Odkąd Cię poznałam Wyd. Dragon

Iwona Sobolewska

Odkąd Cię poznałam

Wyd. Dragon

Odkąd Cię poznałam wyd. Dragon
Odkąd Cię poznałam wyd. Dragon

Odkąd Cię poznałam to jedna z najświeższych nowości z wydawnictwa Dragon. Jest to książka o nastoletniej miłości, która zmienia życia. Książka powinna spodobać się młodym czytelniczkom, których życiem targają podobne rozterki.

Blanka to nastolatka, która jako mała dziewczynka straciła mamę. Po śmierci najbliższej osoby zamknęła się w swoim małym świecie i bardzo ograniczyła zaufanie oraz kontakty z innymi. Mieszkając z ojcem czuje się bardzo komfortowo. Nić porozumienia jaka się między nimi wytworzyła po stracie może być przykładem relacji jakie mogą być pomiędzy ojcem a córką.

„-Jak zawsze – zapewniłam z miną niewiniątka. Ojciec zaśmiał się głośno. Nigdy nie negocjowaliśmy godziny policyjnej, bo nigdy jej nie miałam. Może dlatego, że ojciec dawał mi tak dużą swobodę, nie miałam potrzeby tego wykorzystywać?(…)”

Dziewczyna obraca się w gronie kilku koleżanek, nie jest duszą towarzystwa. Jednak dzięki nim poznaje grupę chłopców, którzy niespodziewanie zaczynają odgrywać bardzo ważną rolę w jej życiu. Największy urok rzuca na nią Piotrek. Niestety ten spotyka się z jej przyjaciółką.

W grupie wygadanych i sympatycznych chłopców znajduje się również Aleks. Chłopak najbardziej tajemniczy, z zaciętą miną i ciętym językiem. Aleks okazuje się być sąsiadem Blanki. Nagle ich spotkania stają się coraz częstsze, a nawet udaje się im wypracować system „zawieszenia broni”. Przyciąga ich do siebie jakaś niezwykła siła. Oboje nie zdają sobie sprawy jak wiele ich łączy i jak bliscy są sobie poprzez sytuacje, których doświadczyli w swoim życiu. Jednak wszystko, co może być miłe szybko się kończy –  Aleks wyjeżdża…

Książka zdecydowanie powinna trafić w gust młodej czytelniczki. Jest o pierwszych zauroczeniach i życiu nastolatek. Autorka pokazuje również jak doświadczenia z dzieciństwa kształtują człowieka na całe życie. Jak niektóre „momenty” potrafią utkwić w dziecku by wyjść na światło dzienne niespodziewanie dopiero po kilku latach.

„-Dlaczego wtedy w szpitalu płakałaś? – spytał nagle. Spojrzałam na niego zaskoczona tym pytaniem. Intensywnie mu się przyglądałam, szukając pomocy tak jak wtedy w szpitalu. Czy mogłam mu o tym opowiedzieć? Przecież wtedy nie pytał. No tak, ale od tamtej pory minęło dwanaście lat, oboje dorośliśmy i powinniśmy rozmawiać ze sobą jak dorośli ludzie…(…)”

Odkąd Cię poznałam jest historią, którą czyta się szybko i bez zadęcia. Narratorem jest Blanka. To ona opowiada o tym, co dzieje się w jej życiu oraz opowiada o tym, co działo się wcześniej. Dzięki retrospekcjom dowiadujemy się o istotnych wydarzeniach, które miały wpływ na jej decyzje. Uprzedzam, że zakończenie może Was zaskoczyć!

18 thoughts to “Odkąd Cię poznałam Wyd. Dragon”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.