Wiewiórczy z@kątek Wyd. Dreams

Adam Studziński

Wiewiórczy z@kątek

Bajki o mediach społecznościowych

Wyd. Dreams

Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams
Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams

Wiewiórczy z@kątek to książka, która powinna być lekturą obowiązkową dla każdego dziecka gdy wyraża chęć by wejść do świata mediów społecznościowych. Zanim pierwszy raz się zaloguje, polajkuje lub wstawi zdjęcie w internecie musi znać podstawowe pojęcia i zagrożenia, które płyną z „bycia w sieci”. A w jaki sposób najlepiej przekazać taką wiedzę? A za pomocą historii, która trafi do każdego dziecka!

Przewodniczkami w tej historii są dwie siostry: Tola i Milena. Rodzice dziewczynek wyjeżdżają, więc te mają w planach „siostrzany dzień”. Wybierają się na spacer do parku by spędzić miło czas w towarzystwie wiewiórek. Piknik, relaks na kocu i robienie sobie selfie wydawać by się mogło, że plan idealny. Marzeniem Toli jest zostać gwiazdą Społka. Chce podobnie jak jej koleżanka zdobywać coraz więcej lajków. Starsza siostra postanawia wprowadzić siostrę w świat mediów społecznościowych i opowiadając jej bajkę o pewnym Królestwie tłumaczy czym warto imponować innym, na czym polega fake news. Kim jest Influencer czy dlaczego nie można podawać swoich danych osobowych bez pozwolenia rodziców.

Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams
Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams

Dzięki interesującej historii dzieciakom łatwiej jest przyswoić nowe pojęcia i zrozumieć na czym polegają media społecznościowe. Szczególnie ważny jest temat hejtu i sposoby jak sobie z nim radzić. Cenne jest również to w jaki sposób pokazano, że Internet można wykorzystać także do wyższych celów. Dziewczynki zwołują mieszkańców miasta by ochronić wiewiórczy zakątek przed przekształceniem parku w parking samochodowy.

Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams

Wiewiórczy z@kątek to książka, która powinna być przerobiona w szkole na lekcjach wychowawczych. Każdy jeden rozdział mógłby być tematem jednej lekcji. Dziś gdy Internet jest nieustająco w naszym życiu obecny już od najmłodszych lat szkolnych powinniśmy uczyć młode pokolenie jak mądrze korzystać z jego dobrobytu. Powinniśmy uświadamiać każdego, że dzięki internetowi możemy zmieniać świat, ale i przez nierozsądne zachowania w sieci można wpaść w tarapaty.

Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams
Wiewiórczy z@kątek wyd. Dreams

8 thoughts to “Wiewiórczy z@kątek Wyd. Dreams”

  1. Ta książka powinna być czytana według mnie nie tylko przez dzieci ale i młodzież a nawet dorosłych którzy aktywnie uczestniczą w internetowym świecie..

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.