Najlepsze chęci wyd. Dreams

Susan Anne Mason

Najlepsze chęci

t.I z serii Kanadyjskie wyprawy

Wydawnictwo Dreams

Najlepsze chęci wyd. Dreams
Najlepsze chęci wyd. Dreams

Najlepsze chęci to I tom z serii Kanadyjskie wyprawy. Jest to wrześniowa premiera z wydawnictwa Dreams – zdecydowanie mojego ulubionego miejsca na wydawniczej mapie. Każda książka, która trafia do mnie wydana przez to wydawnictwo sprawia mi ogromną przyjemność, gdyż wiem, że przeczytana historia będzie napawała spokojem, będzie dodawała otuchy i wiary w ludzi.

Najlepsze chęci t. I

Akcja książki toczy się zaraz po pierwszej wojnie światowej w Toronto. Grace wyrusza w podróż z Anglii do Toronto by pomóc siostrze w opiece nad synem oraz ostatecznie sprowadzić ich do rodzinnego domu. Jednak po przyjeździe na miejsce okazuje się, że Rose zmarła. Te przykre wiadomości szokują Grace. Postanawia zrobić wszystko by dopełnić obietnicy, którą dała siostrze oraz matce. Chce za wszelką cenę zdobyć kontakt  z siostrzeńcem oraz ostatecznie przywieźć go do swojej matki.

„(…)Ogromnie mi przykro, ale Rose zachorowała na hiszpankę. Zmarła trzy tygodnie temu.(…) Jej plany, by zabrać Rose i małego Christiana do Anglii i zjednoczyć rodzinę, runęły w gruzach w ułamku sekundy.”

Los jednak bywa przewrotny. Okazuje się, że przed Grace stoi prawdziwe wyzwanie. Chłopiec po śmierci matki zostaje oddany rodzinie męża, która nie akceptowała małżeństwa z powodu różnicy klas. Dziewczyna szuka wszelkich sposobów by zbliżyć się do bogatej rodziny Eastonów i móc ocenić czy chłopiec wychowuje się w atmosferze miłości.

Do czego zdolny jest człowiek z miłości? Czy zobowiązania wobec rodziny potrafią przyćmić własne pragnienia? Grace podejmuje decyzje, które zmienią jej życie i zbudują jej świat na nowo. Czy wszyscy będą zadowoleni z takiego obrotu spraw? Musicie przekonać się sami.

„Nie wiem, dlaczego zadaję sobie ten trud, żeby to panu powiedzieć, ale dziś spotkałem przed domem Grace z Christianem. W wózku miała bagaż i zachowywała się bardzo nerwowo. Nie wiem, co się dzieje, ale proszę potem nie mówić, że nie ostrzegałem.”

Najlepsze chęci to jedna z tych książek, które wpływają na mnie relaksująco i kojąco. Lektura wycisza, sprawia przyjemność i nie wymaga od czytelnika wzbijania w przestworza by zrozumieć ideę autora. Pasjonują mnie tamte czasy. Lubię czytać o ludziach wtedy żyjących, o ich zwyczajach i codzienności. Dlatego z niecierpliwością czekam na kolejne części.

 

 

5 thoughts to “Najlepsze chęci wyd. Dreams”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.