Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams

Nadiia Prystai

Lili w Krainie Baśni

Wyd. Dreams

Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams
Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams

Lili w Krainie Baśni to idealna opowieść do czytania przed snem. Choć uprzedzam może być problem z przerwaniem czytania i pora snu może się odwlec…

Lili w Krainie Baśni jest wrześniową premierą wydawnictwa Dreams. Urzekła nas ta bajka na kilka sposobów. Najpierw zwróciła naszą uwagę już samą okładką, śliskim papierem w środku i ilustracjami. Później zaczęliśmy czytać i nie mogliśmy skończyć…gdyby nie moje gardło, które odmówiło posłuszeństwa pewnie przeczytalibyśmy całe 112 stron w jednym ciągu. Tomek już zapowiedział, że wkrótce czytamy znowu, więc książka bardzo trafiła w jego gust.

Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams
Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams
Kim jest Lili?

Lili jest na pozór zwykłą dziewczynką. Wychowuje ją Kwiaciarka w pięknym otoczeniu wśród kwiatów i kwitnących roślin. Dziewczynka nie zna swojej mamy. W wieku 9 lat postanawia wyruszyć w podróż i odnaleźć mamę, za którą tęskni. Jednak nie będzie to wędrówka łatwa, już po niedługim czasie na jej drodze stanie dziwny wędrowiec od którego zaczyna się nowe życie Lili. Świat, w którym się przebudzi będzie dla niej przerażający, ale i fascynujący. Będzie pełen wyzwań i nowych przyjaźni. To baśniowe otoczenie do którego zostaniemy przeniesieni będzie nas pochłaniało coraz bardziej z każdą przeczytaną stroną.

„- To w tym niezwykłym kwiecie przeistoczysz się w prawdziwą feję, by uratować Dobrą Baśń – wyszeptał cicho Lim do ucha Lili, łaskocząc jej twarz miękką, białą brodą.”

Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams
Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams

Dziewczynka otrzyma misję ocalenia Baśniowego Świata. Musi pokonać Złego Baśniarza, który chce pisać tylko złe baśnie  i siać zło na ziemi. Tylko wielkie dobro płynące prosto z serca dziewczynki może przywrócić piękno i dobro w krainie Dobrej Baśni.

Lili pokonuje tą niebezpieczną trasę w towarzystwie swojego wiernego przyjaciela – wiewiórki o imieniu Szpok oraz gęsi Dina , który miał być jej pomocnikiem i przewodnikiem w tej trudnej drodze do wielkiego i silnego Kornegiusa.

Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams

Jest  to opowieść o trosce o innych, o odwadze i poszukiwaniu swojego miejsca w świecie. O tym, że dobro zawsze wygrywa i warto dążyć do wyznaczonych celów kierując się sercem i dobrymi intencjami. To piękna baśń dla dzieci i dorosłych, która umili jesienny wieczór i może skłoni do inspirujących rozmów?

Więcej książek dla dzieci znajdziesz >>tutaj<<

19 thoughts to “Lili w Krainie Baśni wyd. Dreams”

  1. Prezentuje się całkiem ładnie, czy na każdej stronie są ilustracje? U nas obrazki to podstawa, więc musi ich być na prawdę sporo.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.