona jest na 30 rozdziałów – każdy rozdział to jedna zasada, która ma nas przybliżyć do osiągnięcia zamierzonego celu. Autor zaleca by czytać jeden rozdział dziennie i małymi kroczkami wprowadzać je w życie. Lektura książki ma trwać 30 dni by móc każdą z rad przeanalizować i zrozumieć.

Niektóre z zasad wydają się być błahe i proste, jednak po przeczytaniu historii wprowadzającej i analizy zagadnienia uświadamiamy sobie, że tak oczywista sprawa może tak wiele zmienić w naszym podejściu nie tylko do samych pieniędzy, ale i do naszego życia. Każdy rozdział kończy się zadaniem praktycznym, które pomaga wdrożyć omawianą zasadę. Bodo Schäfer zdradza triki jak patrzeć na pieniądze i jak je traktować. Co z nimi robić by zbudować majątek, który da nam niezależność majątkową.

Książkę można przeczytać na dwa sposoby. Przeczytać całość jednym tchem – autor pisze bardzo ciekawie i wciągająco – i nie wydobyć z niej wszystkich niuansów lub zastosować się do rady i rozłożyć lekturę w czasie, by móc krok po kroku analizować, robić notatki i dochodzić do wniosków, które są nam na danym etapie życia potrzebne.

„1. Powinniśmy robić w życiu to, co kochamy. W przeciwnym razie nigdy nie dowiemy się, do czego naprawdę jesteśmy zdolni.

2. Nigdy nie powinniśmy się poddawać, przenigdy. Ale do tego potrzebujemy pasji, która pojawia się dopiero wówczas, kiedy coś naprawdę kochamy.

3.Możemy być szczęśliwi  również wówczas, kiedy przechodzimy ciężki okres. Możemy się przy tym nauczyć, jak poprawić naszą pracę i uczynić ją efektywniejszą.”

Cykl Matka też czyta ⇒kliknij

15 thoughts to “Zasady Zwycięzców Bodo Schäfer”

  1. Często jest tak że na początku są niepowodzenia a później takie osiągi! 🙂 Z chęcią bym przeczytała, może dzięki niemu osiągnę swoje cele;)

    1. Ja mam takie założenie właśnie…by małymi kroczkami w tym roku osiągnąć spektakularny sukces! 🙂

  2. Hmm… mamy mieszane uczucia co do niej 🙂 Nie znamy się na książkach, ale ta nie specjalnie do nas przemawia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.