Czy krowy jeżdżą do weterynarza? wyd. Dragon

Łukasz Łebek

Czy krowy jeżdżą do weterynarza?

Wydawnictwo Dragon dla Dzieci

Czy krowy jeżdżą do weterynarza? Dragon
Czy krowy jeżdżą do weterynarza? Dragon

Czy krowy jeżdżą do weterynarza? to książka, która wzbudziła ogromną ciekawość Tomka – on wielki pasjonat zwierząt od dawna już opowiada, że w przyszłości zostanie opiekunem w ZOO. Dlatego kiedy tylko książka pojawiła się u nas w domu on usiadł i zaczął czytać. Czytał, czytał aż przeczytał całą.

Kim chcesz zostać gdy dorośniesz?

Jaki zawód będziesz wykonywał? Czym się interesujesz? Wiesz, co będziesz robił gdy będziesz duży? To są jedne z częstszych pytań jakie dzieciaki słyszą przy każdej okazji. Są dzieciaki, które mają miliony pomysłów na siebie, a są dzieci, które niekoniecznie jeszcze mają tak sprecyzowane zainteresowania, by bez zastanowienia odpowiadać na wszystkie te „podchwytliwe” pytania dorosłych.

Z pomocą przychodzi wydawnictwo Dragon dla Dzieci, które postanowiło wydać serię edukacyjną, która wprowadza dzieciaki w tajniki różnych zawodów. W serii ukazały się już 3 tytuły:

  • Czy każdy może zostać pilotem?
  • Skąd lekarz wie, jak leczyć?
  • Czy krowy jeżdżą do weterynarza?

Czy krowy jeżdżą do weterynarza? Dragon

Książki skonstruowane są na zasadzie pytań i odpowiedzi. Autor porusza 30 zagadnień, które zainteresują każdego małego odkrywcę. Publikacja dostarcza solidną dawkę wiedzy. Łukasz  Łebek wybrał bardzo wiele ciekawostek, które nawet dla dorosłych będą odkrywcze. Dowiemy się między innymi: dlaczego zęby mają różne kształty? Dlaczego kleszcze są groźniejsze niż rekiny? dlaczego weterynarz zamyka drzwi do gabinetu? czy: po co kotu wąsy?

„Kiedy dorośniesz, chcesz zostać weterynarzem? W takim razie opowiem ci, na czym polega moja praca. Wbrew temu, co mówią niektórzy, nie jest to tylko głaskanie piesków i kotków.”

Czy krowy jeżdżą do weterynarza? Dragon

Między innymi dzieciaki dowiedzą się jakie dwa ważne zadania ma weterynarz, jakie studia musi  skończyć oraz czym zajmuje się osobiście. Poznamy podział na weterynarzy zwierząt gospodarskich, zwierząt towarzyszących itd. Jak się okazuje praca weterynarza jest o tyle trudniejsza, że pacjenci nie potrafią mówić. Lekarz musi oprzeć swoją diagnozę o wywiad z właścicielem zwierzaka, własne obserwacje oraz badanie. Książka jest prawdziwą gratką dla każdego dziecka. Tekst dopełniają zabawne ilustracje Tomasza Pląskowskiego.

Czy krowy jeżdżą do weterynarza? Dragon
Czy krowy jeżdżą do weterynarza? Dragon

11 thoughts to “Czy krowy jeżdżą do weterynarza? wyd. Dragon”

  1. Myślę, że to doskonała książka dla dzieci ciekawych świata. To właśnie dzięki niej poznają odpowiedzi na tak nurtujące ich pytania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.