Gazetki dla dzieci od Edipresse

Gazetki dla dzieci

Wydawnictwo Edipresse

gazetki dla dzieci Edipresse
Smerfy

Rok szkolny rozpoczęliśmy z przytupem dlatego gdy listonosz przyniósł najnowsze gazetki dla dzieci to było bardzo wiele radości. Pierwszy, deszczowy weekend września spędziliśmy na czytaniu oraz rozwiązywaniu zagadek. Za sprawą wydawnictwa Edipresse „Trojaczki” poznały nowych bohaterów, z którymi do tej pory nie mieli okazji oglądać żadnej bajki.

Smerfy – bajka z naszego dzieciństwa

gazetki dla dzieci Edipresse
Naklejki Smerfy

Smerfy były kultową bajką w czasach mojego dzieciństwa. Oglądaliśmy ją jako dobranockę i czytaliśmy bajki o ich przygodach. Jednak nigdy nie mieliśmy okazji czytać gazetek z ulubionymi bohaterami. Obecnie dzieciaki mają się jak w niebie gdyż właściwie co miesiąc pojawiają się na rynku gazetki, których bohaterami są postaci z bajek.

Niewątpliwą zaletą gazetek są dodatki, które szczególnie podobają się Maluchom. W drugim numerze dodatkiem specjalnym była postać  Smerfa. W edycji limitowanej można zebrać 12 oryginalnych figurek. Nam trafił się Smerf Osiłek. Jest to duża figurka, solidnie wykonana. Bezpieczna dla najmłodszych, bez małych elementów.

W drugiej gazetce dodatkiem była różowa, brokatowa torebka w stylu Smerfetki dla każdej młodej damy. Dla Julianny był to zachwycający gadżet i bardzo chętnie się nią bawi.

Gazetka oferuje zabawy, zagadki, plakat oraz grę planszową. Mi osobiście brakuje w niej historii, jakiejś bajki z głównymi bohaterami – czegoś więcej do przeczytania.

Miraculous Biedronka i czarny kot

gazetki dla dzieci Edipresse
Biedronka i Czarny Kot

To nowość dla nas zupełnie nie znana. Do tej pory nigdy nie oglądaliśmy tej bajki, a w polskiej tv 3 sezon będzie miał premierę w listopadzie. Jest to historia nastolatki Marinette Dupain-Cheng oraz bogatego chłopaka, w którym się zakochała. Są posiadaczami magicznych przedmiotów, dzięki którym przemieniają się w Super Bohaterów: w Biedronkę i Czarnego Kota. Ich celem jest ochrona Paryża przed Władcą Ciem i jego akumami, które każdego zmieniają w złoczyńce. Jest to produkcja japońsko – francusko – koreańska.

Wielbiciele tego animowanego serialu mogą w kioskach kupić książeczki z bajką, w której przeczytamy historie z serialu zamknięte w papierowym wydaniu oraz książeczkę z zagadkami, kolorowankami, grami oraz naklejkami, które zawsze najbardziej cieszą dzieciaki.

The Amazing World of  Gumball

gazetki dla dzieci Edipresse
Niesamowity świat Gumballa

Niesamowity świat Gumballa to amerykańsko – brytyjsko -niemiecko – irlandzki serial, który można oglądać na Cartoon Network od 2011 roku. Głównym bohaterem jest dwunastoletni, niebieski kot o imieniu Gumball.

Wydawnictwo zadbało o fanów serialu i w kioskach możemy kupić gazetki z gadżetami poświęcone serialowi oraz książkowe wydania komiksów. Komiksy są bardzo zachęcająco wydane w twardszej kolorowej, okładce. Zaskakujące jest dla mnie wydanie „Koszmaru nocy letniej” z fragmentami i parafrazami z „Romeo i Julii”, „Hamleta”, „Króla Ryszarda II”, „Króla Leara” „Makbeta”, „Juliusza Cezara” oraz „Snu nocy letniej”.

Do komiksu dołączone są kolorowanki i ekstra plakaty. Oprócz tego Gumball pełen jest ciekawostek na wiele tematów związanych z naukami ścisłymi przekazanymi w bardzo zabawny i lekki sposób. Jest to zapewne dobry pomysł by dzieciaki z lektury wyniosły jak najwięcej wiedzy. Takie przemycone fakty o wiele łatwiej się zapamiętuje.

W mojej ocenie jest to bajka i lektura dla dzieci ok 10  roku życia.

Kupujesz jakieś gazetki dla dzieci? Co lubią czytać w wolnym czasie Twoje pociechy?

13 thoughts to “Gazetki dla dzieci od Edipresse”

  1. Trochę moje siostrzenice są za male na te książeczki, ale oglądają miraculus dlatego z chęcią bym im w niedalekiej przyszłości kupiła:)

  2. Magazyny i książeczki to idealne rozwiązanie na nudne, deszczowe dni. Dostarczają wiele zabaw i informacji, a do tego wiele z nich posiada różne dodatki. To coś, co dzieci lubią najbardziej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.