Paleta Epideixis – nauka przez zabawę

Wyprawka Przedszkolaka

Wyprawka Pierwszoklasisty

Paleta

Wydawnictwo Epidexis

Paleta wyd. Epideixis
Paleta wyd. Epideixis

Wakacje dobiegają końca, a u nas fascynacja czytaniem i liczeniem trwa w najlepsze. Za kilka dni chłopcy idą do przedszkola  i w związku z tym chciałabym pokazać coś nad czym przesiedzieli wiele godzin podczas ostatnich dwóch miesięcy. Paleta z wydawnictwa Epideixis zrobiła furorę. Zdecydowanie polecam!

Co to jest Paleta?

Paleta to system edukacyjny połączony z samokontrolą, dzięki któremu dziecko może rozwiązywać różnorakie ćwiczenia z wielu dziedzin nauki oraz samodzielnie sprawdzać czy zadanie wykonało prawidłowo.

Zestaw kontrolny to drewniana podstawka, kolorowe krążki oraz tarcze z zadaniami. Nic prostszego.

Paleta wyd. Epideixis
Paleta wyd. Epideixis
Jak się „bawimy”?

Zabawa/nauka jest bardzo prosta. Zdejmujemy kolorowe krążki i układamy dookoła palety. Dziecko wybiera tarcze z zadaniami i nakłada na podstawkę. Jego zadaniem jest ułożenie właściwego klocka przy poprawnej odpowiedzi. Po ułożeniu wszystkich klocków obracamy tarczę na druga stronę i sprawdzamy dopasowanie. Jeśli wszystkie kolory się zgadzają zadania zostały wykonane poprawnie.

Paleta wyd. Epideixis
Paleta wyd. Epideixis

Zadania umieszczona na planszach są przeróżne. Znajdziemy plansze poświęcone nauce matematyki, języka polskiego, środowiska, zabawy ogólnorozwojowe, plastyczne, a nawet zasady ruchu drogowego oraz karty BLANKO! To jest hit, ponieważ korzystając z mazaków suchościeralnych możemy przygotować dla dziecka zadania z każdej możliwej tematyki.

Wydawnictwo przewiduje, iż Paleta przygotowana jest dla dzieci od 3 – 10 lat. U nas z Palety korzysta zarówno Tomek (6 lat) jak i Leo (3 lata) i oczywiście 2-letnia Julianna. Po odpowiednim wyborze zadań oraz pomocy dorosłej osoby nawet 2-latka można już wprowadzać w meandry nauki dzięki Palecie.  Zaletą „układanki” jest również fakt, iż starsze dziecko może zupełnie samodzielnie zająć się rozwiązywaniem zadań, a po skończeniu samodzielnie sprawdzić prawidłowe rozwiązanie.

Paleta wyd. Epideixis
Kolejka do układania Palety

Wydawnictwo Epideixis  pojawiało się już na blogu, zajrzyj >>klik<<!

 

16 thoughts to “Paleta Epideixis – nauka przez zabawę”

  1. Według mnie to świetny sposób na naukę poprzez zabawę. Wcześniej nie spotkałam się z tą grą, ale muszę przyznać, że zrobiła ona na mnie spore wrażenie. Idealny pomysł na deszczowe popołudnie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.