Gry idealne na prezent od wydawnictwa Aksjomat

Piramida edukacyjna

Na wsi

Magiczny Quiz

Wydawnictwo Aksjomat

Idealne gry edukacyjne dla dzieci na prezent
Idealne gry edukacyjne dla dzieci na prezent

Okres przygotowań do świąt zbliża się nieubłaganie. W sklepach już wszędzie świąteczne ozdoby i czekoladowe Mikołaje, więc to już ostatni dzwonek by na spokojnie zacząć rozglądać się za prezentami dla dzieciaków. Dziś wybrałam dla Was 3 propozycje idealne na prezent z wydawnictwa Aksjomat dla dzieci od 1 roku życia.

Piramida edukacyjna literki + książeczka

  • Przeznaczona dla dzieci od 1 roku życia.
  • Gwarancja bezpiecznej zabawy.
  • Idealne na prezent.
Wieża edukacyjna literki wyd. Aksjomat
Wieża edukacyjna literki wyd. Aksjomat

Piramida edukacyjna to doskonały prezent by poprzez zabawę dziecko miało możliwość opatrzenia się, a w dalszej perspektywie zapamiętania liter oraz wyrazów zapisanych przy ich użyciu. Poszczególne elementy piramidy są bezpieczne dla małych dzieci. Dzieci ćwiczą sprawność manualną. Wykorzystując nie tylko ręce, ale też całe ciało. Po ułożeniu piramida osiąga wysokość 95cm(!), więc będzie wyższa od niejednego 2-latka. Bawiąc się piramidą konstruujemy, budujemy, układamy i burzymy.

Świetnie nadaje się do nauki logicznego myślenia. W zabawie należy porządkować poszczególne elementy, sortować, porównywać wielkości, układać wg rozmiaru. Dla Malucha budowanie wieży jest najczęstszą i sprawiającą najwięcej radości zabawą.

Wieża edukacyjna literki wyd. Aksjomat
Wieża edukacyjna literki wyd. Aksjomat

Oglądając poszczególne elementy dziecko nazywa kolory, pojazdy, zwierzątka, żywność oraz przedmioty. Kolorowe ilustracje przyciągną wzrok każdego dziecka. Dodatkowo każdy obrazek jest podpisany.

„Klocki” wykonane są z twardej, wytrzymałej tektury, która przygotowana został tak by na długo służyć każdemu dziecku.

W zgrabnym, kwadratowym pudełku z rączką oprócz elementów składających się na piramidę znajdziemy również książeczkę harmonijkę z literkami.

Piramidy edukacyjne dostępne są w dwóch wariantach: literki oraz cyferki.

Na wsi – Książeczka + 4 układanki

  • Przeznaczona dla dzieci w wieku od 2 lat.
  • 4 układanki + książeczka z wierszykami.
  • Idealne na prezent.
Na wsi wyd. Aksjomat
Na wsi wyd. Aksjomat

Seria pierwsze zabawy to pudełka pełne zabawy dla dzieci od ok 2 lat. W środku znajdziemy kartonową książeczkę z uroczymi rymowankami na temat krówki, konika, traktora oraz domku na wsi. Wierszyki się przyjemnie rymują, wpadają w ucho. Dziecko z łatwością będzie powtarzało oraz zapamiętywało tekst.

Dopełnieniem książeczki są puzzle. Każdy element jest wykonany z solidnej tektury, bardzo przyjemnie wykończonej oraz bezpiecznej dla Malucha. Układanki są 4. Każdy obrazek składa się z coraz to większej ilości elementów. Krówka to 2 elementy, konik 3 elementy, traktor 4 elementy oraz domek 5 elementów. Zaczynając od najprostszej układanki stopniowo przechodzimy do trudniejszych dzięki czemu dziecko krok po kroku uczy się kojarzyć pasujące puzzle. Przyzwyczajając się do schematu układania puzzli oraz kształtując w sobie myślenie logiczne dziecko rozwija się pod wieloma względami. Dodatkowym atutem są kolorowe, urocze ilustracje, które przyciągną wzrok każdego dziecka.

Na wsi wyd. Aksjomat
Na wsi wyd. Aksjomat

W serii ukazały się: „Pojazdy. Książeczka i 4 układanki”, „Literki. Książeczka z naklejkami i puzzle do pary” oraz „Na wsi. Książeczka i 4 układanki”.

Magiczny Quiz. Zwierzęta.

  • Przeznaczony dla dzieci w wieku od 7 lat.
  • Idealne na prezent.
  • Służy wzbogacaniu wiedzy.

Magiczny Quiz to świetny zestaw dla małego odkrywcy świata. Quiz jest szalenie atrakcyjny dla dzieciaków dzięki użyciu farby termicznej, która zapewnia nie kończącą się zabawę. Po potarciu czarnego pola odsłaniają się odpowiedzi.

Magiczny Quiz Zwierzęta wyd. Aksjomat
Magiczny Quiz Zwierzęta wyd. Aksjomat
Magiczny Quiz Zwierzęta wyd. Aksjomat
Magiczny Quiz Zwierzęta wyd. Aksjomat

Zestaw zawiera 75 pytań z zastosowaniem termicznych odpowiedzi oraz 75 pytań w klasycznym wydaniu z prawidłowymi odpowiedziami ukrytymi na boku strony. Książeczka może służyć do samodzielnej zabawy,ale także do rozgrywek pomiędzy grupą dzieciaków. Wystarczy ok 5 sekund pocierać wybraną odpowiedź by odsłonić rysunek buźki – uśmiechniętej bądź smutnej.

Magiczny Quiz idealnie sprawdzi się w podróży, w poczekalni czy każdym innym miejscu, gdzie musimy zająć dziecko spokojną zabawą.

Magiczny Quiz Zwierzęta wyd. Aksjomat
Magiczny Quiz Zwierzęta wyd. Aksjomat

W serii ukazały się: Magiczny Quiz – Ziemia, Język Angielski, Przyroda, Dodaje i odejmuje do 100, Tabliczka mnożenia do 100.

Więcej inspiracji prezentowych >kliknij<

16 thoughts to “Gry idealne na prezent od wydawnictwa Aksjomat”

  1. Gry to zdecydowanie nasz faworyt na prezentowe szaleństwo świąteczne. Nie wiedziałam, że to wydawnictwo w ogóle ma gry 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.