Aleja Magnolii wyd. Dreams

Denise Hunter

Aleja Magnolii t. 3

z serii Copper Creek

wyd. Dreams

Aleja Magnolii wyd. Dreams
Aleja Magnolii wyd. Dreams

Aleja Magnolii to 3 tom uroczej serii Copper Creek, autorki o której już nie raz pisałam, czyli Denise Hunter. W swoim dorobku ma już ponad 30 książek przetłumaczonych na wiele języków. Dwie z nich doczekały się nawet adaptacji filmowej.

Tym razem głównymi bohaterami są Daisy oraz Jack. Daisy to młoda dziewczyna ciesząca się swoim życiem w miasteczku.  Córka byłego burmistrza, współwłaścicielka kwiaciarni. Dziewczyna ma wszystko czego można potrzebować do szczęścia oprócz tego jedynego mężczyzny, którego mogłaby pokochać. Swoje poszukiwania opiera na serwisie randkowym. Umawia się  z wieloma mężczyznami, jednak żaden z nich nie spełnia nawet minimalnych wymogów kobiety. Do czasu gdy poznaje Tj-a. Ten tajemniczy mężczyzna z niewyraźnym zdjęciem profilowym urzeka ją swoją elokwencją, wyczuciem oraz poczuciem humoru.

„Jej oczy tak pięknie błyszczały, kiedy mówiła o kwiatach. Jack walczył z jej przyciąganiem i po raz nie wiadomo który dziękował Bogu za swoją oliwkową cerę, dzięki której się nie rumienił.”

Jack jest pastorem – bardzo szanowanym w swojej społeczności. Z zamiłowaniem oddaje się pracy na rzecz pomocy innym, dla każdego znajduje dobre słowo oraz pomocną dłoń. Jednak nawet pastor potrzebuje miłości i osoby, która będzie go wspierać w każdym momencie. Co więcej od dłuższego czasu potajemnie kocha się w Daisy. Dziewczyna ujmuje go swoją szczerością i empatią w stosunku do innych. Ku rozpaczy mężczyzny Daisy zupełnie nie traktuje go jako kandydata na męża. Z pomocą postanawiają przyjść przyjaciele. Potajemnie zakładają mu konto w aplikacji randkowej. Jack zdając sobie sprawę, że ta intryga może zaważyć na jego relacji z dziewczyną postanawia zaryzykować i pokazać jej swoje „zwykłe” oblicze.

„- Założyliśmy ci konto. Podstawowy profil.

Jack skrzyżował ramiona i zacisnął zęby. Pastor w serwisie randkowym. Świetnie. Coś takiego nie przejdzie bez echa.”

Oprócz wątku miłości pomiędzy głównymi bohaterami autorka porusza jeszcze jeden temat. Kolejny raz okazuje się, że sprawy z przeszłości zawsze wcześniej czy później ujrzą światło dzienne. Pewnego dnia do kwiaciarni przychodzi młoda kobieta. Kupując bukiet mówi, że przyjechała do miasteczka by odwiedzić znajomego z dawnych lat. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego gdyby nie fakt, że Daisy rozpoznaje bukiet na grobie swojego ojca.

Aleja Magnolii Dreams
Aleja Magnolii Dreams – kliknij w zdjęcie, a przeniesiesz się do recenzji pozostałych tomów.

Książki Denise Hunter są lekturami, które pochłania się w jeden wieczór. Nie wzbudzają ogromu emocji, ale czyta się je spokojnie, z przyjemnością. Są to opowieści, które relaksują i dodają wiary w ludzi. Z chęcią obejrzałabym ekranizację serii Copper Creek. Każdy z tomów można czytać osobno, jednak polecałabym przeczytać wszystkie – nie będzie to stracony czas. Polecam!

11 thoughts to “Aleja Magnolii wyd. Dreams”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.