Nieposłuch i inne Nicponie wyd. Skrzat

Jarosław Cieśla

Nieposłuch i inne Nicponie

Wydawnictwo Skrzat

"Nieposłuch i inne Nicponie" wyd. Skrzat
Nieposłuch jak się patrzy 😉

Chcecie bajkę? O to bajka! Nieposłuch to opowieść o małym stworku, który zamieszkał niedaleko wioski i w życie mieszkańców wprowadza nie lada zamieszanie… Jest to nasza pierwsza przygoda z książeczką z serii „duże litery”. Zapraszamy na nasze kilka słów.

Nieposłuch i inne Nicponie to mała, niepozorna książeczka z bardzo ciekawym przesłaniem. Dla mnie i dla Tomka w tej historii jest dwóch głównych bohaterów: Zuzanna oraz Nieposłuch. Zuzanna to mała, bardzo sprytna dziewczynka, która dzięki swoim pomysłom odkryła sposób na poradzenie sobie z niesfornym mieszkańcem lasu. Natomiast Nieposłuch to pocieszny, rozczochrany stwór, który uwielbia płatać figle każdemu kogo spotka na swojej drodze. Jak dowiadujemy się pod koniec opowieści z jego postacią związana jest pewna tajemnica, której nie możemy zdradzić by nie zepsuć Wam radości z czytania.

"Nieposłuch i inne Nicponie" wyd. Skrzat

Bajka składa się z 9 rozdziałów. Każdy rozdział to inna historia, w której łącznikiem jest Zuzanna oraz Nieposłuch. Czytanie jej przed snem grozi raczej wybudzeniem dzieci ze snu niż uśpienie. Gdyż opisane psikusy są całkiem zabawne i zdecydowanie wywołują uśmiech u dzieci i dorosłych. Z historii płynie morał, który będzie zrozumiały nawet dla najmłodszych: za złe uczynki ponosi się karę, a dobrymi czynami można naprawić wyrządzone krzywdy.

"Nieposłuch i inne Nicponie" wyd. Skrzat
Wyd. Skrzat

Uzupełnieniem książki są ilustracje Zbigniewa Dobosza, które dodają uroku historii. Zdecydowanie polecamy dzieciom, które rozpoczynają przygodę z czytaniem gdyż duże litery są sporym ułatwieniem dla młodych czytelników.

7 thoughts to “Nieposłuch i inne Nicponie wyd. Skrzat”

  1. Wiele dobrego słyszałam o tej książce. Jest doskonała dla ciut starszych dzieci. Jestem przekonana, że Hania byłaby nią zachwycona.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.