Tylko dla dorosłych wyd. Burda

Nina Majewska – Brown

Tylko dla dorosłych

Wydawnictwo Burda Książki

"Tylko dla dorosłych" wydawnictwo Burda Książki
„Tylko dla dorosłych” wydawnictwo Burda Książki

Tylko dla dorosłych to najnowsza książka Niny Majewskiej – Brown, autorki z całkiem sporym dorobkiem pisarskim. Jest to moje pierwsze spotkanie z autorką. Czy odważę się na poznanie innych książek autorki? Sprawdźcie sami!

Klara, kobieta dojrzała. Stabilna praca, zwyczajne życie, bez jakichkolwiek ambicji. Żyjąca w małym mieszkanku z dala od najbliższych. Bohaterka jest kobietą nie dbającą o swój wygląd, nie przywiązującą uwagi do stroju. Pesymistyczne podejście do życia to jej specjalność. Jest przeciwieństwem swoich sióstr, które spełniają się jako matki i żony czy brata, który poświęcił życie Bogu.

W dniu 40 urodzin przyjaciółki urządzają Klarze tajemniczą wyprawę, która ma sprawić, że odkryje w sobie kobietę, która może zawojować świat i odnaleźć miłość życia. Nie jedna kobieta marzy o takim wyjściu do SPA, jednak nie Klara… Ona jest przerażona! Przeżywa katusze podczas podstawowych zabiegów kosmetycznych, nie potrafi się zrelaksować i odpocząć. Niestety kąśliwe uwagi przyjaciółek również nie pomagają osiągnąć stanu zen.

Na skutek nieszczęśliwego wypadku następuje zwrot akcji. W mgnieniu oka Klara przemieszcza się w czasie i budzi w 1881 roku. Z szarej myszy, bojącej się nawet podnieść wzrok na mężczyznę przeobraża się w kobietę niezwykle wyzwoloną, odważnie kokietującą i walczącą o swoją niezależność. Po pierwszym szoku związanym z nową rzeczywistością dochodzi do wniosku, że gorsety są zmorą epoki. Matka usiłująca za wszelką cenę wydać ją za mąż mimo jej „dojrzałego” wieku nie daje jej spokoju, a brak elektryczności i wody w łazience dają się mocno we znaki.

Klara wdaje się w szalony romans, który łamie wszelkie zasady obowiązujące w epoce. Wyzwala w kobiecie ogromną energię seksualną. Bohaterka przeżywa wiele upojnych chwil w ramionach Kochanka z innej epoki.

Jakie są moje wrażenia z lektury?

Czytanie tej książki było dla mnie dosyć uciążliwe. Gdyby wyciąć sceny erotycznych uniesień nie zostałoby właściwie nic. Nie ma tutaj dialogów i opisów, które mogłyby pokazać niuanse epoki. Nie poznamy tradycji czy zwyczajów ludzi żyjących w 1881 roku. Jedynym tematem wokół którego kręci się cała historia jest wydanie córki za mąż i przekleństwo staropanieństwa. Kreacje bohaterów są płytkie, właściwie niczego się o nich nie dowiadujemy. Jedyne czego możemy być pewni to fakt, że Kostek był wznoszącym na wyżyny rozkoszy kochankiem, a Klara stawała się przy nim dziką kochanką odkrywającą w sobie ogromne pokłady namiętności.

Bardzo żałuję, ze fabuła książki potoczyła się w taki sposób. Spodziewałam się prawdziwego romansu stulecia. Okładka książki bardzo przyciąga i wiele obiecuje. Zapewne dlatego zderzenie z treścią jest aż tak dużym rozczarowaniem.

11 thoughts to “Tylko dla dorosłych wyd. Burda”

  1. Książka zapowiada się na prawdę ciekawie. Okładka jest bardzo oryginalna i nie sposób ominąć jej na półce w księgarni. Może kiedyś po nią sięgnę, póki co mam spore zaległości czytelnicze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.