Kolorowy potwór wyd. Mamania

Anna Llenas

Kolorowy potwór

Wyd. Mamania

Kolorowy potwór wyd. Mamania
Wyd. Mamania Smutek

Kolorowy potwór to perła wśród książek dla najmłodszych: ze względu na estetykę wykonania, pomysł oraz temat, który nikomu nie jest obcy. Bo czy można żyć bez przeżywania emocji? Nie, nie da się – emocje są bliskie każdemu, a ilu z nas radzi sobie z nimi naprawdę dobrze?

Kolorowy potwór od samego rana czuje się nieswojo. Jakoś dziwnie.  Nie potrafi sobie ze sobą poradzić. Z pomocą przychodzi mu dziewczynka. Proponuje poukładanie emocji w słoiczkach. Każda emocja ma swój kolor i swoje miejsce. Takie porządki wprowadzą ład w życiu potwora. Gdy wszystko będzie posegregowane będzie mu łatwiej.

Kolorowy potwór wyd. Mamania
Kolorowy potwór wyd. Mamania
Kolory emocji

Tym sposobem radość otrzymuje kolor żółty. Jest błyszcząca jak słońce. Sprawia, że chcemy podskakiwać i bawić się. Smutek to kolor niebieski, złość to czerwony, brązowy to strach, a spokój jest jak zielone drzewo.

Kolorowy potwór wyd. Mamania
Wyd. Mamania Radość

Książka składa się z 10 rozkładówek. Każda strona to niespodzianka. Gdy dziecko rozkłada pierwszy raz książkę przed sobą nie ustaje w zachwycie. Wychodzący potworek z książki, który dzieli się swoimi emocjami robi ogromne wrażenie. Płonie ze złości, staje się malutki pośród ogromnych ciemnych drzew czy relaksuje się na hamaku. Czyż nie są to bliskie emocje każdemu człowiekowi?

Wyd. Mamania Spokój
Wyd. Mamania Spokój

Oprócz ilustracji oraz rozkładanych konstrukcji każda strona opatrzona  jest kilkoma zdaniami treści, które opowiadają w poetycki, ale i bardzo zrozumiały sposób o przeżywanej emocji. Kolorowy potwór porządkuje dziecku myślenie na temat emocji oraz jest idealnym wstępem do dłuższej rozmowy.

Słoiki z emocjami

U nas emocji jest bardzo wiele, więc postanowiliśmy również stworzyć sobie słoiki emocji. Przygotujemy odpowiednie naklejki, opiszemy je i w momentach trudnych emocjonalnie dla dzieciaków będziemy posiłkować się kolorami. Zarządzanie własnymi emocjami jest niezwykle ważne dla każdego człowieka. Gdybyśmy potrafili odpowiednio oceniać sytuację o ile rozsądniej byśmy wyrażali to, co czujemy oraz o ile łatwiej byłoby sobie z nimi poradzić. Wchodzisz w to z nami? Jesień rozpoczynamy z misją „ogarniamy wewnętrznego potwora”!

Kolorowy potwór wyd. MamaniaKolorowy potwór wyd. Mamania
Kolorowy potwór wyd. Mamania

Książka została wydana również w wersji tradycyjnej. Możesz znaleźć ją w niższej cenie, bez uszczerbku pod względem wizualnym oraz treści. Sprawdź! >klik<

Szukasz ciekawych książek dla dzieci? Kliknij >>tutaj<<

9 thoughts to “Kolorowy potwór wyd. Mamania”

  1. Taka książeczka przydałaby się nie tylko dzieciom, wielu dorosłych też ma problemy w „poukładaniu emocji”
    Gdyby powstało coś dojrzalszego z równie niesamowitą oprawą wizualną sama bym poczytała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.