Trudna miłość Gabriela Gargaś

Gabriela Gargaś

Trudna miłość

Wydawnictwo Dragon

Trudna miłość Gabriela Gargaś
Trudna miłość Gabriela Gargaś

Trudna miłość wzbudziła we mnie wiele sprzecznych uczuć. Opis wydawcy bardzo mnie zaintrygował. Już imię głównej bohaterki sprawiło, że nabrałam niesamowitej ochoty na poznanie tej historii. Czy warto było sięgnąć po książkę Gabrieli Gargaś? Czy nasze pierwsze spotkanie było udane? A może już więcej nigdy nie przeczytam żadnej książki autorki?

Wprowadzenie…

Natalia, żona Wiktora, kobieta która poświęciła całe swoje życie dla dziecka i męża. Stworzyła „układ idealny”, czyli obiad zawsze na czas, mieszkanie posprzątane i pełna gotowość o każdej porze dnia i nocy by być pomocną córce i mężowi. Tylko czy tak można przez całe życie? W wieku 39 lat ma dosyć bycia „kurą domową”. Całą sobą odczuwa, że gdzieś po drodze zatraciła siebie, nie czuje się spełniona w żadnym wymiarze swojego życia.

„Sortowałam ciuchy do prania – białe, kolory i ciemne – i w pewnym momencie uświadomiłam sobie, że nie lubię swojego życia. Jestem znudzona, sfrustrowana. Pani domu – to brzmi śmiesznie.”

Myślę, że wiele kobiet odnajdzie tutaj cząstkę siebie. Ile z nas w momencie pojawienia się dzieci rezygnuje z bycia kobietą mocno zaangażowaną w życie w oddaną matkę i żonę. Czy zawsze jest to docenione? Niestety nie. Polityka Państwa również nie wspiera kobiet, które chciałyby być z dziećmi, a równocześnie nadal czynnie uczestniczyć w świecie „dorosłych”.

Natalia marzy o mężczyźnie idealnym, który będzie jej słuchał, spędzał z nią czas i nagle wydaje się że takiego spotkała. Te wydarzenia zmieniają jej nastawienie do życia oraz motywują ją do zmian. Jakie to zmiany oraz czym jeszcze zaskoczy ją życie musicie przeczytać sami. Jednak zapewniam Was, że ilość emocji i zawirowań będzie ogromna.

Warsztat autorki

Gabriela Gargaś prezentuje nam całą gamę postaci oraz emocji. Opisy są mięsiste, przykuwające uwagę. Jest to opowieść, która może pomóc nam przewartościować nasze życie i dojrzeć do pewnych decyzji. Natalia jest przykładem kobiety, która postanawia zawalczyć o siebie, spełnić swoje ambicje zawodowe oraz pokazuje jak stać się kobietą niezależną. Ta historia jest też przykładem na to, że nic nie dzieje się w naszym życiu bez przyczyny, że pewne rzeczy muszą się wydarzyć, byśmy mogli poradzić sobie z innymi wyzwaniami.

„Mimo chłodu, jaki panował, poczułam ciepło. Jakby ktoś obejmował mnie od tyłu. To były ułamki sekund. Trzepot skrzydeł i cisza…(…) Uśmiechnęłam się szeroko. Z każdym głębokim oddechem wzbierała we mnie niespożyta siła i jakaś nieziemska energia.”

To było moje pierwsze spotkanie z autorką. Zapewniam, że w najbliższej wolnej chwili sięgnę po kolejne książki autorki i z chęcią poznam losy innych bohaterów.

Lubisz czytać książki? Koniecznie kliknij >>tutaj<< po więcej tytułów polecanych w cyklu Matka też czyta!

19 thoughts to “Trudna miłość Gabriela Gargaś”

  1. Nie znam tej autorki ani tym bardziej książki . póki co mam co czytać, więc nie szukam nowych pozycji, ale z chęcią jak coś mi wpadnie w oko to zapiszę sobie tytuł .

  2. Nie znam książek tej autorki, ale myślę,że w tym przypadku to książka idealna dla mnie. Jeżeli uporam się z zaległościami, na pewno będę chciała ją przeczytać.

  3. Mi niestety z tą autorką nie po drodze. Przeczytałam 2 książki i styl zupełnie nie przypadł mi do gustu więc po tę książkę raczej nie sięgnę

  4. Dużo kobiet właśnie stwarza taki układ idealny, dlatego ta książka będzie najlepsza dla takich właśnie kobiet. Musi być wciągająca! 😉

  5. Chętnie bym się zapoznała z twórczością tej autorki, jeszcze nie czytałam żadnej jej książki.

  6. Niestety rzadko kiedy czytamy książki :/ Jakoś nie potrafimy się zmotywować, chociaż do biblioteki tylko kilka kroków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.