Nela Mała Reporterka Reedycja

Nele Mała Reporterka

Nela na 3 kontynentach

Podróże w nieznane

Wydawnictwo Burda

Nela na 3 Kontynentach Reedycja
Nela na 3 Kontynentach Reedycja

Kto nie zna Neli ten trąba! Nela Mała Reporterka zyskała już ogromną popularność. Dotychczas nakładem Wydawnictwa Burda ukazało się 10 książek Neli. Jej programy w telewizji oraz jej książki przykuwają uwagę dzieci i dorosłych. Swoją drogą niejeden dorosły chciałby zobaczyć te wszystkie miejsca, które dziewczynka miała okazję zwiedzić.

13. lutego odbyła się dziewiętnasta gala wręczania nagród Bestsellery Empiku, na której Nela Mała Reporterka odebrała kolejną statuetkę. W kategorii „literatura dla dzieci” po raz czwarty, czwarty rok z rzędu zakasowała konkurencję, a tym samym ustanowiła literacki rekord w ilości i szybkości zdobytych Bestsellerów Empiku. Świadczy to o skali popularności jej książek. Była to nagroda za książkę pt. „Nela na wyspie rajskich ptaków” (pisałam o niej tutaj).

30. stycznia 2019 miała miejsce premiera nowego wydania Neli na 3 kontynentach. Była to druga jej książka w kolekcji. Zapytacie dlaczego postanowiono wydać ją jeszcze raz? Po prostu jest to wersja rozszerzona. Dodano kody QR, dzięki którym za pomocą specjalnej aplikacji na telefonie możemy wzbogacić naszą lekturę o filmiki i dodatkowe treści, które zbliżą nas jeszcze bardziej do omawianego tematu oraz zmieniono okładkę, która podoba mi się o wiele bardziej. Niby nic takiego, a jednak książka wskakuje na wyższy poziom. Staje się interaktywna.

Gdzie tym razem zabiera nas Nela?

Wybieramy się na afrykańskie safari, podziwiamy wodospad na Nilu Błękitnym, spędzamy dzień na Zanzibarze, poznajemy żółwie z wyspy Gili oraz odwiedzamy Świątynię Małp. Dziewczynka w bardzo przystępny sposób opowiada ciekawostki na temat miejsca, w którym się znajduje. Dzieli się z czytelnikami swoimi przemyśleniami oraz zachęca do rozszerzania swojej wiedzy. Są to lektury, które czyta się z przyjemnością. Myślę, że wielu po przeczytaniu opowieści ma ochotę również przeżyć takie przygody i doświadczyć tych miejsc na własnej skórze. Czy te książki mogą znacznie wpłynąć na dzieci, które je czytają? O, tak! Zdecydowanie! Zaszczepiona ciekawość świata w najmłodszych latach procentuje przez całe późniejsze życie. Pamiętajmy o tym podczas wybierania książek oraz zabawek dla dzieciaków.

Neli Małej Reporterce raz jeszcze gratuluję i liczę na następne części pełne fascynujących przygód!

16 thoughts to “Nela Mała Reporterka Reedycja”

  1. Nie mogę uwierzyć, że mały człowiek tak dużo zwiedza 🙂

    1. Bywa i tak. Obecnie jest kilka książek z dziećmi podróżnikami w roli głównej. Może seria o chłopcu, który zwiedza świat przypadnie mu do gustu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.