Siódme poty, gra idealna dla każdego!

Grajmy!

Siódme poty

Wydawnictwo Alexander

Siódme poty Alexander
Siódme poty Alexander

Dawno u nas nie było gry, ale nie dlatego, że przestaliśmy grać….bo gramy nadal i mamy kilka świetnych propozycji na lato! Wakacyjny must have pojawi się w najbliższym czasie, więc zaglądajcie. Tymczasem prezentuję grę, która wydusi z was Siódme poty! Dosłownie, jest to gra przy której się nieźle zmęczycie!

Zawartość gry:

– zestaw 9 puzzli;

– karty z ćwiczeniami;

– plansza;

– klepsydra;

– 4 szt. pionki;

– kostka do gry;

– instrukcja.

Gra przewidziana jest dla maksymalnie 4 graczy w wieku 4+.

Siódme poty Alexander
Siódme poty Alexander

Znacie planszówki, które męczą i wymagają ćwiczeń fizycznych? Mi właściwie do głowy przychodzą ewentualnie kalambury, bo tez czasami gdy się chce pokazać jakieś hasło w ciekawy sposób to się trzeba nagimnastykować, ale więcej pomysłów raczej nie mam. Wydawnictwo Alexander wydając serię Sport&Fun, czyli gry na lato postawiło poprzeczkę całkiem wysoko. Pierwsza z nich to właśnie Siódme poty. Gra przy której autentycznie się zmęczysz. Wiem, co piszę, bo próbowaliśmy….

Idea gry bardzo się nam spodobała.  Rzucamy kostką i pionkami poruszamy się po planszy. Każde pole oznaczone jest ilością oczek, które przyporządkowane są do kart ćwiczeń. Każda karta ćwiczeń oznaczona jest gwiazdkami, a ilość gwiazdek odpowiada poziomowi trudności.

Celem gry jest zdobycie wszystkich elementów układanki. Za każde prawidłowo wykonane ćwiczenia z karty w określonym czasie gracz otrzymuje jeden puzzel. Wygrywa ten, kto zbierze wszystkie.

Siódme poty Alexander
Siódme poty Alexander

Gra rozwija nas pod kilkoma względami:

  • Ćwiczymy pamięć, bo musimy zapamiętać sekwencję ćwiczeń z wylosowanej karty;
  • ćwiczymy zwinność, ćwiczenia musimy wykonać w czasie odliczanym przez klepsydrę;
  • ćwiczymy koncentrację,
  • ćwiczymy zmysł obserwacji, gdyż musimy myśleć strategicznie.

Gra dostarcza masę śmiechu i dobrej zabawy. Można w nią grać na polu i w domu z graczami właściwie w każdym wieku jeśli tylko wyrażają chęci. Gra perfekcyjnie sprawdza naszą siłę i tężyznę fizyczną. Doskonale sprawdza się też w sytuacji gdy najzwyczajniej w świecie chcemy „zmęczyć” dziecko albo zmotywować kogoś (lub siebie)  do pewnej dawki ruchu.

Dobrej zabawy!

 

16 thoughts to “Siódme poty, gra idealna dla każdego!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.