Gry planszowe dla każdego Alexander

Szalone Balony

Bursztynowa Komnata

Wydawnictwo Alexander

Gry planszowe wyd. Alexander
Gry planszowe wyd. Alexander

Gry planszowe są zawsze idealnym prezentem. Można dopasować gry według kategorii wieku, predyspozycji czy zainteresowań. Gry można dopasować również pod względem umiejętności nad którymi musimy popracować. W świetle zbliżających się świąt warto zwrócić uwagę na bogactwo gier planszowych na polskim rynku. Dziś chciałabym pokazać dwie gry dla dzieci w wieku od 7 lat.

Szalone Balony

Jest to szalona gra, w której na pierwszym miejscu stawiamy refleks i koncentrację. Bardzo przydaje się też umiejętność obserwacji zmieniającego się układu kart oraz przeliczania ilości balonów. Zdecydowanie gracz powinien już sprawnie liczyć w myślach gdyż osoba nie potrafiąca szybko przeliczyć ilości balonów na kartach nie ma szans w rozgrywce.

Szalone balony Alexander
Szalone balony Alexander

Rekomendowany wiek gracza to 7 +.

Liczba graczy: 2 – 4.

Zawartość pudełka:

 • karty akcji: czarny balon (7 szt.), kolorowe balony (7szt.);
 • karty Balon: 40 szt.;
 • drewniane żetony: 5 szt.
 • Instrukcja.

Celem gry jest zdobycie jak największej ilości kart oraz wyśmienita zabawa!

Przygotowując się do rozgrywki rozkładamy na stole żetony oraz rozdajemy wszystkie karty. Każdy z graczy wykłada po jednej karcie. Cała trudność zaczyna się gdy na stole ląduje karta akcji: czarny balon wymaga złapania żetonu w kolorze odpowiadającym balonom, których koloru jest najmniej na wyłożonych kartach oraz kolorowe balony – gracze muszą złapać żeton w  kolorze odpowiadającym balonem, których koloru jest najwięcej na wyłożonych kartach. Osoba, która złapie jako pierwsza odpowiedni żeton zbiera wszystkie karty ze stołu do swojej puli.

Szalone balony Alexander
Szalone balony Alexander

Gra może trwać do pierwszego przegranego: jeden z graczy straci wszystkie karty lub do momentu zebrania wszystkich kart przez jednego gracza.

Szalone Balony to gra, która budzi emocje, często skrajne, zwłaszcza w najmłodszych uczestnikach zabawy. Koncentracja, refleks oraz błyskawiczna reakcja na zmieniającą się dynamikę gry na stole powoduje, że zabawa obfituje w głośne okrzyki oraz niekontrolowane wybuchy śmiechu.

Bursztynowa Komnata

Odkrycie Bursztynowej Komnaty to marzenie wielu podróżników, w rolę których możemy się wcielić podczas rozgrywki. Naszym celem jest jak najszybsze dotarcie do celu jednak droga przed nami usłana jest wieloma przeszkodami.

Bursztynowa Komnata Alexander
Bursztynowa Komnata Alexander

Rekomendowana ilość graczy to od 2 – 6 osób w wieku od 8 lat.

Zawartość pudełka:

 • planszetki 40 szt.;
 • kości losu 5 szt.;
 • pionki tekturowe 6szt.;
 • podstawki do pionków 6szt.;
 • klepsydra;
 • instrukcja.

Planszę do gry układają sobie gracze samodzielnie. Potasowane planszetki układamy w jednej niekończącej się linii prostej, rozpoczynamy od kartonika z napisem start, a kończąc czerwoną skrzynią z napisem Top Secret. Każde pole jest aktywne, na którymkolwiek polu gracz się zatrzyma będzie zobowiązany do wykonania zadania. Będziemy się teleportować, obracać kartoniki zmieniając przebieg gry czy wpadać w pułapki. Gra jest dynamiczna, losowa – wszystko zależy od wyniku wyrzuconego na kościach, które są również zupełnie inne niż klasyczne kości do gier planszowych.

Bursztynowa Komnata Alexander
Bursztynowa Komnata Alexander

Gra jest bardzo ciekawie zrealizowana pod względem graficznym, a dodatkowego smaczku dodaje zasada samodzielnego budowania trasy jaką gracze muszą pokonać by dotrzeć do upragnionego skarbu. Dzięki temu każda rozgrywka może mieć zupełnie inny przebieg.

Rozgrywkę można dopasować do wieku graczy ograniczając ilość planszetek składających się na ścieżkę prowadzącą do celu.

Gry planszowe zbliżają do siebie, uczą, kształcą pewne umiejętności, a przede wszystkim dobra gra powinna budzić emocje i cieszyć. Jeśli równie jak my lubicie taką formę spędzania wspólnie czasu to polecamy sięgnąć po gry z wydawnictwa Alexander (kliknij >>tutaj<< a przeniesiesz się do świata gier).

16 thoughts to “Gry planszowe dla każdego Alexander”

 1. Ostatnio u nas duże zainteresowanie grami planszowymi. Szukam więc nowych tytułów. Szalone balony na pewno spodobałyby się mojemu synowi. Choć Bursztynowa komnata mogłaby mu się też spodobać

 2. O „Bursztynowej komnacie” nie słyszałam, a wygląda świetnie i myślę, że mogłaby się w naszej rodzinie przyjąć.

 3. Mamy Szalone Balony, ta druga gra też wydaje się interesująca, kupie ją dla moich maluchów na Mikołajki. Bardzo lubimy grać w gry, Szalone Balony są bardzo dynamiczną grą karcianą, tutaj trzeba szybko liczyć i mieć refleks, by złapać odpowiedni kolor drewnianego żetonu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.