Opowieści dziwnej treści, Emotionz – propozycja gier dla każdego

Opowieści dziwnej treści

Emotionz – wersja podróżna

Wydawnictwo Alexander

Opowieści dziwnej treści Alexander
Opowieści dziwnej treści Alexander

Dawno nie pisałam o żadnej grze, a dziś mam aż dwie propozycje i to takie, w które gramy ostatnio z mężem prawie co wieczór! Jedna wymagająca kreatywności i skupienia, a druga mniej wymagająca, ale dająca dużo frajdy i bardzo emocjonująca. Mowa o grze Opowieści dziwnej treści oraz o Emotionz – u nas akurat w wersji podróżnej. Są to pierwsze gry na blogu, gdzie mechanika gry oparta jest głównie na kościach i to bardzo wyjątkowych! Zapraszam! Czytaj więcej

Co widzimy w gwiazdach? Nasza Księgarnia

Kelsey Oseid

Co widzimy w gwiazdach?

Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Nasza Księgarnia
Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Nasza Księgarnia

Stare porzekadło mówi, że nie należy oceniać książki po okładce. Jednak czasami okładki są tak piękne, że to właśnie ona przyciąga nas tak mocno, że nie potrafimy oprzeć się książce. Mimo, że teoretycznie temat jest nam zupełnie obcy/nieinteresujący mamy wielką chęć poznać środek. Tak było u mnie z Co widzimy w gwiazdach? Ilustrowany przewodnik po nocnym niebie. Astronomia jest tematem. który poznałam na tyle ile był omawiany wiele lat temu w szkole. Później nigdy zbyt wiele na ten temat nie czytałam. Jednak do czasu gdy dostałam pozycję autorstwa Kelsey Oseid. Przepadłam… Czytaj więcej

Nela Mała Reporterka Reedycja

Nele Mała Reporterka

Nela na 3 kontynentach

Podróże w nieznane

Wydawnictwo Burda

Nela na 3 Kontynentach Reedycja
Nela na 3 Kontynentach Reedycja

Kto nie zna Neli ten trąba! Nela Mała Reporterka zyskała już ogromną popularność. Dotychczas nakładem Wydawnictwa Burda ukazało się 10 książek Neli. Jej programy w telewizji oraz jej książki przykuwają uwagę dzieci i dorosłych. Swoją drogą niejeden dorosły chciałby zobaczyć te wszystkie miejsca, które dziewczynka miała okazję zwiedzić. Czytaj więcej

Splątane marzenia Denise Hunter

Denise Hunter

Splątane marzenia

tom II z serii Copper Creek

Wydawnictwo Dreams

wydawnictwo Dreams
Splątane marzenia Denise Hunter

 

Z twórczością Denise Hunter spotkałam się już jakiś czas temu i mimo pewnych powtarzalnych schematów jeszcze ani jedna z jej książek nie spowodowała u mnie nudy czy poczucia straty czasu. Historie, która opisuje są takimi plastrami na obite serce. Te książki dają nadzieję i pokazują lepszy świat, w którym bohaterowie kierują się wartościami chrześcijańskimi. Czytaj więcej

Trudna miłość Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś

Trudna miłość

Wydawnictwo Dragon

Trudna miłość Gabriela Gargaś
Trudna miłość Gabriela Gargaś

Trudna miłość wzbudziła we mnie wiele sprzecznych uczuć. Opis wydawcy bardzo mnie zaintrygował. Już imię głównej bohaterki sprawiło, że nabrałam niesamowitej ochoty na poznanie tej historii. Czy warto było sięgnąć po książkę Gabrieli Gargaś? Czy nasze pierwsze spotkanie było udane? A może już więcej nigdy nie przeczytam żadnej książki autorki?

Wprowadzenie…

Natalia, żona Wiktora, kobieta która poświęciła całe swoje życie dla dziecka i męża. Stworzyła „układ idealny”, czyli obiad zawsze na czas, mieszkanie posprzątane i pełna gotowość o każdej porze dnia i nocy by być pomocną córce i mężowi. Tylko czy tak można przez całe życie? W wieku 39 lat ma dosyć bycia „kurą domową”. Całą sobą odczuwa, że gdzieś po drodze zatraciła siebie, nie czuje się spełniona w żadnym wymiarze swojego życia.

„Sortowałam ciuchy do prania – białe, kolory i ciemne – i w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że nie lubię swojego życia. Jestem znudzona, sfrustrowana. Pani domu – to brzmi śmiesznie.”

Myślę, że wiele kobiet odnajdzie tutaj cząstkę siebie. Ile z nas w momencie pojawienia się dzieci rezygnuje z bycia kobietą mocno zaangażowaną w życie w oddaną matkę i żonę. Czy zawsze jest to docenione? Niestety nie. Polityka Państwa również nie wspiera kobiet, które chciałyby być z dziećmi, a równocześnie nadal czynnie uczestniczyć w świecie „dorosłych”.

Natalia marzy o mężczyźnie idealnym, który będzie jej słuchał, spędzał z nią czas i nagle wydaje się że takiego spotkała. Te wydarzenia zmieniają jej nastawienie do życia oraz motywują ją do zmian. Jakie to zmiany oraz czym jeszcze zaskoczy ją życie musicie przeczytać sami. Jednak zapewniam Was, że ilość emocji i zawirowań będzie ogromna.

Warsztat autorki

Gabriela Gargaś prezentuje nam całą gamę postaci oraz emocji. Opisy są mięsiste, przykuwające uwagę. Jest to opowieść, która może pomóc nam przewartościować nasze życie i dojrzeć do pewnych decyzji. Natalia jest przykładem kobiety, która postanawia zawalczyć o siebie, spełnić swoje ambicje zawodowe oraz pokazuje jak stać się kobietą niezależną. Ta historia jest też przykładem na to, że nic nie dzieje się w naszym życiu bez przyczyny, że pewne rzeczy muszą się wydarzyć, byśmy mogli poradzić sobie z innymi wyzwaniami.

„Mimo chłodu, jaki panował, poczułam ciepło. Jakby ktoś obejmował mnie od tyłu. To były ułamki sekund. Trzepot skrzydeł i cisza…(…) Uśmiechnęłam się szeroko. Z każdym głębokim oddechem wzbierała we mnie niespożyta siła i jakaś nieziemska energia.”

To było moje pierwsze spotkanie z autorką. Zapewniam, że w najbliższej wolnej chwili sięgnę po kolejne książki autorki i z chęcią poznam losy innych bohaterów.

Lubisz czytać książki? Koniecznie kliknij >>tutaj<< po więcej tytułów polecanych w cyklu Matka też czyta!