Grudniowy Gość Zakamarki

Siri Spont

Grudniowy Gość

Wydawnictwo Zakamarki

Grudniowy Gość Zakamarki
Grudniowy Gość Zakamarki

Magia oczekiwania na Święta Bożego Narodzenia rozpoczyna się już w niedzielę. Jak co roku nie może u nas zabraknąć kalendarza adwentowego oraz opowieści adwentowej, która będzie nam towarzyszyć przez kolejne 24 dni. Tegoroczny, długo wyczekiwany tytuł to Grudniowy Gość.

Od 3 lat zawsze podczas Adwentu towarzyszy nam „zakamarkowy” świąteczny tytuł. Każdego dnia od 1 – 24. grudnia czytamy jeden rozdział. Bardzo skrupulatnie trzymamy się tej zasady choć czasami bardzo trudno się powstrzymać od zaglądnięcia co będzie dalej. Mamy jeszcze jedną zasadę: nawet nie przeglądamy książki, gdy do nas dociera – zostawiamy sobie radość z odkrywania historii krok po kroku.

O książkach adwentowych pisałam >>tutaj<< i >>tutaj<<

kalendarze adwentowe
Kosmiczne święta oraz Hurra, są święta! – książki kalendarze adwentowe

Grudniowy Gość

Po świętach w towarzystwie zwierząt hodowlanych, po świętach  w towarzystwie przybysza z dalekich krain czas na historię pewnej szwedzkiej rodziny. Marta i Fadi są rodzeństwem i oboje bardzo mocno marzą o chomiku. Jednak jak to często bywa mama nie chce nawet słyszeć o zwierzątku w domu. Pewnego dnia do ich domu wprowadza się Yusuf. To kuzyn pochodzący z obszarów pochłoniętych wojną. Nowy członek rodziny oznacza spore zmiany w życiu domowników. Marta musi oddać pokój kuzynowi, a nawet grozi jej utrata przyjaciółki. Sytuacja robi się nieznośna. Jednak wiele się zmienia w momencie gdy Yusuf wyjawia Marcie pewną tajemnicę…

Jest to opowieść o rodzinie, o tolerancji, o smutkach i radościach. To historia o przyjaźni i o sztuce wybaczania. Jak każda inna książka z wydawnictwa Zakamarki niesie przesłanie, które jest cenne dla każdego i o każdej porze roku. Nie tylko podczas Adwentu.

8 thoughts to “Grudniowy Gość Zakamarki”

  1. Super książeczki no i przypominają, że święta już coraz bliżej 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.