Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata wyd. Nasza Księgarnia

Asia Gwis

Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Czaple, kury i głuptaki... wyd. Nasza Księgarnia
Czaple, kury i głuptaki… wyd. Nasza Księgarnia

Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata to kolejna książka przyrodnicza, która zachwyciła nas na dobre. Dzieciaki czytają, oglądają, podziwiają, rozwiązują zadania i przerysowują ilustracje. Jeśli ktoś ma wątpliwości czy warto kupić dziecku kolejną książkę na temat ptaków/zwierząt/dinozaurów to ja odpowiadam, że warto. Z każdej pozycji możemy wyciągnąć inne wartości, treści, których w innych nie było oraz jest to świetne źródło inspiracji.

Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata to 15 świetnie zilustrowanych rozkładówek na temat ptaków. Autorka, Asia Gwis stanęła na wysokości zadania. Jest to książka do oglądania dla młodszych oraz do czytania dla starszych czytelników. Ta książka nie ma w sobie encyklopedycznego zadęcia. Są to krótkie, rzeczowe informacje, które mają raczej zainteresować i skłonić do wyszukania kolejnych informacji w innych źródłach.

Znajdziemy tutaj informacje na temat budowy ptaka, rodzajów dziobów czy ptasich domów. Poznamy specyfikę życia ptaków w Amazonii, ptaków miejskich, wiejskich czy nawet pingwinów! Bardzo interesującym tematem dla chłopców okazały się jajka. Możemy oglądnąć jak wyglądają jaja poszczególnych ptaszków i uzmysłowić sobie różnice występujące pomiędzy nimi.

Czaple, kury i głuptaki... wyd. Nasza Księgarnia

Czaple, kury i głuptaki... wyd. Nasza Księgarnia
Czaple, kury i głuptaki… wyd. Nasza Księgarnia

Bardzo atrakcyjnym dla dzieciaków pomysłem jest włączenie elementu interaktywnego. Na niektórych stronach oprócz pięknych, kolorowych ilustracji znajduje się zadanie do wykonania. Najczęściej są to różnego rodzaju wyszukiwanki. Są to proste zadania, które cieszą małych czytelników.

Każdy ptak występujący w książce jest podpisany. Jest to ogromna wartość dodana, ponieważ śmiem twierdzić, że niewielu dorosłych byłoby w stanie nazwać wszystkie ptaki prawidłowo, a przy czytaniu takiej książki jest to jeden z najważniejszych walorów edukacyjnych. Jednak podpisy zostały umieszczone drobnym drukiem z boku strony, ptaszki oznaczone są numerkami i dzięki temu nic nam nie umknie, każdy ma swoją nazwę a równocześnie podpisy nie zajmują miejsca na obrazku.

Czaple, kury i głuptaki... wyd. Nasza Księgarnia
Czaple, kury i głuptaki…
wyd. Nasza Księgarnia

Zdecydowanie Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata są idealne na prezent: wydane w twardej oprawie, dużym formacie oraz w bardzo przystępnej cenie. Polecamy!

Więcej książek dla najmłodszych >klik<

 

8 thoughts to “Czaple, kury i głuptaki, czyli o bogactwie ptasiego świata wyd. Nasza Księgarnia”

  1. Świetna książeczka. Moja córka często pyta sie co to za ptaszek śpiewa, Przydała by sie na ona

  2. Książeczka jest bardzo kolorowa i prześlicznie wydana. To idealna lektura, dzięki której można poznać wiele nowych gatunków ptaków.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.