Ogród Lorenza wyd. Dragon

Françoise Bourdin

Ogród Lorenza

Wydawnictwo Dragon

Ogród Lorenza wyd. Dragon
Ogród Lorenza wyd. Dragon

Ogród Lorenza to książka, która przeniesie nas do ogrodu zoologicznego we Francji. Jednak nie jest to książka stricte o zwierzętach. Autorka skupia się na relacjach międzyludzkich, emocjach oraz na wytrwałości w dążeniu do celu.

Lorenzo to młody człowiek, który uparcie od wczesnych lat życia realizuje swoje marzenia. Od zawsze kochał zwierzęta i chce by zagrożone gatunki przetrwały. Dzięki ziemi, którą odziedziczył po swoim dziadku udaje mu się spełniać plany. Zakłada ogród zoologiczny. Nie jest to zwykłe ZOO do jakiego przywykliśmy. W tym ogrodzie największy nacisk kładzie się na komfort zwierząt. Jego misją jest stworzenie warunków do życia najbardziej zbliżonych do tych w naturze. Duże przestrzenie, ciekawie zaprojektowane z naciskiem na dbałość o naturę. Ten ogród to oczko w głowie Lorenza.

„Czy może być coś bardziej ekscytującego niż obserwowanie lwiątek bawiących się z matką lub widok tygrysa, który przemierza statecznym krokiem swoje terytorium, by w końcu wyciągnąć się leniwie na plamie słońca? (…) Lorezno zadecydował, że w „jego” parku nie będzie ani karuzeli, ani innych atrakcji – nic, co przypominałoby jarmarczną zabawę. Uwaga zwiedzających, w tym najmłodszych, powinna być skoncentrowana na zwierzętach i otaczającej je przyrodzie.(…)”

Niestety w życiu Lorenza nie wszystko toczy się tak idealnie. Jego biologiczny ojciec zginął gdy ten był jeszcze malutkim dzieckiem, a ojczym z całą zawziętością nie chce zaakceptować sukcesów pasierba. Ciągłe złośliwości i brak wsparcia daje się we znaki całej rodzinie.

„(…) Świadomość, że Maude, zanim go poznała, była już żoną i matką, wywoływała w nim dziką zazdrość. Duch Claudia od samego początku go prześladował, a Lorenzo, jeżdżąc regularnie do Włoch do swojego dziadka, dodatkowo mu o tym przypominał.(…)”

Lorenzo nie ma również szczęścia w miłości. Jego ukochana Julia z lat studiów pracuje z nim, ale życie układa sobie z innym człowiekiem. Czy Lorenzo odważy się otworzyć serce i wykorzystać moment jedynej szansy na zbudowanie związku od nowa? Czy znajdzie sposób na dofinansowanie parku by  uczynić go jeszcze doskonalszym i ciekawszym dla odwiedzających? To już musicie przeczytać sami.

Ogród Lorenza to ciepła opowieść o człowieku spełniającym swoje marzenia dzięki ciężkiej, systematycznej pracy. Ta historia pokazuje jak pokonywać trudności i skupiać wokół siebie ludzi z dobrą energią. Jest to historia o relacjach między rodzeństwem. O wspólnym kibicowaniu sobie nawzajem i dopingowaniu się w słabszych momentach. Jest to historia rodziny z krążącym nad nią cieniem przeszłości. Książkę czyta się spokojnie, z ciekawością i uwagą. Z wielką niecierpliwością czekam na drugi tom.

18 thoughts to “Ogród Lorenza wyd. Dragon”

  1. Co prawda to zupełnie nie moje literackie zainteresowania, ale z chęcią bym sięgnęła po tę ksiązkę, wydaje się bardzo ciekawa

  2. Myślę, że chętnie sięgnęła bym po tę książkę, podoba mi się historia w niej pokazana

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.