Cały świat jest cudem – cuda od wyd. Nasza Księgarnia

Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik

po tajemnicach przyrody

Iris Gottlieb

321 superciekawych faktów, które trzeba poznać

zanim się skończy 13 lat

Mathilda Masters

Wydawnictwo Nasza Księgarnia

Cały świat jest cudem
wyd. Nasza Księgarnia

Cały świat jest cudem! Tomek jest dzieckiem, które interesuje się ciągle i wszystkim, zadaje miliony pytań: od tych najdziwniejszych do tych najzwyklejszych. Czasami bez problemu potrafimy odpowiedzieć, a bywa, że musimy sięgnąć do źródeł by nasza odpowiedź dla niego była satysfakcjonująca. Dlatego lubię mieć pod ręką takie książki jak te, które dostaliśmy od wydawnictwa Nasza Księgarnia. Są to prawdziwe skarbnice wiedzy dla małych ciekawskich.

Cały świat jest cudem Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

Jest to najnowsza książka autorstwa pani Iris Gottlieb. Autorka podzieliła treść na 3 części: nauki o życiu, nauki o Ziemi oraz nauki fizyczne.

Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody
Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody
  • Nauki o życiu:

obejmuje badanie organizmów, próbuje sprecyzować czym są życie i procesy życiowe. W tym rozdziale poznajemy zagadnienia z obszarów botaniki, anatomii, ekologii, genetyki, mikrobiologii, neuronauki oraz zoologii.

  • Nauki o Ziemi:

przedmiotem zainteresowań jest badanie fizycznego składu Ziemi oraz atmosfery ziemskiej. W tym rozdziale poznajemy zagadnienia z obszarów geofizyki, geologii, glacjologii, meteorologii oraz oceanografii.

  • Nauki fizyczne:

są to dyscypliny zajmujące się badaniem materii nieożywionej. W tym rozdziale poznajemy zagadnienia z obszarów astronomii, chemii i fizyki.

Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach
Cały świat jest cudem. Ilustrowany przewodnik po tajemnicach przyrody

Jest to lektura poruszająca poważne tematy, posługująca się wieloma „trudnymi” hasłami, które po przeczytaniu książki już wcale nie wydają się takie trudne. Autorka w przystępny sposób tłumaczy wiedzę z zakresu nauk przyrodniczych. Przydatne w objaśnianiu świata są również bardzo realistyczne ilustracje.

Z książki dowiemy się jakie są rodzaje chmur, jak stworzyć nicość, czy jak powstaje płaskowyż. Jest to lektura dla starszych dzieci chcących poznać tajemnice świata, który odkrywają każdego dnia.

321 superciekawych faktów, które trzeba poznać, zanim skończy się 13 lat.

To jest najciekawsza książka, którą spotkałam wśród książek popularnonaukowych dla dzieci. Podzielona jest na 12 rozdziałów, od zwierząt poprzez sport czy rośliny i astronomię. Każdy z działów składa się z kilkunastu krótkich zagadnień – ciekawostek.

321 superciekawych faktów, które trzeba poznać zanim się skończy 13 lat
321 superciekawych faktów, które trzeba poznać zanim się skończy 13 lat

Dowiemy się np od kiedy myjemy zęby, ile wzrostu miał najniższy koszykarz, jak długo rosną Pigmeje, ile ważą wszystkie bakterie na świecie czy z czego zrobiona jest guma do życia.

Dzięki książce będziemy mogli sprawdzić czy mamy stopę egipską czy raczej grecką. Zawarto tutaj sporo informacji na temat postaci historycznych i współczesnych, które warto znać.

321 superciekawych faktów, które trzeba poznać zanim się skończy 13 lat
321 superciekawych faktów, które trzeba poznać zanim się skończy 13 lat

Książka jest bardzo przejrzyście skonstruowana. Tytuły poszczególnych zagadnień są ponumerowane i wyróżnione innym kolorem. Natomiast objaśnienia spisano w kolumnach i punktach by wszystko było jasne na pierwszy rzut oka.

Obie książki wydane są bardzo elegancko. Piękny papier oraz grube oprawy dodają prestiżu książkom, które zawierają w sobie tyle wartościowej wiedzy. Nie są to książeczki do poduszki, dzięki którym poznamy kojącą historię przed snem. Są to pozycje po które można sięgać w każdej chwili, przeczytać interesujące nas tematy i lekturę odłożyć „na zaś”.  Idealnie nadają się na prezent!

16 thoughts to “Cały świat jest cudem – cuda od wyd. Nasza Księgarnia”

    1. Genialne pozycje książkowe dla ciekawskich dzieci. Świetne, dzięki za polecenie. Zamówię napewno dla synka.

  1. Bardzo ciekawe książki, na pewno duża pomoc dla rodziców dociekliwych dzieci : )

  2. Nigdy mnie nie ciekawiły takie ksiażki ale moje dzieci są ciekawe świata więc chyba trzeba kupić takie książki

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.