Wakacyjne czasoumilacze

Media Service Zawada

Wakacyjne czasoumilacze

Czasoumilacze od Media Service Zawada
Czasoumilacze od Media Service Zawada

Dziś zakończenie roku szkolnego. Dzieciaki oficjalnie rozpoczęły wakacje, dwa miesiące odpoczynku, beztroskiej zabawy i mam nadzieję dobrego humoru 😉 Jednak jak to z dziećmi bywa często trzeba im troszkę dopomóc w organizowaniu czasu wolnego. My mamy rozwiązanie problemu… Jeśli nagle zabawa dziecku się nudzi i przybiega wykrzykując znamienne hasło: „Mamoooo, nudzi mi się!” warto mieć pod ręką kolorową książeczkę lub gazetkę, która zawsze kilka chwil dziecku umili.

Media Service Zawada to wydawnictwo specjalizujące się w wydawaniu bajeczek, gazetek  oraz książeczek dla najmłodszych. W ich ofercie znajdziemy bohaterów cieszących się największą popularnością.

Dlaczego warto kupić dziecku gazetkę z ulubionym bohaterem?

Powodów jest co najmniej kilka. Po pierwsze są to publikacje, które wywołują emocje. Dzieci się cieszą, że mogą spędzić dodatkowe chwile z Peppą czy Dorą. Pobudzają do kreatywnego myślenia, wymuszają niejako na dziecku chwilę koncentracji, skupienia by rozwiązać zadanie.  Dziecko uczące się czytać jest zmotywowane by przeczytać sobie polecenie czy krótką historyjkę. Ćwiczy rękę przy kolorowaniu, malowaniu szlaczków czy pisaniu literek. Taki Maluch wykonuje ćwiczenia, uczy się i rozwija swoje umiejętności „przy okazji”, nie czując, że to rodzaj nauki.

Czasoumilacze od Media Service Zawada
Czasoumilacze od Media Service Zawada

Dodatkowym atutem są wszechobecne naklejki, które są uwielbiane przez wszystkie dzieciaki. Moje „Trojaczki” naklejki wielbią i im większy zestaw naklejek tym większa ich radość. A wiecie, że umiejętność odklejenia naklejki i przylepienia jej w odpowiednim miejscu to wbrew pozorom bardzo istotna czynność, która wpływa na dalszy rozwój dziecka? Niestety często zdarza się, że 6-latek nie potrafi poradzić sobie z odklejeniem naklejki i budzi to jego wielkie frustracje w przedszkolu podczas zajęć. A wystarczyłoby żeby dziecko w domu miało dostęp do odpowiednich gazetek kreatywnych i podczas zabawy wykształciłoby odpowiedni ruch paluszków i dłoni.

Ogromną frajdą  są również prezenty dodawane do gazetek. Nie są to jakościowo najwyższych lotów zabawki, ale dla dziecka są najciekawszymi gadżetami w danej chwili. Wszelkiego rodzaju latarki, lornetki czy zabawkowe okulary potrafią zająć maluchy na dłuższą chwilę.

Czasoumilacze od Media Service Zawada
Czasoumilacze od Media Service Zawada

Niewątpliwą zaletą jest również rozmiar, ciężar oraz dostępność takich publikacji. Łatwo je można wszędzie ze sobą zabrać, nie zajmują zbyt wiele miejsca oraz można kupić takie gazetki w większości sklepów, stacji paliw czy kiosków.

Kupujecie swoim dzieciakom takie gazetki,

książeczki kreatywne?

13 thoughts to “Wakacyjne czasoumilacze”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.