Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K

Justyna Bednarek

Daniel de Latour

Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik?

Wydawnictwo Poradnia K

Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K
Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K

Czy ktoś tutaj wie do czego służy ciemna dziura za pralką w łazience? Czy ktoś kiedyś zastanawiał się gdzie podziewają się zagubione skarpetki? Dlaczego niektóre skarpetki zawsze mają swoją parę, a inne ciągle się gubią? Tak. Dzieci dobrze znają odpowiedź na te pytania. To wszystko dzieje się za sprawą skarpetek z charakterem, które mając dość nudnego życia wyruszają w podróż. Wskakują do czarnej dziury za pralką i odkrywają nieznane światy. Rozwiązują zagadki i pomagają potrzebującym. Dziś mamy w rękach niespodziankę od Wydawnictwa Poradnia K. Bestsellerowy duet Bednarek i de Latour stworzyli activity book inspirowaną przygodami ulubionych skarpetek.

Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek to pierwsza część najbardziej utytułowanych książek dla dzieci. Książka znalazła się nawet na liście lektur szkolnych! Dzieciaki zaczytują się w przygodach tekstylnych bohaterów, poznają mądre rozwiązania trudnych sytuacji oraz uczą się świetnego poczucia humoru. Drugi tom, Nowe przygody skarpetek (jeszcze bardziej niesamowite), wzbudziły jeszcze więcej pozytywnych emocji oraz zawładnęły sercami najmłodszych czytelników. U nas historie są tak często czytane, że chłopcy pamiętają, który kolor skarpetki jakie miał przygody. Wieczór bez skarpetek nie ma prawa bycia. A teraz od pewnego czasu bawimy się jeszcze lepiej gdyż autorzy przygotowali dla wszystkich fanów wspaniałą niespodziankę pod postacią książki przepełnionej zagadkami, kalamburami, labiryntami, quizami, kolorowankami oraz ćwiczeniami rozwijającymi wyobraźnię.

Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K
Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K

Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? to 64 strony zabawy. Tym razem zamieniamy się w detektywa. Rodzice małej Be wybierają się na randkę. Mama z tej okazji chce się wystroić i postanawia ubrać niebieską sukienkę oraz biały żakiecik ze złotymi guzikami. Jednak podczas przymiarek zauważa, że brakuje jednego guzika! Zgadnijcie kto podejmie się wyzwania odnalezienia łobuza, który ukradł złoty guzik? Tutaj zaczyna się nasza zabawa. Dzieciaki czytając kolejne części historii rozwiązują zagadki, wchodzą wraz ze skarpetką do świata przygód. Jesteście ciekawi czy winowajca się odnalazł? Koniecznie musicie sprawdzić to sami!

Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K
Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K

Zadania w książce są tak skonstruowane, że z przyjemnością podejmie się tego 4-latek jak i 8-latek. Ogranicza nas tutaj tylko wyobraźnia dziecka oraz jego kreatywność. Młodsze dzieci z pomocą czytającego rodzica będą z powodzeniem rozwiązywać zagadki, natomiast starsze dziecko, które już potrafi czytać będzie mogło samodzielnie rozwikłać tytułową zagadkę.

Na koniec jeszcze jedna niespodzianka! 6 kwietnia światło dzienne ujrzała trzecia część przygód skarpetek: Banda czarnej Frotte.

Jak zawsze, na początku historii naszych bohaterek są zew wolności i marzenia. Tym razem czarna skarpetka frotté ucieka przez znaną nam dziurę pod pralką, ponieważ obawia się, że może wylądować w śmieciach. Dostaje się na okręt, gdzie poznaje sympatycznego pająka. Pomaga jej on zdobyć niewielką szalupę, którą nasza bohaterka zamierza opłynąć świat. Zaczyna prowadzić dziennik jak prawdziwy wilk morski. Z rozdziału na rozdział poznaje nowych członków załogi i tak rozpoczyna się historia gangu. Wkrótce w ślad za bandą wyrusza tajemnicza postać…*

*notka ze strony wydawcy

Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K
Skarpetki na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K

 

12 thoughts to “Skarpetka na tropie, czyli kto ukradł złoty guzik? Poradnia K”

  1. Wydaje mi się, że to może być na prawdę zabawna książka i wyborna przygoda. Zaopatrzę się w nią i przeczytamy razem z synkiem 🙂

  2. Przygody dziesięciu skarpetek to lektura w klasie 2, w ten sposób poznałyśmy z córkami tę książkę, detektywistyczne klimaty bardzo nam pasują więc i ta część znajdzie się w naszej domowej biblioteczce

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.