Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania

Eoin McLaughlin

Polly Dunbar

Czy mogę się przytulić?

Wydawnictwo Mamania

„Mamoooo, czy mogę się przytulić? Mamo, przytulisz mnie? Mamusiu, chodź mnie przytul!” to zdecydowanie najczęstsze zdania, które słyszę od 6 lat. Jak typowa matka chodzę i przytulam, noszę i pocieszam w trudniejszych momentach, bo jak każde dziecko i każdy dorosły wie przytulenie jest najlepszym lekarstwem na wszystkie bolączki świata.

Żółw jest bardzo smutny i chce się do kogoś przytulić. Chodzi i pyta przypadkowo napotkane zwierzęta czy może się przytulić. Jednak niestety nikt nie chce tego zrobić. Ani borsuk: wymawiając się na brudne łapki, ani królik, który właśnie wykopywał bardzo ważną dziurę, ani żaba, która właśnie musi trochę poskakać. Żółwiowi robi się jeszcze bardziej smutno…

Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania
Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania

Jeż czuł się bardzo smutny. Jedynym ratunkiem dla niego było przytulenie. Niestety podobnie jak w przypadku żółwia – nikt nie chciał go przytulić. Ani lis,który akurat musi kopnąć w kosz, ani wiewiórka, a nawet nie sroka.

Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania
Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania

Na swojej drodze spotykają Sowę, która wyjaśnia skąd wziął się problem. Tłumaczy jeżykowi, że przez jego kolce może być trudno się do niego przytulić. Podobnie przeszkodą może być również twarda skorupa żółwia. Jednak Sowa nie pozostawia ich bez niczego. Przekazuje im złotą myśl, która jest cenna dla każdego w każdym wieku:

„Ale nie martw się – na każdego gdzieś ktoś czeka.”

Czy to już koniec tej historii? Ależ nie, jest jeszcze piękny, wzruszający finał:
Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania
Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania

Czy mogę się przytulić? to historia, która wzrusza dorosłych, a w dzieciach budzi nieodpartą chęć jeszcze częstszego przytulania się. Każdy z nas zdaje sobie sprawę jak ważne jest wsparcie ze strony bliskich, dobre słowo czy serdeczny gest. Jest to książeczka oszczędna w słowa i ilustracje, pełna światła, a jednak tak wymowna w swej prostocie. Jest to książka, która pokazuje, że jeśli spotkamy właściwą osobę na swej drodze to nawet ostre kolce czy twarda skorupa nie będą przeszkodą by okazać sobie sympatię i wsparcie.

Ps. to książka jest wyjątkowa również pod względem wykonania… Jest dwustronna! Z jednej strony poznajemy historię jeża, oglądając książkę „od tyłu” poznajemy historię żółwia. Finał opowieści jest umiejscowiony w samym środku. Dodaje to jeszcze więcej wrażeń i emocji!

Więcej książek dla dzieci >>kliknij<<

5 thoughts to “Czy mogę się przytulić? wyd. Mamania”

  1. Ciekawa książeczka , podoba mi się ulustracja obrazkowa. Jest bardzo przyjmeny dla oka.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.